покупка на G20 M340i

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от carmanf1 » 03 Сеп 2022, 17:47

Все още ми е малко объркан поста ти малко по-нагоре, относно шефове, кой кво казал и т.н.

Аз съм обикновен клиент и споделих опита си. И няма как да цитирам имена на хората и ЕГН-та.

Бях, говорих си с хората, съдействат на 100%, без да се заяждат грам. И това е за пореден, не знам си кой път вече.

За повече конкретика, отиваш в Ауто Бавария и си говориш с хората.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

покупка на G20 M340i

Мнение от Dextuar » 03 Сеп 2022, 18:02

Предполагам знаеш за едната птичка и пролетта…
При положение, че не само в Ауто Бавария тръгнаха да ми го правят на проблем и да проверяват гумите, а и служителите на БМВ България, явно си го имат като практика и различните дилърства за различни хора го прилагат избирателно. Естествено това го правят когато имаш претенции към тяхната работа, ако ходиш за смяна на масло или течност за чистачки вярвам, че никой няма да ти се заяде за гумите дали са със звезда или без. Понеже си казвал, че ползваш Мкар - като че ли там наистина гледат една идея да съдействат повече, поне от впечатленията ми от Мкар София.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от carmanf1 » 03 Сеп 2022, 23:27

Може би трябва да се замислиш, що пък само на теб ти се случва от хиляди клиенти.

Може би трябва и да се замислиш, какво ти е отношението към хората в дилърствата. И не само към тях ……

По назад в темата съм писал, че моя опит не е само смяна на масло …

Всички дилъри съдействат на клиента на макс. Включително и БМВ България.

И това го казвам от дългогодишен, личен опит.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от Dextuar » 04 Сеп 2022, 12:31

Всички дилъри - това като човек от вътре ли го твърдиш :winky:
И кой ти каза, че се случва само на мен - аз знам поне 3-ма прецакани по сходен начин, има и бая народ тук също пропищял от БГ дилърите. Това, че повечето хора не са чували за ISTA, сервизни документи, допуски и т.н и ползват колата само да я спират пред кафенето и дилъра ги лъже за норматив и те не се усещат, не е мой проблем. Защото мен дилърът ме гледа в очите и на разпечатка на документ от БМВ АГ казва, че БМВ са сбъркали нещо :kuku:
Много тенденциозни са ти постовете - а моето отношение е прекалено добро към дилърите, затова и не мога да изляза на глава с тях, защото правя всичко по каналния ред - жалби, оплаквания, съдилища. Може би ако крещях и виках, както съм виждал други да правят, щяха да ме вземат по-сериозно. Но да напиша още веднъж, ако не е станало ясно - БМВ България са дупе и гащи с дилърите и ще си затварят очите за всяко нещо и клиента ще си плаща и ще си седи недоволен, а някой такъв като теб ще ги лъже по форумите колко много съдействат дилърите...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от carmanf1 » 04 Сеп 2022, 13:54

Dextuar написа:Всички дилъри - това като човек от вътре ли го твърдиш :winky:
И кой ти каза, че се случва само на мен - аз знам поне 3-ма прецакани по сходен начин, има и бая народ тук също пропищял от БГ дилърите. Това, че повечето хора не са чували за ISTA, сервизни документи, допуски и т.н и ползват колата само да я спират пред кафенето и дилъра ги лъже за норматив и те не се усещат, не е мой проблем. Защото мен дилърът ме гледа в очите и на разпечатка на документ от БМВ АГ казва, че БМВ са сбъркали нещо :kuku:
Много тенденциозни са ти постовете - а моето отношение е прекалено добро към дилърите, затова и не мога да изляза на глава с тях, защото правя всичко по каналния ред - жалби, оплаквания, съдилища. Може би ако крещях и виках, както съм виждал други да правят, щяха да ме вземат по-сериозно. Но да напиша още веднъж, ако не е станало ясно - БМВ България са дупе и гащи с дилърите и ще си затварят очите за всяко нещо и клиента ще си плаща и ще си седи недоволен, а някой такъв като теб ще ги лъже по форумите колко много съдействат дилърите...



Твърдя го, като обикновен клиент, който през годините е минавал през всички дилърства в София и Пловдив. И в предните си мнения съм го написал. Обикновен клиент съм и не защитавам дилърите. Просто споделям личния си опит от години.

Включително и от предната седмица.

Това, че мнението и опита ми са различни от твоите, не означава че лъжа.

Ти се замисли, по какъв път си хванал, щом си стигнал до съдилища, жалби и други тъпотии.

Как пък само ти и още няколко души прецакани, а други хиляди доволни и продължават да си купуват коли от дилърствата и да обслужват там.

ПС. С една забележка към Ауто Бавария, че бяха “пропуснали” да разпечатат едни странички. Но, оставяйки това настрана, през всички останали случаи, винаги са били супер. И за това не ги слагам в черния лист, защото си създавам мнение от общата картинка, не само на база единичен случай.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

покупка на G20 M340i

Мнение от Dextuar » 04 Сеп 2022, 14:15

Ето отново основната причина за както твърдиш "хилядите" доволни.
carmanf1 написа:
Dextuar написа:Това, че повечето хора не са чували за ISTA, сервизни документи, допуски и т.н и ползват колата само да я спират пред кафенето и дилъра ги лъже за норматив и те не се усещат, не е мой проблем. Защото мен дилърът ме гледа в очите и на разпечатка на документ от БМВ АГ казва, че БМВ са сбъркали нещо :kuku:

Как пък само ти и още няколко души прецакани, а други хиляди доволни и продължават да си купуват коли от дилърствата и да обслужват там.

Добави към това и липсата на алтернатива и факта, че повечето хора карат нещо на лизинг, изтича гаранцията и сменят с нещо друго и много не се замислят колко кадърно/некадърно дилърът е извършил някакъв ремонт по автомобила им.
Моята кола също съм я купил от дилърство в БГ с фабрична и в последствие и допълнителна гаранция. Ето да прочетеш една показателна тема за "кадърните" и "съдействащи" дилърства.

viewtopic.php?f=185&t=440391#p4534761

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 248
Регистриран на: 11.06.2020

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от nxn » 05 Сеп 2022, 11:21

По принцип за сега не съм има пробл с автобавария освен един случай където загубиха/скъсана/забравиха единият секретен болт и карах цял сезон с четири болта на едната гума, но след разговор с управителя им поне ми сложиха 4 нови секрет и болта.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

покупка на G20 M340i

Мнение от Dextuar » 05 Сеп 2022, 19:04

От БОВА също са ми подарявали болтове и то без да съм настоявал, не вярвам да има дилър, който да се цигани за такива неща при явна вина, въпреки че за някои дилъри вече се съмнявам дали биха си признали каквото и да било :mhihi:


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от ionov » 30 Окт 2022, 14:13

За това с гумите дали са рън флат или не, със звезда или не в 90% от случаите никой няма да направи проблем. Но това не значи, че ако искат да се заядат и да откажат ремонт не могат да го направят. Колата трябва да отговаря на заводските спецификации и ако по вин излиза, че е с рънфлат гуми то тя трябва да си е с такива.
За БГ дилърите също може да се говори много. Аз от Ауто Бавария също много отдавна съм се отказал. За мен това е дъното на БГ дилърствата. Надменно отношение, все едно ти си им длъжен на тях а не клиент. Това с изписването на части също е вярно, на мен лично така ми изписаха акумулатор, когато колата ми беше там за гаранционна проверка на чукане по предницата. Казаха, че нищо и няма и е перфектна, след месец, когато я продадох и момчето (мой познат) си провери историята в друго представителство, разбрах за кумулатора, който лично проверих веднага и не беше сменян а отделно на него му смениха рейката заради същото това чукане, така както си беше перфектна.
Отдела им за сертифицирани коли втора употреба е под всякаква критика (не знам дали са все още същите служители). Гледа ме и ми говори все едно сме в Горублянска авто къща, разкара ме до дилърствто да гледам кола, към която имах интерес. Излязох от работа, отидох да видя колата, като стигнах там той почна да ми обяснява, че нямал ключ и може да я видя ей така паркирана само.... :kuku:
После се намери ключа влязохме запалихме я и тн и точно вече да започна да питам за лизинги, цени и тн, той ме предупреди, че колата, като цяло е продадена но все пак не е оставено капаро и може и да се откаже тоя дето ще я купува. Но все пак бил човек на шефа и нямало как да го прескочим.... Тоест ти се прибирай и се надявай евентуално да ти звънна за да ми дадеш парите си.... Ебахти и дилърството аз. Писах жалба на шефовете му после но, като една истинска БГ бизнес структура беше глас в пустиня.
Таааа много може да се изпише по темата и то не само за тях ама, както се казва не забравяй къде живееш.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 26.05.2015
Пол: Мъж
Кара: G20 330iX

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от Yachev » 30 Окт 2022, 19:41

ionov написа:За това с гумите дали са рън флат или не, със звезда или не в 90% от случаите никой няма да направи проблем.


На мен лично в Ауто Бавария ми обясниха, че ако гумите нямат звезда и се появи проблем по окачването, ще ми откажат гаранция.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 248
Регистриран на: 11.06.2020

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от nxn » 31 Окт 2022, 14:56

Да, и на мен от автобавария ми казаха, че без звезда не важи гаранцията, и също така моделите, които ми казаха за моите джанти са доста стари и трудно се намират...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от kraska » 31 Окт 2022, 15:48

Сменете си дилъра. Да ви покажат къде от БМВ България, Германия са спуснали такова предписание, нареждане и т.н..... Аз ще го препратя после където трябва за обяснение.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от Dextuar » 31 Окт 2022, 16:17

Те нямат особено желание за водене на диалог, отказват ти и ти казват да се оправяш и че ще игнорират всичките ти въпроси по тази тема за в бъдеще, пък ти можеш да си пишеш на когото си искаш. Може би ще пусна някога една тема да разказвам за всички абсурди и неморални практики, използвани от дилърствата в България с любезното съдействие на приятелите им от БМВ България.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 29.12.2022
Пол: Мъж
Детайли за колата: M340i

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от vlavot » 17 Юли 2023, 20:05

здравейте, искам да си купя bmw m340i от германия, добре ли ви звучи този двигател?

https://youtu.be/zvkw__QyQ_A
https://youtube.com/shorts/HsjzjgKepyo?feature=share
https://youtu.be/iqVx9O-c7jg
https://youtu.be/oJCiwB5wXoA


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dr. Gastroenterologist
M340i Owner

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от vicho » 08 Фев 2024, 23:32

ебаси тая тема съм я изпуснал, ама никога не ми е идвало на ум да "слушам" двигателя на 340ската :shock:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ПредишнаСледваща

Назад към G20/G21/G22/G23/G24

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook