за всички дето си мислят че реакцията е всичко...

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Мнение от alx » 01 Сеп 2009, 16:43

ми.. моите сетива са много точно "калибрирани" за такива ситуации и... не мисля че е забързано... нищо в тоя клип не ми е неестествено затова съм склонен да си мисля, че си е на нормална скорост...

повечето хора просто не са свикнали на скоростта и вероломството с което се случват нещата когато ситуацията излезе от релси при по-високи скорости.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 475
Регистриран на: 19.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e36 325 tds Touring
Детайли за колата: < Дълга печка със собствено мнение >

Мнение от Любо /ba1_hu1/ » 04 Сеп 2009, 2:02

има време за сега няма да мълча. Мнението си е мнение, действието и държанието е друго.Ако нещо е умишлено хубаво...ама като не е айде черната овца...Като дойде времето да съм 3 м. надолу тогава ще мълча....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 10.06.2009
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: E30 320i coupe

Мнение от Simmargal » 05 Сеп 2009, 13:18

Хаахаххаха, Любомиреее...комедия... Хората са казали: "като не можеш да кажеш нещо умно, по-добре млъкни! Иначе ще станеш за смях!" Само за тва, че ти направих забележка, че точно ти нямаш никакво право да се изказваш по тази тема и айде...черната овца, убий ме, пребий ме! И поне следващия път си избери дали под мненията ми ще пишеш или на лични. Само те моля, следващия път, когато решиш да ми правиш забележка за това, че съвсем директно съм ти казала истината, си припомни как тотална колата на майка ми и баща ми и после 2 пъти беше на косъм да тоталнеш и твоята... А и понеже реши да се изкараш без вина виновен, (защото вината и за трите катастрофи беше изцяло и единствено твоя) моля те, питай някъде из форума дали, като ти поднесе колата на прав участък трябва да даваш още и още газ. Но да не забравяме, че ти си "ънлийгъл стрийт рейсър" :kuku: И пак ще ти го кажа (че явно на лс не ти стана ясно) айде със здраве и много ти здраве :1:
BLING-BLING!!! Когато се кача в BMW, в стомаха ми не пърхат пеперуди, а цели птеродактили.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 475
Регистриран на: 19.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e36 325 tds Touring
Детайли за колата: < Дълга печка със собствено мнение >

Мнение от Любо /ba1_hu1/ » 05 Сеп 2009, 18:45

Simmargal написа:Хаахаххаха, Любомиреее...комедия... Хората са казали: "като не можеш да кажеш нещо умно, по-добре млъкни! Иначе ще станеш за смях!" Само за тва, че ти направих забележка, че точно ти нямаш никакво право да се изказваш по тази тема и айде...черната овца, убий ме, пребий ме! И поне следващия път си избери дали под мненията ми ще пишеш или на лични. Само те моля, следващия път, когато решиш да ми правиш забележка за това, че съвсем директно съм ти казала истината, си припомни как тотална колата на майка ми и баща ми и после 2 пъти беше на косъм да тоталнеш и твоята... А и понеже реши да се изкараш без вина виновен, (защото вината и за трите катастрофи беше изцяло и единствено твоя) моля те, питай някъде из форума дали, като ти поднесе колата на прав участък трябва да даваш още и още газ. Но да не забравяме, че ти си "ънлийгъл стрийт рейсър" :kuku: И пак ще ти го кажа (че явно на лс не ти стана ясно) айде със здраве и много ти здраве :1:


Аз не съм казал, че вина нямам.Казах, че не съм направил нарочно каквото и да е било и на гъзар и рейсър не съм се правил.За първата катастрофа бях най-виновен, защото не прецених, че може да ми поднесе по такъв начин и че е хлъзгав пътя и да ме изхвърли така.За втората немога да повяравм, че ми триеш сол на главата при положение че имаше теч на трилентов булевард и беше замръзнало при положение, че навсякъде другаде беше чисто и беше доста голяма изненада.А пък да натисна спирачките на чистия лед не смятам, че е най-умното нещо, но все пак имах 1 час за реакция.Трябваше да извадя един лист и да си направя чертеж на камшиците за да мога да ги избегна.И последната, че бях с превишена бях а колата определено не е тотал.А оня, че не си беше извадил огледалото и излезна пред мен без да се огледа, хубаво. Най-забавно ми е от къде реши, че съм "ънлийгъл стрийт рейсър" и кога точно съм твърдял подобно нещо. Извинявай "правата за всичко"!

Със здраве :1:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Мнение от enigma » 05 Сеп 2009, 19:33

ba1_hu1 написа: Аз не съм казал, че вина нямам.Казах, че не съм направил нарочно каквото и да е било и на гъзар и рейсър не съм се правил.За първата катастрофа бях най-виновен, защото не прецених, че може да ми поднесе по такъв начин и че е хлъзгав пътя и да ме изхвърли така.За втората немога да повяравм, че ми триеш сол на главата при положение че имаше теч на трилентов булевард и беше замръзнало при положение, че навсякъде другаде беше чисто и беше доста голяма изненада.А пък да натисна спирачките на чистия лед не смятам, че е най-умното нещо, но все пак имах 1 час за реакция.Трябваше да извадя един лист и да си направя чертеж на камшиците за да мога да ги избегна.И последната, че бях с превишена бях а колата определено не е тотал.А оня, че не си беше извадил огледалото и излезна пред мен без да се огледа, хубаво. Най-забавно ми е от къде реши, че съм "ънлийгъл стрийт рейсър" и кога точно съм твърдял подобно нещо. Извинявай "правата за всичко"!

Със здраве :1:


И трите ситуации, които описваш са класически примери за несъобразена с пътните условия и с уменията ти скорост.
За да е съобразена скоростта винаги трябва да си готов и за най-неочакваното, именно за това и трябва да се замислиш от клипчето в тази тема...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 475
Регистриран на: 19.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e36 325 tds Touring
Детайли за колата: < Дълга печка със собствено мнение >

Мнение от Любо /ba1_hu1/ » 05 Сеп 2009, 19:37

enigma написа:
ba1_hu1 написа: Аз не съм казал, че вина нямам.Казах, че не съм направил нарочно каквото и да е било и на гъзар и рейсър не съм се правил.За първата катастрофа бях най-виновен, защото не прецених, че може да ми поднесе по такъв начин и че е хлъзгав пътя и да ме изхвърли така.За втората немога да повяравм, че ми триеш сол на главата при положение че имаше теч на трилентов булевард и беше замръзнало при положение, че навсякъде другаде беше чисто и беше доста голяма изненада.А пък да натисна спирачките на чистия лед не смятам, че е най-умното нещо, но все пак имах 1 час за реакция.Трябваше да извадя един лист и да си направя чертеж на камшиците за да мога да ги избегна.И последната, че бях с превишена бях а колата определено не е тотал.А оня, че не си беше извадил огледалото и излезна пред мен без да се огледа, хубаво. Най-забавно ми е от къде реши, че съм "ънлийгъл стрийт рейсър" и кога точно съм твърдял подобно нещо. Извинявай "правата за всичко"!

Със здраве :1:


И трите ситуации, които описваш за класически примери за несъобразена с пътните условия и с уменията ти скорост.
За да е съобразена скоростта винаги трябва да си готов и за най-неочакваното, именно за това и трябва да се замислиш от клипчето в тази тема...


Това го знам колега, но някой неща трудно се предвиждат а както е в клипчето и реакцията за това е малка. А относно самата тема просто бях отбелязъл в по-предното ми мнение, че дори да си внимателен всичко може да се случи. Отделно, на трилентов булевард колко да ти е скоростта ?

ПП: При всяко едно ПТП участника в него е бил с несъобразена скорост спрямо пътните условия

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Мнение от enigma » 05 Сеп 2009, 19:53

ba1_hu1 написа: Това го знам колега, но някой неща трудно се предвиждат а както е в клипчето и реакцията за това е малка.


Именно... защото скоростта е много голяма.

ba1_hu1 написа:А относно самата тема просто бях отбелязъл в по-предното ми мнение, че дори да си внимателен всичко може да се случи.


Наистина никога не си застрахован, но ако си внимателен вероятността за злополука намалява доста, струва ми се...


ba1_hu1 написа: Отделно, на трилентов булевард колко да ти е скоростта ?


Ами... ако е в града, 50-60 ?
В случая колко лентов е няма голямо значение, знаеш в БГ колко качествено се чистят пътищата... за това при ниски температури навън трябва винаги да си готов за заледено ( и аз лично съм патил от това).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 585
Регистриран на: 7.02.2009
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: E36
Мечтае да кара: V8

Мнение от Cobb » 05 Сеп 2009, 20:36

Само при мен ли клипа не се зарежда ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 475
Регистриран на: 19.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e36 325 tds Touring
Детайли за колата: < Дълга печка със собствено мнение >

Мнение от Любо /ba1_hu1/ » 05 Сеп 2009, 21:41

Това ми е и мисълта, дори и внимателен да си никога не си застрахован.И определено не отричам, че не съм добър шофьор.В крайна сметка, ниой не е безпогрешен.

А за булевардите дори и в града скороста варира от 60 до 80.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 10.06.2009
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: E30 320i coupe

Мнение от Simmargal » 05 Сеп 2009, 23:47

Лелеле хуйчеее, убеждавам се че продължаваш да говориш, колкото да не заспиш :mhihi:. Моето момче, за да не ми изплескаш поредната малумна реплика, ще попитам останалите. Според вас нормално ли е на булевард (трилентов) колата да ти се хлъзне и ти да настъпиш газта до дупка за да я изправиш?По нормална човешка логика и някви си там (за кой ли писани закони на физиката) е съвсем естествено това да се случи. Относно Пасата мога да те уверя, че вината е изцяло твоя. Как може и майка ми(дето е господ да те пази) и баща ми и сестра ми да карат тази кола с години и на никой от тях да не му поднесе и изведнъж точно на теб ти поднася! А и къде мътните го взели споменах спирачката??? просто пускаш и газ и спирачка и ако и тогава не я изправиш, шанс. + вс останало трай си за скоростта защото от спирката на несторов се влачихме до втория светофар. Странно как, но има много хора тук, които нямат и една катастрофа в живота си, а карат по същите улици... :help: :help: :help: Аман от карачи и разбирачи...
BLING-BLING!!! Когато се кача в BMW, в стомаха ми не пърхат пеперуди, а цели птеродактили.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 437
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: София

Мнение от ferdy » 06 Сеп 2009, 0:08

Искате ли още няколко хиляди души да ви гледат сеира? Разбрахме го, че единия не е кадър, но защо другия продължава да му дава колите, че чак и да се вози при него, това не схванах. Освен ако не сте братя или сестри?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 10.06.2009
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: E30 320i coupe

Мнение от Simmargal » 06 Сеп 2009, 0:13

ferdy написа:Искате ли още няколко хиляди души да ви гледат сеира? Разбрахме го, че единия не е кадър, но защо другия продължава да му дава колите, че чак и да се вози при него, това не схванах. Освен ако не сте братя или сестри?

Прав си, съжалявам. Само за уточнение- първата блъсната не беше негова, следващите катастрофи си бяха с неговата. Извинявам се за офтопика. Лека и безаварийна на всички.
BLING-BLING!!! Когато се кача в BMW, в стомаха ми не пърхат пеперуди, а цели птеродактили.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Мнение от magareto_yori » 12 Сеп 2009, 0:12

пише се илигъл,не ънлигъл :roll:
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Мнение от b00st » 12 Сеп 2009, 1:44

може реакцията да е мигновена, колата да е страшна и уменията да са големи. bad luck is bad luck, невиждам нищо странно и незнам закво е тая тема.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 10.06.2009
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: E30 320i coupe

Мнение от Simmargal » 14 Сеп 2009, 20:22

magareto_yori написа:пише се илигъл,не ънлигъл :roll:
По принцип си прав, но той си знае защо е "ънлигъл" ;)
BLING-BLING!!! Когато се кача в BMW, в стомаха ми не пърхат пеперуди, а цели птеродактили.

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook