True story

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 11.06.2016
Пол: Мъж

True story

Мнение от just.plamen » 05 Дек 2020, 0:14

Това го намерих във Фейса и си мисля, че до голяма степен отговаря на българската реалност. Нищо лично към никого и нека припозналите се не се засягат..


Реши да си купи кола, вика- требе примиум марка да е. Друго си е премиума, и возията и качеството. Гледа в Мобиле барутниците, надъха се започне да пише коментари. Гледа обява, БМВ 2004 година, нов внос, 150 коня, те половината умрели, другата половина избегали. Надъха се, пише- cena?, оно си пише 10 000 лева. Пише на лични, вика- колега нема ли нещо отстъпка, като за мен? Бил инжинер в БМВ, е46 двигателя бил негов проект, он не знае как да отвори предния капак. Спори цела нощ, накрая го изфърлят от сайта, блокират го. Няма два лева в джоба, отиде, дръпне 10000 лева кредит с 10 процента лихва за десет години, накрая трябва да върне двойно. Вика- всички бизнесмени живеят на кредит, он заплата му 600 лева, вноската 300, едвам свързва месеца. Търси тук и там, умори се, вика- за серозна кола требе да отидеме на сериозно място. Отиде на Горубляне, покажат му БМВ е46, 330 дизел, 2004 година, нов внос,нашио се влюби. Продавача му вика- само на 145000 километра е , една баба ходила до пазара два пъти в седмицата, бастуна и още в багажника. Отворят капака, всичко капсуловано, нищо не се вижда, нашио вика- колата е много добре, джамбазите я измили и лъснали, нашио само външния вид гледа. То барутника на два милиона километра, разсипали го от каране, прикрили му къде как може безкрайните дефекти. Кажат му- реално такава кола струва повече, но като за теб десет бона, направо ми е жал да я дам за без пари, но утре идва стока и нема място. Нашио веднага се съгласи, извади парите без да се пазари. Метне се вътре, дава газ, гледа тежко все едно чисто ново Ферари ще купува. Джамбазина му вика- седаш и караш, колата е напълно обслужена. То маслото за последно сменяно преди пет години, карали я мърлячи в Италия, навсякъде закрепена с тел, тиксо, сезал. Нашио седне, запали барутника, отзад излезе дим като от Кремиковци, очади махалата, стане нощ. Тръгне с въртене на гуми, отвори джама, вика на продавачите- преебах ли ви балъции, мисли, че е направил сделката на века. Джамбазина потърка парите по брадата, смее се- он взел колата от италианска морга за 200 евро. Прибере се в квартала, гледа комшията си докарал чисто нова Дачия. Слиза тежко от баварецо, вика- комши що така се излагаме, кви са тия лагерни колички. Комшията му каже, че иска нова, с пет години гаранция кола и най- доброто което може да си позволи е Дачия. Нашио вика- друго си е баварското качество- гъзария и имидж. Съседа му каже, че не му се занимава с глупости и че му е през кура за имидж и гъзария, единственото, което иска е спокойствие и надежност и да не се притеснява за нищо поне докато свърши гаранцията, попита го откога 16 годишен кенеф е мерило за социален статус Нашио го изгледа накриво, вика- балък си беше и балък си остана. Друго си е немската машина. На сутринта затръгват за работа, съседа седне запали, тръгне, нашио запали, светнат пет лампи, чуди се какво става. Вика- ебал съм го, немското не се чупи, тръгне, след двеста метра колата блокира. Закара я на сервиз- майстора като я погледне се хване за главата, то всичко за смяна. Обявят му 5000 за ремонт, нашио ревне. Дръпне три бързи кредита, закрепят кочината. Вземе я, затръгва за къщи, на светофара види пичета, иска да се изгъзари, тръгне с въртел на гуми, целото табло светне като коледна елха, гръмне двигателя, падне му предния мост. Закара я пак у сервиза- обевят му пак пет бона. .. Вземе я, през ден, през два нещо се обажда, нашио затъне до ушите в заеми, ипотекира панелката, вика-кеф цена няма. Влиза във форума на БМВ, пише- колата е перфектна, досега само консумативи, он му се реве, досега купил две нови коли, срам го е да си признае, надлъгва се с другите балъци, они на същия хал. Изкара за пореден път колата от сервиза, сутринта затръгва за работа, завърти ключа, колата не пали, доде комшията, запали от първия път, тръгне, нашио му се дореве, вика- ей, големи боклуци правят тия Дачия, друго си е баварското качество. Удари си главата във волана, ревне..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 29.07.2011
Пол: Мъж
Кара: E46 330i
Мечтае да кара: 330i--> e39 M5/e46 M3 -->e60 M5/e92 M3 --> F10 M5

Re: True story

Мнение от Bavarec88 » 02 Сеп 2021, 1:31

Като човек карал години чисто нова дачия. И 3 стари беенвета, мога да кажа, че историята е доста фейк. Наистина има такива индивиди. Ама човече. Не знам как да ти опиша разликата от логана 1.5 дци и е46 330и. Едното е компромис,а другото ставам сутринта заради него. И ако трябва да отида до точка А минавам през Б;Ц;Д; просто защото не ми се слиза от нея. :D Ако ме разбираш. :bchug:
ИзображениеИзображениеИзображение

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook