Запазване на акумулатора в градска среда

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 14.08.2018
Пол: Мъж

Запазване на акумулатора в градска среда

Мнение от NSNTP » 19 Фев 2023, 21:55

Здравейте,
От скоро притежавам G20 190hp дизел. Колата е от представителство и е стояла около 7-8месеца и акумулатора и паднал сериозно. Направих зареждане, колата заблестя от гледна точна на функции.
Това което ми прави впечатление е, че в градско каране (минавам средно около 30км/ден) понякога оставен автомобила за 30-40с до минута на място не запалена отново изписва "силно разреждане - автомобила се изключва".
Наясно съм с това че цялата допълнителна електроника към автомибила изисква сериозен акумулатор, но нормално ли е да пада толкова бързо ?
След седмица каране(+извънградско 300км) отново сложих на зарядна станция беше отново паднала до ниво в което се нуждаеше от зареждане.
Имате ли препоръка за това как да се запази/кара така че да няма проблем с бързото разреждане?

Благодаря предварително!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Запазване на акумулатора в градска среда

Мнение от empar » 20 Фев 2023, 16:36

Според мен имаш някакъв проблем, не е от каране и експлоатация.
Най-вероятно самият акумулатор е приключил състезанието и има нужда от нов. :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10440
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Запазване на акумулатора в градска среда

Мнение от Leon » 21 Фев 2023, 14:50

Оригинален ли е акумулаторът? Ако да, вероятно има утечка някъде, тези батерии карат по 10г.спокойно.
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Запазване на акумулатора в градска среда

Мнение от peshehodetz » 24 Фев 2023, 22:23

Имах го абсолютно същия проблем само че не при G20 a F10.Първия път като отидох в сервиза директно ми казаха че е акумулатора и го смениха с нов, нищо че беше на около 5 години. Добре ма след някоя и друга седмица проблема се появи отново и оставих колата за цялостна диагностика. След почти два дни търсене на проблема откриха, че има някакви отечки в таблото и дръжката на шофьорската врата при което ми ги смениха по гаранция. Понеже акумулатора се оказа че си е бил ОК, но нямаше как да ми възстановят парите, след това ми направиха следващите две смени на масло безплатно като компенсация. От тогава никакви проблеми, затова най-добре отиди в някой от фирмените сервизи към официалните дилъри на БМВ
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 14.08.2018
Пол: Мъж

Re: Запазване на акумулатора в градска среда

Мнение от NSNTP » 27 Фев 2023, 22:17

Благодаря ви за съветите на 6ти март имам в Мкар час, надявам се така да го оправят.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 14.08.2018
Пол: Мъж

Re: Запазване на акумулатора в градска среда

Мнение от NSNTP » 22 Мар 2023, 21:07

Кратка обратна връзка:
от Мкар провериха автомобила, акумулатора не бил за смяна, заредили го малко все пак.
Автостоп трябвало да работи.
Резултат:
Продължава да не си работи, колата не изписва съобщения за изтощен акумулатор.

Ефект: 0.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 26.05.2015
Пол: Мъж
Кара: G20 330iX

Re: Запазване на акумулатора в градска среда

Мнение от Yachev » 28 Мар 2023, 23:49

Не разбрах, продължава или не продължава да има проблем?

Назад към G20/G21/G22/G23/G24

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook