Истории за българските "джамбази"

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от peshehodetz » 10 Май 2022, 20:56

BMW_POWER написа: Обаче историята не е в това. Разви се интересна случка. Един румънец пуснал обява, че си продава Акюрата. Дошли някакви и попитали, дали могат да я откарат на сервиз, за да я видят. Минали през сервиза и му я върнали, защото намерили нещо нередно и не им се плащало за предстоящи ремонти. Номерът в случая беше, че в този сервиз са му демонтрали катализатора....

Не е за български джамбази, но си снимайте колите отвсякъде, преди да ги дадете на някого за тест или преглед :idea:


Много странна история, как така им е дал колата си да я откарат в сервиз да я видят. Той къде е бил и защо не е отишъл с тях. И от какъв зор въобще не си е тредвал колата както правят мнозинството хора тук ми е тръгнал да се занимава с глупости. :|

P.S. Какво е положението с Тойотите при вас, нали беше писал преди, че много ги крадат, предимно, Хайлендър-и, 4Рънър-и и Рав4 и ги изнасят за Русия, сега покрай войната
поради наложените санкции и трудността за достигане до там не са ли престанали ? :( :|
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от BMW_POWER » 11 Май 2022, 0:20

Краде се абсолютно всичко. Акюра, Лексус, Тойота, камионите наред, дори Елантри са взели да крадат.

https://globalnews.ca/news/8267410/york ... -vehicles/

Народа огладня и престъпността расте. В Торонто е страшно. Имаше видеа, как си работят като българските мутри през 90-те. Влизаш в двора и бандата нахълтва след теб и те вадят от колата ...

Тук е нормално дилър да ти даде кола за тест. За частни лица, както се разберете. Аз нашата също така я купих. Даде ми ключовете и каза "Карай". Сложи ми дълърски номер и аз покарах 10-тина минути без нищо да ме връзва. Нямам идея, как е в Щатите или бг-то. Румънците са в бизнеса с катализаторите. Купува чипа кола, сваля катализатора и я препродава. Нямат равни, уникални мангали са.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от BMW_POWER » 29 Сеп 2022, 2:15

Гледам тази обява

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=psnppa

Ако долното списание е включено, може да се пазарим :yes:

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 17.04.2023
Пол: Мъж

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от Бай Коста » 17 Апр 2023, 13:27

Имах доброто желание да си купя някоя по-нова кола, като таванът ми беше 35 000. Стана ясно, че хем се лъже, хем се краде, и смелостта ми намаля. Свих си претенциите, а за статистиката на краденето - поне в България, изненадващо, не се краде най-много. Изостанали сме на 21 място в Европа, а шампиони са италианците.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 19.01.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530xD '06
Мечтае да кара: Вече не мечтае.
Детайли за колата: Е60 530xD '06

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от xapubg » 14 Юни 2023, 20:24

Аз пък от последния джамбаз съм доволен, няма да казвам кой е да не стане реклама, но колата е в топ състояние за годините си, вярно някъде по трасето се е изгубил блутута ама карай всичко друго си работи,подкарах я лично чак след като я прехвърлиха в кат, техен служител я закара, докато с щефа му идем до банка, да приведа парите (не всичките естествено, половината беше кеш), от там едно такси и викатърсиш еди кой си ... еди кой си ми каза 500 кинта и ходи пии кафе един час (аз кафе рядко пия, ама бира и сутрин не отказвам). За протокола колата беше без номера, само гражданска на 4 вноски платих в автокъщата, та в тия 500лв. е влязко прехвърлянето, номерата и данъка на колата.Просто звъннаха след час, дадоха ми документите и ключа и "бегай се забавлявай" :) А дори не проверих фаровете дали светят ... за пръв път копувам колата, на сляпо, но съм много доволен, за протокола пак италианка.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от ivanski_2 » 14 Юни 2023, 23:02

xapubg написа:Аз пък от последния джамбаз съм доволен, няма да казвам кой е да не стане реклама, но колата е в топ състояние за годините си, вярно някъде по трасето се е изгубил блутута ама карай всичко друго си работи,подкарах я лично чак след като я прехвърлиха в кат, техен служител я закара, докато с щефа му идем до банка, да приведа парите (не всичките естествено, половината беше кеш), от там едно такси и викатърсиш еди кой си ... еди кой си ми каза 500 кинта и ходи пии кафе един час (аз кафе рядко пия, ама бира и сутрин не отказвам). За протокола колата беше без номера, само гражданска на 4 вноски платих в автокъщата, та в тия 500лв. е влязко прехвърлянето, номерата и данъка на колата.Просто звъннаха след час, дадоха ми документите и ключа и "бегай се забавлявай" :) А дори не проверих фаровете дали светят ... за пръв път копувам колата, на сляпо, но съм много доволен, за протокола пак италианка.


за протокола: Ако си поддържаш колата пиши пак след 6м, дано пак мислиш така .
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 19.01.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530xD '06
Мечтае да кара: Вече не мечтае.
Детайли за колата: Е60 530xD '06

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от xapubg » 15 Юни 2023, 10:49

ivanski_2 написа:
xapubg написа:Аз пък от последния джамбаз съм доволен, няма да казвам кой е да не стане реклама, но колата е в топ състояние за годините си, вярно някъде по трасето се е изгубил блутута ама карай всичко друго си работи,подкарах я лично чак след като я прехвърлиха в кат, техен служител я закара, докато с щефа му идем до банка, да приведа парите (не всичките естествено, половината беше кеш), от там едно такси и викатърсиш еди кой си ... еди кой си ми каза 500 кинта и ходи пии кафе един час (аз кафе рядко пия, ама бира и сутрин не отказвам). За протокола колата беше без номера, само гражданска на 4 вноски платих в автокъщата, та в тия 500лв. е влязко прехвърлянето, номерата и данъка на колата.Просто звъннаха след час, дадоха ми документите и ключа и "бегай се забавлявай" :) А дори не проверих фаровете дали светят ... за пръв път копувам колата, на сляпо, но съм много доволен, за протокола пак италианка.


за протокола: Ако си поддържаш колата пиши пак след 6м, дано пак мислиш така .


за протокола: Смяна на всички масла, скорост дифове, двигател, раздатка (оказа се че нямаше грам масло там), подгревни свещи и релето + някаква тръбичка там и това е за сега. Ремата на двигателя и хHP стейдж 3 не ги броим. Та за следващите 3 месеца не очакван мещо да има дори за подмяна (щото я взех февуари, а ти каза 6 месеца). Та в общи линии е нищо в сравнение с Е38 което взех от човек на човек, там беше 7.5к за колата + 12к за първата година - от там само консумативи и така 10г.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 74
Регистриран на: 19.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: е38

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от c0l0r » 13 Юли 2023, 12:44

Чета и рева... според моите виждания, не е нормално да идваш да купуваш 20 година кола за 6000-7000лв и да ме караш да ходим по сервизи и подобни неща при пложение, че няма признак да има проблем..

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от Kroki » 02 Авг 2023, 13:02

Е що, не може да се дигне и провери колата ли? :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Предишна

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook