Едно малко разказче

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 316
Регистриран на: 15.12.2009
Местоположение: Stuttgart, Германия
Пол: Мъж
Кара: Е60, 2006
Мечтае да кара: Formula
Детайли за колата: N52B25

Едно малко разказче

Мнение от Gari » 02 Ное 2010, 20:47

Събуди ме силна светлина и един дебел, непоносим за мен глас, със селски акцент ми вика: Айдееее уеееее. Ти няя ли а стааш за раота. А?
Само един поглед, върху въпросния дразнител, ми беше достатачен за да ми разсипе деня. Както и да е. Станах и се облякох за работа. Погледнах часовника - 5:30. С несигурна стъпка тръгнах към колата. Тя стоеше там - на паркинга, огряна от оранжевата, мека светлината на лампата. Кола, в която се влюбих още когато я видях. Една сребриста е39-ка. Кола, с която преживях много хубави и лоши моменти. Не знаех, че днешния ден, ще е най-лошия в живота ми.
Както и да е. Отидох на работа. Не беше нормален ден. Не ми вървеше нищо. Спъвах се, удрях се, все едно имам въже в краката. Нещо ме стягаше в гърдите. Напрежението беше убйиственно. Имах предчувствие за нещо много лошо. Както винаги се оказах прав, за мое съжаление.
Най-накрая дойде и края на мъката. Прибрах се в къщи и погледах телефона. Един смс. Погледнах номера - непознат. Отворих го и зачетох... Смс-а беше от сина на приятелката ми, бившата. "Батко, намерихме мама тази сутрин в стаята й. Тя е....."
Не можех да чета повече. Черна пелерина се спусна пред очите ми. Отпуснах се на леглото. Усетих как се навлажняват очите ми. Нямаше я вече. Никога нямаше да я видя. Бяхме се разделили преди два дена...
Не знах какво да правя, как да постъпя. Да си тръгна ведага за БГ? Дааа. Веднага.
Станах и без да продъмам и дума трагнах към банята. Не виждах и не чувах нищо. В главата ми беше само - намерихме мама...
Един бърз душ и взех ключовете за БМВ-то.
Проверих за всичко необходимо за тръгването ми - паспорт, пари, телефон.
Готов съм.
С бърза крачка се запътих към колата. Седнах и запалих. Таблото светна като коледна елха. Бях му свикнал вече. Нито една система за безопасност не работеше. Нито АБС, нито АСЦ, нито въздушните възглавници. Пак лошото предчувствие смачка гърдите ми. Отдадох значението му на смс-а. Стиснах силно волана и потеглих. Още със стъпването на пътя, се прояви това нещо в мен, което ми беше докарало прозвището - Лудия. Колата ревеше във високите обороти, но не ми пукаше точно сега за двигателя. Излязох на главния път и тръгнах да пресичам града.
Нервното ми каране привличаше вниманието на останалите участници в движението. Точно сега не ми трябваше полиция...
На всяко кръстовище тръгвах със въртене на гуми. Бързах, но за къде? Имах да мина 2600км до вкъщи.
Пътя премина в три ленти. Това ми даде възможност да настъпя колата както трябва. Все пак съм в града, ама на кой му пука. Газ, първа, втора до 90 и след молбата на двигателя слагах трета и пак така. Вече летях със 140км градско със 6400 об/мин. Не сменях, не ме интересуваше нищо. Само смс-а ми е в главата. Не мисля какво може да се случи с тази скорост в града.
Наближавах оживената част. Пешеходни пътеки. Хора прибиращи се от работа. Уморени, не внимаващи, не подозиращи за опасността, която летеше към тях...
Червена светлина премина покрай лявата част на главата ми. Трябваше ми секунда за да разбера, че минах на червено. Следващия светофар доиде много бързо. Натиснах спирачката със всичка сила. Колелата блокираха и БМВ-то се плъзна напред. Скороста беше много висока. Дори и не очаквах да спре. Със свирене от гумите и бял пушек колата навлезе в кръстовището. Чувах хората как крещят...
Затворих очи. Силна светлина ме заслепи през клепачите...
Тогава чух глас - Айдееее уеееее. Ти няя ли а стааш за раота. А?
Отворих очи, погледнах дразнителя и се усмихнах. Тя е жива. Ще я видя. Смеех се на глас. Потърсих телефона на нощното шкафче. Погледнах и видях смс. Отворих го без да обръщам внимание на подателя. Първите букви - "Батко, намерихме мама..."

Всяка прилика със събития или лица е случайна. А може би не...
Не искам много, искам всичко!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: Едно малко разказче

Мнение от driver69 » 02 Ное 2010, 21:18

:clap: .
То горното обяснява цялото ми мнение, 'ма се пак да си кажа - бравос! Впечатли ме разказът, а края - силен. Пиши по-често, имаш талант според мен, колега.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 21.10.2010
Пол: Мъж

Re: Едно малко разказче

Мнение от Lord » 02 Ное 2010, 22:04

Само се моля това да не е истина. Друг коментар няма да оставя..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 13.07.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW e34 Renaut Megane Lada 2106
Мечтае да кара: Kawasaki zx14r

Re: Едно малко разказче

Мнение от Vikenso » 03 Ное 2010, 1:17

Всичко вървеше добре, ама като каза е 39 и палене на гуми :mhihi: с тея блокажи :mhihi: да беше е 34 иди дойди ама е 39 :mhihi: но е станало добре като си казал че нищо не било работило от системата за безопасност особенно АСЦ :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Едно малко разказче

Мнение от Maxmadness » 03 Ное 2010, 5:51

Разказа ми харесва.Дано само да е измислен...
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3915
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Едно малко разказче

Мнение от Kroki » 03 Ное 2010, 10:29

Дано, че ако не е.. Обаче разказа е супер! :clap:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 359
Регистриран на: 11.07.2005
Местоположение: Slivnica
Пол: Мъж
Кара: E39 520 97", E46 320d 05"
Мечтае да кара: ново БМВ
Детайли за колата: изтъркани задни гуми, тук-таме за изчукване и боя :D

Re: Едно малко разказче

Мнение от e39 FEN » 04 Ное 2010, 0:48

Добра история.. ммм Final Destination гледали ли сте го, някоя от 4-те части?
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3915
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Едно малко разказче

Мнение от Kroki » 04 Ное 2010, 10:39

Всичките по няколко пъти, като последната най-неструва :mhihi:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1665
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Кукерландия
Пол: Мъж
Кара: Тъпата кака да маа с черпака
Мечтае да кара: Кадилакът на Долън
Детайли за колата: да има джам таван, кожни седалки, музика сватба, 320спринцофка, барнеш копче джам пада....

Re: Едно малко разказче

Мнение от saleen » 04 Ное 2010, 20:10

:shock: Много е добро и впечатляващо, чакам продължение!
Никой не мое ма връне на селу!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 25.03.2008
Местоположение: София

Re: Едно малко разказче

Мнение от michi69 » 05 Ное 2010, 10:43

:yes:
Изображение

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook