Мега сбирка: BMW M5!

Видео клипове с участието на нашите любими Баварци.

Модератори: mitaka7, alpina-ma6inata, SpUd3r

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Мега сбирка: BMW M5!

Мнение от BMW_POWER » 05 Мар 2021, 0:42

Много добро видео :bchug:

https://www.youtube.com/watch?v=Fhecw8I6_nU

Не зная кои са собствениците. Кажете коя кола на кого е, за да ги поздравим. Стига да са регистрирани тук де :ok:

Изгледах го с удоволствие. Особено "т.н. Крис Бенгъл" :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 3.05.2006
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: '07 BMW 330d Convertible
Мечтае да кара: Nissan GT-R (R35)

Re: Мега сбирка: BMW M5!

Мнение от DarK » 05 Мар 2021, 7:42

Поздравления за авторите на клипа :driving:
България е страната с най-много М-ки на глава от населението.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Мега сбирка: BMW M5!

Мнение от Kroki » 05 Мар 2021, 9:35

Видеото е супер! Можеха само да споменат, малко повече техническа информация относно двигателите, например, че V10 е с 3 маслени помпи и т.н. Въпреки това, е топ.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Мега сбирка: BMW M5!

Мнение от BMW_POWER » 05 Мар 2021, 12:26

Авторите имат ограничено време, а информацията е много. Аз лично познавам няколко човека, които биха говорили с часове само за своята кола. Особенно, ако са я възстановявали по-основно. Затова и респект към собствениците на всеки един такъв автомобил :bowdown:

Понеже я няма любимата ми Е34, ето и едно малко видео с нея. Стопанинът и също е болен фен. Играл си е страшно много, за да я докара в този вид. Не е в бг-то, но е интересно. Ако искате изгледайте цялото, има любопитни неща. Само за 5-цата започва от 14:27.

https://www.youtube.com/watch?v=toICqAWTGfU

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Мега сбирка: BMW M5!

Мнение от In_Memoriam » 05 Мар 2021, 15:07

Неадекватен избор на екземпляри от E39, E60 и F10 сериите. Една пуши синьо, та чак люти на очите и няма нищо здраво по корите, друга я представят за фейслифт и компетишън, а тя не е нито едното, нито другото :kuku: Да не говорим за китайските емблеми, лепенки и полицейските лампи зад бъбреците. Според мен ако ще се прави такъв клип поне да е изпипан с автентични екземпляри и в добро състояние, както и да присъства цялата гама - Е34 има няколко в България, за Е28 само не съм 100% сигурен.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 13.01.2010
Пол: Мъж
Кара: bmw e60 525iA

Re: Мега сбирка: BMW M5!

Мнение от kravun » 05 Мар 2021, 19:55

Амиии да е жив и здрав Крис Бенгъл... :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:
по-добре 2л пепси от 1.6л хонда

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Мега сбирка: BMW M5!

Мнение от bioz » 05 Мар 2021, 20:11

Голяма неточност е, че Крис Бенгал е правил дизайна на е ешеесе... Той просто е е бил директор по онова време и одобрил дизайна в памет на починалия италиански дизайнер Давиде без да променя нищо в първоначалния му консепт.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Мега сбирка: BMW M5!

Мнение от c04 » 05 Мар 2021, 20:52

In_Memoriam написа:Неадекватен избор на екземпляри от E39, E60 и F10 сериите. Една пуши синьо, та чак люти на очите и няма нищо здраво по корите, друга я представят за фейслифт и компетишън, а тя не е нито едното, нито другото :kuku: Да не говорим за китайските емблеми, лепенки и полицейските лампи зад бъбреците. Според мен ако ще се прави такъв клип поне да е изпипан с автентични екземпляри и в добро състояние, както и да присъства цялата гама - Е34 има няколко в България, за Е28 само не съм 100% сигурен.

Съгласен съм :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6141
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Мега сбирка: BMW M5!

Мнение от ares2 » 05 Мар 2021, 22:29

е не можаха ли да поканят някое друго е39 м5 и дори е60
чужда генерация.. афтър маркет
а толкова ли не са остнанали е34 някъде М5?
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Мега сбирка: BMW M5!

Мнение от Top Gun Maverick » 06 Мар 2021, 20:54

In_Memoriam написа:Неадекватен избор на екземпляри от E39, E60 и F10 сериите. Една пуши синьо, та чак люти на очите и няма нищо здраво по корите, друга я представят за фейслифт и компетишън, а тя не е нито едното, нито другото :kuku: Да не говорим за китайските емблеми, лепенки и полицейските лампи зад бъбреците. Според мен ако ще се прави такъв клип поне да е изпипан с автентични екземпляри и в добро състояние, както и да присъства цялата гама - Е34 има няколко в България, за Е28 само не съм 100% сигурен.

Шшшшт, тихо сЯ, че едната като я знам колко време не можеха да разберат какво и има по сервизите още преди години...
Хич не ми се коментират, ама се дразня откровено на някои пълни глупости, които се изприказваха. Чичо Искрен леко прекалява, леко прекаляват и Дизитата с това му канене все едно няма други разбиращи от БМВ или изобщо защо трябва някой друг да софлира, нали си водещ да го еВа, разказвай ти. Мадона може да е всякаква, ама не могат и преброи нито парите, нито феновете, нито нотите в песните, нито нищо. Честно казано май не се сещам за по-успешна музикална звезда от женски пол. Самият факт, че се съгласи да се снима по онова време в реклама на БМВ ПО ТОЗИ НАЧИН трябва да накара един БМВ фен да я уважава просто(говорим само за самия клип, а не по принцип)или ако не го прави, да не я споменава с лошо коментирайки самия клип. И тия глупости как конкурентите от Мерцедес, ХаЛди и Порше били по 200-300-500 кила по-тежки...що се излагат така изобщо? Нали ако беше така при 0-100 щяхме да им слагаме по 1 секунда, а не да се спори кое е по-бързо или ако била М-ката с правилните гуми колко по-бърза била от Мерцедеса? Казвам го като човек на който му е все тая коя от конкурентните марки с колко метра там биела в някаква дисциплина, понеже избора за една кола отдавна не е просто конски сили и числа, а много други неща. Ама да стоиш и да разправяш по клиповете само как последния трябва да затвори вратата...
Другото, разправяш за невероятния звук на Е60-ката и как всички я следвали по съборите с телефони, ама не споменаваш, че това е когато стоковия звук липсва тотално. Понеже Чичо ти Искрен може и да не е чувал стоково Е60 как звучи, ама тука някои сме имали(чак се чудя как призна, че не е имал той М5 Е60, вече бях решил, че само той има БМВ в България, че и от всички модели, пък за знание да не говорим)та през това време сме се чудели как да я накараме тая кола да се чува малко, понеже в стоков вариант звучи като...цивилна кола. Абсолютно не преувеличавам, който е имал М5 Е60 ще ми потвърди думите ако е било стоково. Та се чудех как да му чуя гласа на това, та катализаторите разкарах, та промени в крайните гърнета правих и пак не звучеше както очаквах, ама беше позаприличало де. Но истинския звук за който говорят тия хумористи е когато отпушиш хубаво колата и започнат да бягат птичките в целия квартал като минеш, та затова и ги преследват с телефоните. Редно е да се казват тия неща като претендираш за някакви нива като техните. Тая Е60-като клипа е много далеч от стоков звук, накрайниците като ги гледам са Айземан, не го знам точно какво е, ама е правено. И как си вярват чак на тъпотиите, като минавала Е60 някъде по пътя все едно минавала Формула или нещо от тоя род казаха относно звука. :mhihi: Формула минава все едно ама като чуеш на прави тръби и то на много висока скорост, тоест няма как да го чуеш и видиш никъде по пътя.
И толкова ли нямаше изцяло стокови поне на визия коли, а не такива с измислени емблеми, претапицирани в някакви ателиета тука и там, със стърчащи брони чак :shock: и ти да обясняваш колко велик бил съответния екземпляр и собственика педантичен? :shock: За синия пушек да не говорим, кошмар просто как я оставиха да загрее и така да се позамаскира както по-напред във видеото, ами решиха да оставят това дето крещи "ремоооонт"(нищо лошо в ремонта, просто трябва да се случи и тогава да се претендира за нещо) и да ти разправят за педантичния собственик? :mhihi: Всъщност ако взема да нищя всичко ще ми иде вечерта, гледам, че другите и толкова време не са отделили. Нямало Е34 за показване :mhihi: :mhihi: :mhihi: пък може да показваме уникалните екземпляри като някои от тия. Двигателя не се миел щото отиваш в сервиз...абе и аз не мия двигатели по принцип, ама съм го правил веднъж точно на тоя мотор, ама знам ли, сигурно има такива, които ги наводняват и така отиват в сервиз ли, не знам точно, ама все си мисля, че тая кола е изчислена да се движи да речем цял ден в дъжд и от гумите двигателя доволно да се наводнява.
За керамиката, това не е като състезателна керамика, която има нужда от определен брой спирания за да загрее, тая си е цивилна керамика и чак такава разлика няма ни при мокро, нито при първото спиране. Но пък има след второто сериозно, понеже с железата като спреш веднъж от 300 до 100 екстремно и втория път е след бая време охлаждане, говорим абсолютно същото спиране да направиш. Но пък знае ли човек, чичо Искрен може да не ги препоръчва, понеже всички дали една торба пари за керамика са се прекарали и с железата да е по-добре. Все пак по негови приказки за 40 000 км. и накладки не сменя. Миналият ден го срещнах по пътя, вярно караше цивилно, може даже по-дебели да станали за толкова време ако така се движи винаги. :mhihi:
Светият граал било комбито, нищо, че е толкова търсено, че чак го спряха за Ф10. Да не се обиди някой за комбитата де, на някои им е по вкуса, ама още малко да го препоръчаме пред седана в кола със спортни претенции.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Назад към Видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook