Малък мотопреход из Калифорния + тест райд на LiveWire

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Малък мотопреход из Калифорния + тест райд на LiveWire

Мнение от enigma » 22 Юли 2022, 22:19

Преди няколко седмици ходихме с едно приятелче на един мотопреход из Напа и Сонома – винарните окръзи в Северна Калифорния. В Сонома ни бяха поканили на събитие на Харли Дейвидсън да тестваме електрическия им мотор и това беше поводът.


Не е особено дълъг маршрут, но аз по принцип не карам толкова далече, ето това беше на връщане. На отиване малко по-различно, но горе-долу същата дистанция.
sonoma_riding_log.png


Тръгнахме около 7 сутринта, беше доста мъгливо и студено и брулеше вятър. Приятелчето ми има подгряващи хватки, аз не, та ръцете малко поизмръзнаха.
Спряхме след 1вия час в Напа за закуска и кафе – закуска за шампиони :mhihi:.

Изображение

Изображение

След това продължихме към Сонома, още около един час. Приятелчето ползва това приложение Rever да планира маршрута и избира да го прекарва през всички обиколни маршрути със завои. На мен ми дойде малко множко, защото много от тях пътищата са лошо качество. На неговия 1200ГС не се усеща толкова, ама моя мотор не е за това :) .

Ето малко видео:


Общо взето бавно пенсионерско каране и зяпане на лозята. Към 10ч мъглата се поизчисти и слънцето излезе.


Самия тест райд – бива машинката. Усеща се лека и пъргава. Има различни настройки, за по-икономично, по-спортно, по-близко до бензинови мотори поведение и т.н. Батерията казват може да изкара 200тина мили. Зарежда се със същия чарджър като колите, не им разбирам много. А живота на батерията казват, че е 150к мили, което сигурно надминава живота на мотора.
На мен лично не ми се стори ускорението да е брутално като при кави-то, може би защото няма толкова звукова драма. Но може и да се реша това да ми е 1вият електромобил.
livewire.png

Ето малко видео от теста:


На връщане, пак по хълмове и завои. Спряхме само един път за кратка почивка на едно хълмче.
schweiger_vineyards.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
enigma
ያለ እኩል

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Малък мотопреход из Калифорния + тест райд на LiveWire

Мнение от Kroki » 23 Юли 2022, 9:28

Ех тия пътища там, много красиво изглежда. :angel:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Малък мотопреход из Калифорния + тест райд на LiveWire

Мнение от BMW_POWER » 26 Юли 2022, 0:17

Така и ми изгоря книжката за мотора. Не я поднових ... Но тук ме е страх. Не могат да карат и изобщо не пазят.

С каква камера снимаш? Покажи я, моля те, как е хваната към шлема.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Малък мотопреход из Калифорния + тест райд на LiveWire

Мнение от enigma » 26 Юли 2022, 21:03

BMW_POWER написа:Така и ми изгоря книжката за мотора. Не я поднових ... Но тук ме е страх. Не могат да карат и изобщо не пазят.

С каква камера снимаш? Покажи я, моля те, как е хваната към шлема.


А, то това е навсякъде. В Калифорния е малко по-добре, защото има страшно много мотористи, и шоферите са се понаучили малко.
Ама пак трябва да имаш развито шесто чувство кога и как ще те изненадат. :)
Дори на този преход, като тръгвахме от закуската имаше малка ситуация - виж този с приуса как го натисна, вижда го, че тръгва ама голям зор да мине.. :kuku:




За камерата - обикновено ползвам GoPro Max, ето го маунта (тука е сложена наобратно, ама принципно няма значение, понеже е 360 градуса). Предпочитам да е долу в средата, но на този шлем няма как. Така не е много комфортно на магистрала с висока скорост, а и малко закрива видимостта. Сега като се замислих може да я обърна на 90 градуса и да я смъкна още надолу без допълнителните скоби, ама ще снима много странично май.
gopro_mount.png


Ползвам от време на време и една друга камера - Insta360 OneR , която всъщност дава по-добро качество, по-дълъг живот на батерията, и е по-лека, само че софтуера е малко по-куц.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
enigma
ያለ እኩል

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook