Въпроси и съвети при избор на G2X

Модератор: Технически модератори

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от Atsalov » 31 Яну 2021, 12:58

Ако желаете да закупите и зададете въпрос относно конкретен автомобил, може да го направите тук.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 16.08.2021

Re: Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от screem » 16 Авг 2021, 17:23

Здравейте, обмислям закупуване на G20 и се колебая между 330d или 330i. Също така дали ако е бензин, да си я поръчам от Канада/Америка. Ще се радвам на съвети. Благодаря!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от carmanf1 » 07 Сеп 2021, 9:21

Според мен 330д.
Шестцилиндров мотор, докато бензина е 4 цилиндъра (за мен разликата е огромна)

Дизела има много по-голям въртящ момент и кефа от шута в гърба и врата е много по-голям от бензина (където почти липсва).

И ако изобщо има значение:
- Дизела е малко по-бърз, пренебрежимо малко
- Дизела е около 4 литра по-икономичен от бензина в града и с около 3 извън

В общи линии аз предпочитам дизела, но в крайна сметка гледай това което ти излезе по-изгодно, като цена, екстри (изключително важни са екстрите, особено М пакет и лазерни фарове променят колата драстично), километри, състояние.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 2.01.2010
Пол: Мъж
Кара: 992 turbo, G30 540ixdrive.

Re: Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от Shadowed » 07 Сеп 2021, 13:57

carmanf1 написа:Според мен 330д.
Шестцилиндров мотор, докато бензина е 4 цилиндъра (за мен разликата е огромна)

Дизела има много по-голям въртящ момент и кефа от шута в гърба и врата е много по-голям от бензина (където почти липсва).

И ако изобщо има значение:
- Дизела е малко по-бърз, пренебрежимо малко
- Дизела е около 4 литра по-икономичен от бензина в града и с около 3 извън

В общи линии аз предпочитам дизела, но в крайна сметка гледай това което ти излезе по-изгодно, като цена, екстри (изключително важни са екстрите, особено М пакет и лазерни фарове променят колата драстично), километри, състояние.


6 цилиндровият двигател, задължително.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от carmanf1 » 07 Сеп 2021, 15:57

Забравих да кажа, че точно тоя силен шут от 6 цилиндровия дизел с голям въртящ момент,
от много ниски обороти, покачва за мен удоволствието от шофирането на съвсем друго ниво, спрямо 4 цилиндровия бензин.
Нищо общо в усещането и кефа.

Не съм рейсър и мразя да държа високи обороти за да върви колата.

Ако ще е бензин, трябва да е м340и. Там е друга планета.

ПС. Децата ми се "насираха" от смях и кеф като се качиха на 330д след 330и.

Докато свикнаха разбира се. Сега вече не им прави впечатление.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от kraska » 08 Сеп 2021, 13:18

Не съм много съгласен с теб.....
Бензина е по-бърз на магистралата въпреки, че е 4цил. Има клипове на едни руснаци с 330д и 330i..... По-хубав звук има и е кеф да го караш , но в спорт режим ще се кефиш. Иначе не усещаш много от мощността му. Разхода в града е има няма 2л. , разлика извън града не е повече. Карам 2.0d , който на тази лека кола с 2 турбини и 8 автомат е по-повече от достатъчен и е кеф да е караш особено в града. Само на задно съм и ме дразни тракшъна който постоянно се включва, представям какво ще е на 30д ако не е ексдрайв. Липсва ми мощност при динамични изпреварвания от 80-90 , на магистралата от 140-150 да ускориш.... там без коментар..., е върви, 200 ги вдига без много мъка, но.... Като цяло 3.0д е по-тежко, двигателя отпред тежи повече и се усеща в завои. Предимство въртящ момент от ниски оборити и разход. Иначе така и не свикнах с дизеловия звук при каране в града и чакане на светофар. Затова ще вземам електрическата като почне производството. 340i гори и то много... ама и върви много.

п.с.
Бензина на празен ход не можеш да го чуеш в купето... гледаш оборотомера да разбереш дали работи мотора.

Всеки според нуждите си. Ако караш много магистрално и по-бързо от нормалното - 3.0д
Ако ти е евридей кола - 30i
Ако търсиш максимално икономия - 2.0д Всъщност това е най-балансирания модел откъм всичко при повечето случаи.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от nxn » 08 Сеп 2021, 13:23

Ако човек има гараж, кара градско и търси мощност 330е е най-добрият вариант за мен, караш градско безплатно, скорост доста.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от carmanf1 » 08 Сеп 2021, 14:26

kraska написа:Не съм много съгласен с теб.....
Бензина е по-бърз на магистралата въпреки, че е 4цил.

Може би е така, не съм тествал и двете една до друга. Но предполагам разликата е пренебрижимо малка и то при идеални условия.

330i..... По-хубав звук има и е кеф да го караш , но в спорт режим ще се кефиш.

За звука отзад при ауспусите може би, но звука на 6 цилиндровия мотор (макар и дизел), нищо общо с 4-ри цилиндъра. Абсолютно нищо общо.

Иначе не усещаш много от мощността му.

Така е, за това 30д доставя много по-голямо удоволствие. Поне за мен.

Разхода в града е има няма 2л. , разлика извън града не е повече.

Аз съм с много по-различни впечатления, в реални условия, не според клипчета и тестове.
Около 4л е разликата в града (да не кажа 5). Извън градско разликата е около 3 литра. Но това всъщност няма никакво значение.
+/- някой литър, все тая.

Като цяло 3.0д е по-тежко, двигателя отпред тежи повече и се усеща в завои.

Според моя личен опит в реалността, това просто не е вярно. Всичко е сметнато. Разлика не се усеща.

Иначе така и не свикнах с дизеловия звук при каране в града и чакане на светофар.

Може би заради 4-ри цилиндровия дизел. 6-така, няма нищо общо. Трябва да покараш

Бензина на празен ход не можеш да го чуеш в купето... гледаш оборотомера да разбереш дали работи мотора.

Същото е с 30д.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от carmanf1 » 08 Сеп 2021, 14:32

nxn написа:Ако човек има гараж, кара градско и търси мощност 330е е най-добрият вариант за мен, караш градско безплатно, скорост доста.


да, 330е е градска кола за мен. Извън града все едно караш 20и, но доста по-тежко и с доста по-малък багажник.
Това на база какво съм прочел, не съм карал.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от Jorixa » 08 Сеп 2021, 15:02

kraska написа:Не съм много съгласен с теб.....
Бензина е по-бърз на магистралата въпреки, че е 4цил.


Е какво значение има на магистрала кое колко е бързо? До 160 и 2те нямат проблем, след това вече няма никво значение, освен ако не живееш в германия (или си дебил). Важното е ускорението в града и за изпреварване, където дизела си е цар (B58 не го броим).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от nxn » 08 Сеп 2021, 15:13

carmanf1 написа:
nxn написа:Ако човек има гараж, кара градско и търси мощност 330е е най-добрият вариант за мен, караш градско безплатно, скорост доста.


да, 330е е градска кола за мен. Извън града все едно караш 20и, но доста по-тежко и с доста по-малък багажник.
Това на база какво съм прочел, не съм карал.


Защо извън града е като 20и не разбрах?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от kraska » 08 Сеп 2021, 16:47

Разликата в разхода между 330д и 330и от 4 л и нагоре е абсурден. Имах ф10 3л бензин атмосферен 272к.с., после 530д ф10 дизел 258к.с. , после взех 320д -то. Ползвам едни и същи маршрути с един и същи тип каране последните 4 години. Макар ,че не е тук темата просто ще споделя:
градско:
бензин - 11-12 / 100 макс
дизел 3.0 - 9-10/ 100 макс
дизел 2.0 - 7-7.5л.

извън градско предимно бургас-варна и обратно:
бензин - 8
дизел - 7
дизел 2.0 - 6

Няма как 2.0 бензин с турбо на по-лека от петицата кола и с по-нов автомат и поколение двигател да гори повече от този бензин дето имах.
И няма как 330д да гори по-малко от 320д също.
Принципно ето един тест:

https://www.youtube.com/watch?v=HPrxOT8k0JE

За магистралата наистина е тъпо над 160 да се кара според мен, но понякога се налага да изправариш по-бързо някой, докато друг отзад те притиска, но исках да покажа, че 6цил дизел не е задължително по-хубав от 4 цил. откъм мощност. Да не говорим че точно там при високите скорости дизелите издишат. За в града според мен 330д е даже малко безмислен, освен ако не иска човек да се кефи постоянно от сфетофар на светофар. Звук и дизел ... малко се не се връзва. Звук от 4цил бензин също- но затова пък е оправен през тонколоните в купето :lol:
Карай бързо по планински завои и ще усетиш разликата между по-тежък и по-лек двигател отпред. 3.0д колкото и да е балансиран винаги в купето се чува повече от един бензинов макар и 4 цил . Няма как да работи като бензинов, особено като не е загрял. И браво на бмв в обезшумяването на купето на G20, нищо общо с ф10 или предната ф30. В крайна сметка всичко е до свикване , след време и 300 коня ти се струват слаби :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от Jorixa » 08 Сеп 2021, 17:24

Иначе съм съгласен, че реалистично погледнато 320д е най-рационалния избор. Разликата във вървежа с 330д не е чак толкова фрапантна при 0-100, основното предимство на 6-така е че работи доста по гладко. Но все пак главния смисъл от дизела е икономията, където 320ката е цар пък и е доста по-евтин като първоначална цена. Аз лично ако позволява бюджета бих скочил на 340i, ако не - 320д.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от carmanf1 » 09 Сеп 2021, 14:05

kraska написа:...


Човека попита 30д или 30и. Изказах си мнението добито от реалността, в реални условия. Кой на каквото иска да вярва.
Нямам намерение да влизам в повече дискусии.
Оставам с впечатлението, че не си карал 30и, нито 30д в Г20, нито дори подобните в Ф30.
От клипчета и статии, реална представа няма как да добиеш.

ПС. Данните ти за разхода на ф10-ките, са меко казано нелепи.
Последна промяна carmanf1 на 09 Сеп 2021, 14:13, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от carmanf1 » 09 Сеп 2021, 14:12

Jorixa написа: Иначе съм съгласен, че реалистично погледнато 320д е най-рационалния избор. Разликата във вървежа с 330д не е чак толкова фрапантна при 0-100, ...


Трябва да ги пробваш и двете, разликата е наистина много фрапантна. И не само от 0-100
Данните на хартия 0-100, не дават реална представа

Следваща

Назад към G20/G21/G22/G23/G24

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook