BMW Driver Assistance Professional

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.07.2016

Re: BMW Driver Assistance Professional

Мнение от djvice » 11 Мар 2023, 19:37

Yachev написа:
djvice написа:
Jorixa написа:
F30 написа:Колеги, ползва ли някой BMW Driver Assistance Professional и може ли да кажете дали си струва?

Прочетох, че максималната скорост била 60 км/ч, т.е. не е приложимо за извънградско, а само за „градски магистрали“, каквито в България няма.


До 60км/ч е ако искаш колата сама да се придвижва в задръстване. На магистрала може до 130км/ч пълен автопилот до колкото знам. Макар че горе пича вика че с 200км/ч му работело, което мен ме съмнява, пък и честно казано трябва да си много луд да караш с 200 на пълен автопилот. Аз лично съм карал Волво на пълен автопилот и обра де що имаше дупка по пътя, така че и аз не мисля че си струва за БГ.


Мога да направя клип или ако има други с тази екстра тук,ще потвърдят че няма такова ограничение от 130 :D
Това "пълен автопилот" не е точно така както изглеждa,при по висока скорост през 5 10 секунди иска да хващаш волан и става дразнещо :D Идеята е ръката ти да е просто на волана без да го управляваш.В задръстване пък може и над две минути да не поиска да хванеш волан,особенно ако скоростта не надвишава 20км/ч.


160 е ограничението.



Аз ти казвам че с 200 върви-тествано многократно
Дори намерих кадър с над 160км,на който се вижда че управлява сама :D
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.07.2016

Re: BMW Driver Assistance Professional

Мнение от djvice » 11 Мар 2023, 19:42

nxn написа:В България не работи пълната функционалност, тоест не може само да завива и да сменя ленти само с мигача, може само да кара в лентата.



Ето тук съм правил клип на някой като теб,невярващ че работи смяна на лентите :D
и да подчертая че не е кодирана да работи,така си е по default
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: BMW Driver Assistance Professional

Мнение от Jorixa » 12 Мар 2023, 8:56

djvice написа:Аз ти казвам че с 200 върви-тествано многократно


Добре де, разбрахме че редовно караш с 200 без да държиш волана. Не е много за хвалба. Кажи по-скоро в града на задръстването как е, това е по-интересно

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 19.05.2014
Пол: Мъж
Кара: G02 X4
Детайли за колата: Xdrive 30d

Re: BMW Driver Assistance Professional

Мнение от marto74bg » 12 Мар 2023, 9:33

Аз също съм с S5AT Driving Assistant Plus, и смяната на лентите не работи в България. Виждал съм на автомобили с тази опция, че работи примерно в Германия. Може би на някой ако му работи в България, просто автомобила не е поръчван тук а е внос от чужбина? :dunno: Иначе аз съм доволен от опцията и я ползвам винаги извън града, особено по магистрали. В града при задръствания също е полезна, защото дори и ако камерата да не вижда маркировка на пътя, колата просто следва автомобила пред теб и си тръгва и спира без да натискаш педалите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 17.02.2016

Re: BMW Driver Assistance Professional

Мнение от F30 » 13 Мар 2023, 12:13

При положение, че за смяна на лента трябва да се даде мигач, по-лесно ми се струва сам да навия волана :)

Изглежда само за градски задръствания е полезна тази екстра. И то като се замисля пак трябва да се гледа за червен светофар примерно...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.07.2016

Re: BMW Driver Assistance Professional

Мнение от djvice » 14 Мар 2023, 20:32

Jorixa написа:
djvice написа:Аз ти казвам че с 200 върви-тествано многократно


Добре де, разбрахме че редовно караш с 200 без да държиш волана. Не е много за хвалба. Кажи по-скоро в града на задръстването как е, това е по-интересно



Не,не карам редовно с 200,дори напротив.
В града ако се движиш до 10-15км/ч издържа няколко минути без да иска да хванеш волан,няма проблем ако си в средна лента и от двете ти страни да има коли си работи без проблем- тръгва,спира,управлява :D
Ако те интересува нещо по подробно питай.

А на колегата по горе,който каза че не сменя лентите сама,нали знаеш че мигача се задържа на първо положение,не на второ.Аз първите 5 6 месеца докато разбера че трябва само на първа степен мигач си мислих че не работи :D

А за да спира сама на червено,сама да минава кръгови и да излизат всички пътни знаци на таблото трябва да се кодира.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: BMW Driver Assistance Professional

Мнение от A9A » 15 Мар 2023, 19:25

djvice написа:А на колегата по горе,който каза че не сменя лентите сама,нали знаеш че мигача се задържа на първо положение,не на второ.Аз първите 5 6 месеца докато разбера че трябва само на първа степен мигач си мислих че не работи :D

А за да спира сама на червено,сама да минава кръгови и да излизат всички пътни знаци на таблото трябва да се кодира.


Моята в Германия спираше сама на светофар, а тук не работи тази функция.
И в Германия и в България не можах да я накарам сама да смени лентата. Тук не засича автомобилите около нея и платната. Или я няма тази екстра или не е разрешена за България. Странно е да засича светофари, а другите автобили в съседните ленти не. Автомобила е с три камери на предният прозорец и 5AU Driving Assistant Professional.
Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: BMW Driver Assistance Professional

Мнение от nxn » 16 Мар 2023, 0:44

Има разлики, едно от нещата, които забелязах, е че като отидох в Гърция почна да засича допълнителни табели, например колко дълго е ограничението, табела, която я има същата в България, не я засича, а в Гърция я засича, явно изцяло от държавата, и не можеш да го лъжеш. Лейн асиста да сменя също в България пише, че не е наличен и централната камера, която е за смяната на ленти, ако не се лъжа показва на нея, също не включва тази функция.

Предишна

Назад към G20/G21/G22/G23/G24

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook