BMW Driver Assistance Professional

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 17.02.2016

BMW Driver Assistance Professional

Мнение от F30 » 08 Мар 2023, 20:31

Колеги, ползва ли някой BMW Driver Assistance Professional и може ли да кажете дали си струва?

Прочетох, че максималната скорост била 60 км/ч, т.е. не е приложимо за извънградско, а само за „градски магистрали“, каквито в България няма.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.07.2016

Re: BMW Driver Assistance Professional

Мнение от djvice » 08 Мар 2023, 22:02

F30 написа:Колеги, ползва ли някой BMW Driver Assistance Professional и може ли да кажете дали си струва?

Прочетох, че максималната скорост била 60 км/ч, т.е. не е приложимо за извънградско, а само за „градски магистрали“, каквито в България няма.


Аз го ползвам на г30 фейс,не съм забелязал ограничение да има,не съм пробвал на максимална скорост,но с 200км/ч си работи

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 17.02.2016

Re: BMW Driver Assistance Professional

Мнение от F30 » 09 Мар 2023, 11:10

А използваема ли е практически тази екстра? Гледах това ревю долу и като гледам на всеки няколко секунди колата иска шофьорът да пипне волана, на което аз лично биз се изнервил... Вместо да пипам волана през 5-10 секунди, по-добре да си го държа.

https://www.youtube.com/watch?v=OEbl9Ny ... l=1001cars

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: BMW Driver Assistance Professional

Мнение от nxn » 10 Мар 2023, 10:11

За мен лично не си струва, за това не я поръчах. Стандартният пакет с дистроник има и държане на лента за над 70км/ч, което е пре-достатъчно, и пак изключено след една лоша ситуация.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: BMW Driver Assistance Professional

Мнение от Jorixa » 10 Мар 2023, 11:44

F30 написа:Колеги, ползва ли някой BMW Driver Assistance Professional и може ли да кажете дали си струва?

Прочетох, че максималната скорост била 60 км/ч, т.е. не е приложимо за извънградско, а само за „градски магистрали“, каквито в България няма.


До 60км/ч е ако искаш колата сама да се придвижва в задръстване. На магистрала може до 130км/ч пълен автопилот до колкото знам. Макар че горе пича вика че с 200км/ч му работело, което мен ме съмнява, пък и честно казано трябва да си много луд да караш с 200 на пълен автопилот. Аз лично съм карал Волво на пълен автопилот и обра де що имаше дупка по пътя, така че и аз не мисля че си струва за БГ.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '17 G31 530dx, '08 R56 Mini Cooper
Мечтае да кара: V8

Re: BMW Driver Assistance Professional

Мнение от damian2112 » 10 Мар 2023, 19:38

Аз имам такова на G31-цата, супер екстра е, ако имаш нормален път и маркировка, което автоматично го прави неизползваемо в България :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 17.02.2016

Re: BMW Driver Assistance Professional

Мнение от F30 » 10 Мар 2023, 21:04

damian2112 написа:Аз имам такова на G31-цата, супер екстра е, ако имаш нормален път и маркировка, което автоматично го прави неизползваемо в България :)

А в България в какви ситуации го ползваш?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: BMW Driver Assistance Professional

Мнение от nxn » 10 Мар 2023, 22:07

В България не работи пълната функционалност, тоест не може само да завива и да сменя ленти само с мигача, може само да кара в лентата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '17 G31 530dx, '08 R56 Mini Cooper
Мечтае да кара: V8

Re: BMW Driver Assistance Professional

Мнение от damian2112 » 11 Мар 2023, 0:10

F30 написа:
damian2112 написа:Аз имам такова на G31-цата, супер екстра е, ако имаш нормален път и маркировка, което автоматично го прави неизползваемо в България :)

А в България в какви ситуации го ползваш?

Грешката е моя, при мен опцията е

S5AT Driving Assistant Plus

Като цяло държи лента (взима завои) и дистанция от предния автомобил, автопилот със stop & go, автономно аварийно спиране. Lane keeping assist-a може да се настройва колко да е агресивно, т.е. може само да предупреждава с вибрация на волана, или активно да те връща в лентата. Аз съм го настроил само да предупреждава, защото имах случаи, в които губи маркировката и съответно тръгва да те изкарва от пътя в отбивки или директно в банкета, което е доста опасно (на мен ми се случи на околовръстното с относително висока скорост). Също така ако е настроено активно връщане в лентата, всички дупки са твои, тъй като те държи в центъра на лентата (доста добре, между другото), и не можеш да кривнеш изобщо, без да дадеш мигач, съответно не можеш и да изпреварваш без мигач - но пускането на мигач не активира автоматично престрояване в съседната лента, просто колата спира да се бори с теб, докато работи мигача. Но чак сама да завива по кръстовища не може.

https://www.bmw.co.uk/en/shop/ls/dp/Dri ... lus_SFA_gb това мисля описва добре как функционира системата. Честно казано не знам каква е точно разликата с Driving Assistant Professional.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.07.2016

Re: BMW Driver Assistance Professional

Мнение от djvice » 11 Мар 2023, 0:25

nxn написа:В България не работи пълната функционалност, тоест не може само да завива и да сменя ленти само с мигача, може само да кара в лентата.


В България може да сменя лентата сама,първите месеци като взех колата и аз така мислих...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.07.2016

Re: BMW Driver Assistance Professional

Мнение от djvice » 11 Мар 2023, 0:31

Jorixa написа:
F30 написа:Колеги, ползва ли някой BMW Driver Assistance Professional и може ли да кажете дали си струва?

Прочетох, че максималната скорост била 60 км/ч, т.е. не е приложимо за извънградско, а само за „градски магистрали“, каквито в България няма.


До 60км/ч е ако искаш колата сама да се придвижва в задръстване. На магистрала може до 130км/ч пълен автопилот до колкото знам. Макар че горе пича вика че с 200км/ч му работело, което мен ме съмнява, пък и честно казано трябва да си много луд да караш с 200 на пълен автопилот. Аз лично съм карал Волво на пълен автопилот и обра де що имаше дупка по пътя, така че и аз не мисля че си струва за БГ.


Мога да направя клип или ако има други с тази екстра тук,ще потвърдят че няма такова ограничение от 130 :D
Това "пълен автопилот" не е точно така както изглеждa,при по висока скорост през 5 10 секунди иска да хващаш волан и става дразнещо :D Идеята е ръката ти да е просто на волана без да го управляваш.В задръстване пък може и над две минути да не поиска да хванеш волан,особенно ако скоростта не надвишава 20км/ч.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 17.02.2016

Re: BMW Driver Assistance Professional

Мнение от F30 » 11 Мар 2023, 10:58

djvice написа:Това "пълен автопилот" не е точно така както изглеждa,при по висока скорост през 5 10 секунди иска да хващаш волан и става дразнещо :D Идеята е ръката ти да е просто на волана без да го управляваш.В задръстване пък може и над две минути да не поиска да хванеш волан,особенно ако скоростта не надвишава 20км/ч.

Това първото, в комбинация с нацелването на дупки, го прави практически неприложимо за извънградско :)

В града има ли практическа полза в някакви ситуации?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 26.05.2015
Пол: Мъж
Кара: G20 330iX

Re: BMW Driver Assistance Professional

Мнение от Yachev » 11 Мар 2023, 17:15

djvice написа:
Jorixa написа:
F30 написа:Колеги, ползва ли някой BMW Driver Assistance Professional и може ли да кажете дали си струва?

Прочетох, че максималната скорост била 60 км/ч, т.е. не е приложимо за извънградско, а само за „градски магистрали“, каквито в България няма.


До 60км/ч е ако искаш колата сама да се придвижва в задръстване. На магистрала може до 130км/ч пълен автопилот до колкото знам. Макар че горе пича вика че с 200км/ч му работело, което мен ме съмнява, пък и честно казано трябва да си много луд да караш с 200 на пълен автопилот. Аз лично съм карал Волво на пълен автопилот и обра де що имаше дупка по пътя, така че и аз не мисля че си струва за БГ.


Мога да направя клип или ако има други с тази екстра тук,ще потвърдят че няма такова ограничение от 130 :D
Това "пълен автопилот" не е точно така както изглеждa,при по висока скорост през 5 10 секунди иска да хващаш волан и става дразнещо :D Идеята е ръката ти да е просто на волана без да го управляваш.В задръстване пък може и над две минути да не поиска да хванеш волан,особенно ако скоростта не надвишава 20км/ч.


160 е ограничението.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: BMW Driver Assistance Professional

Мнение от Jorixa » 11 Мар 2023, 17:20

Yachev написа:
djvice написа:
Jorixa написа:
F30 написа:Колеги, ползва ли някой BMW Driver Assistance Professional и може ли да кажете дали си струва?

Прочетох, че максималната скорост била 60 км/ч, т.е. не е приложимо за извънградско, а само за „градски магистрали“, каквито в България няма.


До 60км/ч е ако искаш колата сама да се придвижва в задръстване. На магистрала може до 130км/ч пълен автопилот до колкото знам. Макар че горе пича вика че с 200км/ч му работело, което мен ме съмнява, пък и честно казано трябва да си много луд да караш с 200 на пълен автопилот. Аз лично съм карал Волво на пълен автопилот и обра де що имаше дупка по пътя, така че и аз не мисля че си струва за БГ.


Мога да направя клип или ако има други с тази екстра тук,ще потвърдят че няма такова ограничение от 130 :D
Това "пълен автопилот" не е точно така както изглеждa,при по висока скорост през 5 10 секунди иска да хващаш волан и става дразнещо :D Идеята е ръката ти да е просто на волана без да го управляваш.В задръстване пък може и над две минути да не поиска да хванеш волан,особенно ако скоростта не надвишава 20км/ч.


160 е ограничението.


Най-вероятно всеки пазар си има различно ограничение, но и все пак ми се струва безмислено, особено предвид че трябва реално да държиш волана, демек все тая. За задръстване е по-оферта

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: BMW Driver Assistance Professional

Мнение от nxn » 11 Мар 2023, 17:40

Аз го ползвам дистроника за задръствания и за извънградско мързелуване. До 160 е, за това и бешв толкова евтин, за асистент зс шофиране про не знам дали е до повече, на 5цата беше до 210 мисля, но беше 4 пъти по скъп.

Следваща

Назад към G20/G21/G22/G23/G24

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook