Въпроси и съвети при избор на G2X

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 248
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от nxn » 13 Мар 2023, 19:01

hranow написа:Здравейте,

Какъв разход мога да очаквам от G20 330i Xdrive и 340i Xdrive.

Предимно сутрин и вечер в софийския трафик


330 поне 12, 340 може и 14-15.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от carmanf1 » 09 Апр 2023, 15:16

hranow написа:Здравейте,

Какъв разход мога да очаквам от G20 330i Xdrive и 340i Xdrive.

Предимно сутрин и вечер в софийския трафик


По мои наблюдения градско:

330и: 13 - 15

340и: 18 - 20

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 12.04.2008
Пол: Мъж

Re: Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от icak » 09 Ное 2023, 12:56

Здравейте! Какво ви е мнението за този автомобил и някой да го е гледал случайно?

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=udixdw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 248
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от nxn » 09 Ное 2023, 21:43

icak написа:Здравейте! Какво ви е мнението за този автомобил и някой да го е гледал случайно?

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=udixdw


Доста километри и липсващи екстри за тази цена.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от don_gori » 26 Дек 2023, 22:24

Колеги може ли мнение за тази обява
https://gebrauchtwagen.bmw.de/nsc/Fahrz ... -In+Hybrid

От скоро съм хвърлил око на G21 330e Plugin Hybrid, и от Германия има доста по-голям избор. Всякакви съвети са добре дошли, основната идея е колата да се кара на ток в града и да нямам грижи при по-големи преходи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от carmanf1 » 27 Дек 2023, 15:37

Няколко неща (сори, че ще бъда негативен):

- опоскана е яката от към екстри. Прилича ми на няква бюджетна служебка.

- в града на ток, в реални условия изминават около 20км. И нон-стоп на контакта. Не гледай, че пишат 60км. Колко пари да се спестят за тия 20км на ток и заслужава ли си компромиса с по-високото и неравномерно разпределено тегло, по-малкия багажник и поведение на пътя, нямащо нищо общо с 3-та серия.

- такава кола, с такъв салон, не бих купил. Седалките приличат на бюджетно рено клио

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от don_gori » 27 Дек 2023, 19:13

carmanf1 написа:Няколко неща (сори, че ще бъда негативен):
- опоскана е яката от към екстри. Прилича ми на няква бюджетна служебка.

Благодаря за отговора колега. Относно разхода изчетох доста коментари из форуми и изгледах видеа, струва ми се че все пак има смисъл от батериите и БМВ са направили някаква приятна сглобка между ДВГ и електрическата система. Ето тук има реален разход при старт с напълно празна батерия - 6.6/100.
https://www.youtube.com/watch?v=7rPYYIH_ZUI

А само на ток колата дава много добър разход от 15-25kWh/100км което варира според сезона разбира се, но зимата имаш едни минимум 25-30км което ми е напълно достатъчно.
https://www.youtube.com/watch?v=t45pu8jvBHA&t=791s
https://www.youtube.com/watch?v=0kZnpDqTuIw

Като цяло първоначалния ми избор беше чиста електрическа кола (Tesla 3/Y LR) но в последствие прецених, че когато тръгна извънградско не искам да имам притеснения и допълнителни планувания само за зареждане. От там преминах на PHEV моделите и 3 серия се оказа много сполучлив модел в този сегмент, да не кажа най-добрия модел откъм динамика/разход/пътно поведение.

Относно екстрите би ли споделил какво е така да кажем must have в тази серия, понеже не съм много запознат с оборудването. Играх си с конфигуратора на BMW но не успях да се ориентирам коя екстра в кой пакет попада. Мога ли горе долу по копчетата и визията да се ориентирам с какви екстри разполага колата :roll:
Да този салон изглежда супер зле, но просто копнах тази обява да се ориентирате към какво съм се насочил :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 248
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от nxn » 27 Дек 2023, 21:58

Плъгина за мен е топ за града. Екстри искаш големите екрани, които всяко Е има, поне спортен салон, защото другият е доста грозен. Бих добавил и ел седалки,ако не караш само ти, дистроник, асистент за паркиране, тоест задна камера и 360 парктроник,поне хифи аудио, защото базовото е по-зле от дачия.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от don_gori » 28 Дек 2023, 1:53

От това което разгледах и разбрах ми се иска да има следните екстри:
- HiFi speaker system - това до колкото разбирам е 2рото ниво на озвучение над Стерео системата и вече HK е най-високия клас
- Осветление - стандартно G20 серията излиза с LED фарове, но тук не разбрах Адаптивните ЛЕД фарове дали има смисъл от тях :roll:
- относно парктроника тук не можах да разбера как се раделят тези екстри, виждам Park Distance Control (PDC) и Parking Assistant , но кое включва камера за заден ход и 360 поглед незнам ? Този паркинг асистънт от това което гледах като клипчета е автоматично паркиране което автоматично отпада :lol:
- High beam assistant - задължително
- Active cruise control with Stop&Go function - задължително
- Driving Assistant Professional - това до колкото разбрах визуализира колите около теб и ги показва на таблото .. определено не виждам смисъл от това
- WiFi hotspot / Wireless charging също отпадат от списъка

Ето нещо примерно, което покрива нещата които търся
https://gebrauchtwagen.bmw.de/nsc/Fahrz ... ystem:true

Въпроса е трудно ли се купува подобна кола от Германия :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 248
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от nxn » 28 Дек 2023, 10:50

Това вече изглежда доста добре. А вирелес чарджинга е добър, защото ако имаш него и комфортен достъп можеш да отключваш и палиш колата само с айфон или бмв карта, без да носиш ключ. За покупка от Германия не знам как стои, но можеш да идеш в мкар и да си избереш подобна и те да я вкарат, обслужват я и оправят забележки и си получаваш гаранция и всичко, плюс ако искаш лизинг. Разбира се вдига се малко цената, но според мен отиди и разгледай какво ще ти предложат.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от carmanf1 » 29 Дек 2023, 0:11

don_gori написа: Относно екстрите би ли споделил какво е така да кажем must have ...


Колега пожелавам ти успех и много да се радваш на новата покупка :D

Като допълнение, за must have:

- М пакет - задължително. Колата става коренно различна. Нищо общо с другите. Ама тва си е моето OCD от време оно :mrgreen:
С М пакета си идват и хубавите седалки и хубавия волан. И други хубави неща ........ :D

- М спирaчки - адски добри са (поне за моите представи). Няма никакъв fade. Колкото и да съм ги тормозил (не на писта разбира се, не съм пилот).

- Laser lights - разликата между Led и Laser е ден и нощ като представяне - да не говорим, че при ЛЕД-а вътрешните лупи са fake и не работят :mhihi: Отделно визията на колата с лазерите е пак коренно различна. Нищо общо с ЛЕД-а.

- Адаптивно окачване - задължително. Иначе колата е твърдак. Особено по нашите хубави пътища.

- xDrive - мен не ми пука дали е само на задно или xDrive, но при продажба ако не е xDrive, има проблеми. Всички масово искат да е 4х4.

При Г20 xDrive е адски добър и колата се усеща само на задно през 99% от времето. Изобщо не ми трябва. Но когато прекаля и си повярвам повече ме е спасявал много пъти - признавам си :mrgreen: . И това на сух и чист асфалт. :mrgreen:

- дигиталното табло и head up дисплея (страхотни са)

- Lane assistant - супер удобен е при магистрално каране. Колата сама си се оправя и си държи лентата. Никва нужда да й се месиш.

- 19ки джанти - визията е ТОП. Всички останали по-малки джанти за Г20 са грозни. Ама трябва да е с адаптивно окачаване. Иначе .... кофти твърдак.

- Ел седалки - задължително. Особено ако я карате ти и жена ти.

- HiFi - заължително минимално изискване. Даже HK e must have. Аз не съм меломан, и HiFi ми е ОК, но обикновеното е просто леш.


Сега, nice to have - глезотии, които не са важни:

- М performance карбоновите елементи :twisted: Ама те лесно и бързо се добавят, ако те кефят. Моята така си я поръчах, заради М performance волана, ама с него дойдоха още камара неща в пакет

- acoustic glass - много хора казват, че не намират разлика, но аз намирам сериозна разлика в шума. Глезотия.

- металните бутони - придават много по-добра/класна визия спрямо обикновените черни пластмасови

- reversing assistant - ползвам го редовно. Влизам в двора за малко (а той е доста завъртян) и после я пускам сама да си излезе. Улеснение е.

- ел багажник - удобен е, като излизаш от магазина с торби в ръцете - риташ и се отваря. Удобно е, но си е глезотия. Която не ти трябва.

- parking assistant - ползвам съм го рядко, честно казано не ти трябва, но той идва с повечето от по-горните екстри.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от vicho » 04 Яну 2024, 14:26

ел багажник нямам :( :| , а това със сензора и махането с крак под колата работи когато си иска :idea:

п.с. хармана е тотално разочароващ, в е92ката свири около 5 пъти по-силно и чисто 8)
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 248
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от nxn » 04 Яну 2024, 23:37

vicho написа:ел багажник нямам :( :| , а това със сензора и махането с крак под колата работи когато си иска :idea:

п.с. хармана е тотално разочароващ, в е92ката свири около 5 пъти по-силно и чисто 8)


Да, но нормално, хармана струва само 1000лв повече от ХиФи, което обяснява защо е толкова разочароващ. ХиФи с нов усилвател за 1200лв и 2 субуфера за 600лв под седалките и е класи над ХК...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от carmanf1 » 07 Яну 2024, 16:40

vicho написа:ел багажник нямам :( :| , а това със сензора и махането с крак под колата работи когато си иска :idea:

п.с. хармана е тотално разочароващ, в е92ката свири около 5 пъти по-силно и чисто 8)


Махането с крак при мен бачка безотказно и е много удобно. Особено след пазаруване, торби в ръцете и две деца около теб.
Бачка когато си иска, само когато колата е мръсна - респективно сензорите.

И забравих - gesture control-a. Също е супер.
В началото иска малко свикване, но свикнеш ли е страхотен и не мога без него. Супер удобен ми е .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от vicho » 07 Яну 2024, 20:56

carmanf1 написа:Бачка когато си иска, само когато колата е мръсна - респективно сензорите. .


сори, ама 50лв за мивка един път в седмицата ми стигат... 2 пъти ще ми дойдат в повече финансово, а да лежа под колата да бърша сензори не е за мен :mhihi:

в тая свинщина, особено последните дни не виждам как може колата да е чиста :confused: за съжаление

Нещото което открих тия дни и не го е знаех е Assisted Driving, мислех, че само връща в лентата, ама това си държи лентата и колата буквално се кара сама. Доста съм впечатлен.

Изображение
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ПредишнаСледваща

Назад към G20/G21/G22/G23/G24

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook