Смяна на предна решетка

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Смяна на предна решетка

Мнение от nxn » 18 Окт 2021, 13:30

Понеже колата ми е черна и е с шадоу пакета, или както се води, но на вратите и броните няма хром, а чернп, та се чудех да сменя и предната решетка с черна, в китай виждам доста, но ми се ще да е нещо по-качествено и най-вече да мога да го видя на живо, някой търсил ли е, или по-точно намирал ли е магазин, където да има такива части?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Смяна на предна решетка

Мнение от grkv » 18 Окт 2021, 14:12

Вземи един черен спрей Пластидип и напръскай хромираната част. Ако не ти хареса го отлепваш и си обратно във фабричен вид. Работата е за 30 минути.

Ето как стана при мен.

Изображение

Изображение

Аз съм с друга кола и не ми харесваше долната хромирана лента, бъбреците ги направих ''за проба'', но при мен не стоеше добре. Минути след снимката ги разлепих и са си хром, както е излязла от завода. Оставих само ниската хром лента черна.
Ясно е, че пластидипа е малко ''голфаджийски'' тунинг, но е лесно, без сваляне на брони и т.н., безобидно е и връщането към оригинала е елементарно.

Ето: https://youtu.be/DIfoj7dy02A?t=231
Последна промяна grkv на 18 Окт 2021, 14:31, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Смяна на предна решетка

Мнение от nxn » 18 Окт 2021, 14:22

grkv написа:По-скоро вземи един черен спрей Пластидип и напръскай хромираната част. Ако не ти хареса го отлепваш и си обратно във фабричен вид. Работата е за 30 минути.


Благодаря за идеята, тоест имаш предвид нещо като това: http://www.plastidip.bg/product.php?id=13
Два въпроса - ползвал ли е някой такова и знае ли колко е издръжливо, най-вече на частици хвърчащи по магистралата, и това мат ли е или лъскаво, защото не мога да разбера, а за решетката ми трябва лъскаво, че само тя мат, а другото лъскаво ще е още по-голяма цигания.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Смяна на предна решетка

Мнение от carmanf1 » 18 Окт 2021, 14:28

Само оригинални през дилъра. По-скъпи са, но си заслужава на 200%.

На предишните ми БМВ-та съм купувал/поръчвал от къде ли не. След първото лято стават на гъз от слънцето.
Долнопробна пластмаса, без UV добавки и т.н.
Да не говорим, че не пасват както си трябва още като нови.

На живо --> най-близкото представителство на БМВ.
Или ако си от Пловдив или имаш път на сам, пиши да се видим и да видиш как стоят моите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Смяна на предна решетка

Мнение от grkv » 18 Окт 2021, 14:35

nxn написа:
grkv написа:По-скоро вземи един черен спрей Пластидип и напръскай хромираната част. Ако не ти хареса го отлепваш и си обратно във фабричен вид. Работата е за 30 минути.


Благодаря за идеята, тоест имаш предвид нещо като това: http://www.plastidip.bg/product.php?id=13
Два въпроса - ползвал ли е някой такова и знае ли колко е издръжливо, най-вече на частици хвърчащи по магистралата, и това мат ли е или лъскаво, защото не мога да разбера, а за решетката ми трябва лъскаво, че само тя мат, а другото лъскаво ще е още по-голяма цигания.


Едитнах си поста по-нагоре, че докато кача снимките сте се разписали.

Точно тоя поръчах аз, черен мат е. Затова и го махнах от бъбреците, понеже при мен са дебели и не ми харесва как изглежда на металик кола. Там, където е тънко ''няма проблем'' и не се вижда, че е мат. Поне при мен. Не знам дали имат металик боя.
Долната лента от снимките я правих втори път. Първия път изкара година и нещо, докато на една автомивка не я ''скъсаха'' с водоструйката, но предполагам ако се напръска с повече слоеве ще е още по-здраво. С камъчета не би трябвало да имаш проблем, гумираната боя омекотява евентуален удар и на теория би предпазила хрома отдолу.
Пак казвам - пробвай дали ти харесва въобще визуално. Аз няколко пъти вече спирам и оглеждам наживо Ф01ци с черни бъбреци и не ми харесва. Губи се цялата предница и става просто една голяма черна кола.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Смяна на предна решетка

Мнение от nxn » 18 Окт 2021, 15:39

Благодаря за отговорите и от двама ви! Да, щом е мат няма да стане при решетката. В София съм, но да попитам колегата, твоята черна ли е и черна решетка ли сложи? Също така каква беше цената при дилъра?
Чудя се дали ще ходи, в момента е като лявото, а искам да стане като дясното (моята има фарове за мъгла, но не мисля, че това има значение)
Изображение Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Смяна на предна решетка

Мнение от kraska » 18 Окт 2021, 15:41

Купи си оригинална, ако искаш просто да е черна, не е скъпа. Аз сложих "диамантена" като на 340i (неоригинал). Заспа, лесно се сменя, пасва си, нямам проблем досега ( за 6м. ) като нова си е още. Нямам камера отпред.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Смяна на предна решетка

Мнение от nxn » 18 Окт 2021, 16:03

kraska написа:Купи си оригинална, ако искаш просто да е черна, не е скъпа. Аз сложих "диамантена" като на 340i (неоригинал). Заспа, лесно се сменя, пасва си, нямам проблем досега ( за 6м. ) като нова си е още. Нямам камера отпред.


И аз нямам камера, гледам китайските идват с капачка за камерата, тоест ако нямаш пластмасата е малко по-грозна. Ти от къде взе твоята диамантена, китай или?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Смяна на предна решетка

Мнение от carmanf1 » 19 Окт 2021, 11:47

nxn написа:... твоята черна ли е и черна решетка ли сложи? Също така каква беше цената при дилъра?


Бяла е моята и сложих черна решетка. Цената беше около 250лв. от Мкар.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Смяна на предна решетка

Мнение от nxn » 19 Окт 2021, 12:50

Краска ми вкара мухата за тази:
Изображение
Та ще видим къде ще я има налична, че за сега никъде не я намирам.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 28.03.2015
Пол: Мъж
Кара: BMW 116i F20

Re: Смяна на предна решетка

Мнение от okaybg » 20 Ное 2021, 10:17

Здравейте nxn,
Прочетох темата и искам да попитам дали успяхте да намерите диамантена оригинална решетка?
Аз съм с хромираната и не съм сигурен дали от 340i диаманта ще успее да се сложи.
Поздрави,
Окай

Назад към G20/G21/G22/G23/G24

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook