Проблем жалюзи

5-та серия (2017+)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 555
Регистриран на: 29.01.2006
Местоположение: ELHOVO
Пол: Мъж
Кара: G30

Проблем жалюзи

Мнение от flober » 19 Юни 2026, 13:47

Здравейте, колата 530д преди фейс.Имам проблем с жалюзите, които стоят постоянно отворени.Смених моторчето , което ги управлява с ново такова, но не реагират по никакъв начин .Дали трябва кодиране или има друг проблем?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 419
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 540i G30, 120d F20
Мечтае да кара: M5

Re: Проблем жалюзи

Мнение от AlonsoBest » 19 Юни 2026, 14:06

Закачихте ли я на диагностика да изтеиете грешката. Докато има записана грешка, няма да тръгнат.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 555
Регистриран на: 29.01.2006
Местоположение: ELHOVO
Пол: Мъж
Кара: G30

Re: Проблем жалюзи

Мнение от flober » 19 Юни 2026, 15:00

Да , с Бимер тул я трия ,но пак я записва , може би трябва оригинална?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1094
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: G30 530D MHEV

Re: Проблем жалюзи

Мнение от andy » 19 Юни 2026, 15:11

Кои - хоризонталните или вертикалните (на бъбреците). Каква е грешката? Да не е прекъснат кабел?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 555
Регистриран на: 29.01.2006
Местоположение: ELHOVO
Пол: Мъж
Кара: G30

Re: Проблем жалюзи

Мнение от flober » 19 Юни 2026, 17:42

За вертикалните става въпрос, ето я грешката:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 272
Регистриран на: 4.12.2005
Пол: Мъж
Кара: X4 G02,HYMER,116i,320d,Toyota и ски
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Проблем жалюзи

Мнение от mr_petroff » 20 Юни 2026, 8:12

Виж темата Работа на вентилатора в раздел Х1,Х2,Х3,Х4,Х5,Х6,Х7 :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 555
Регистриран на: 29.01.2006
Местоположение: ELHOVO
Пол: Мъж
Кара: G30

Re: Проблем жалюзи

Мнение от flober » 20 Юни 2026, 9:27

mr_petroff написа:Виж темата Работа на вентилатора в раздел Х1,Х2,Х3,Х4,Х5,Х6,Х7 :yes:




Те и при мен са отворени и не свети чек, но искам да са си изправени.
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 4552
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Проблем жалюзи

Мнение от Kroki » 20 Юни 2026, 11:17

Механизма здрав ли е, движат ли се свободно като е откачено моторчето. Тест минава ли?
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d `21 Tesla 3 Perfomance

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 555
Регистриран на: 29.01.2006
Местоположение: ELHOVO
Пол: Мъж
Кара: G30

Re: Проблем жалюзи

Мнение от flober » 20 Юни 2026, 14:02

Kroki написа:Механизма здрав ли е, движат ли се свободно като е откачено моторчето. Тест минава ли?



Да механизма работи и се движи без проблем. Сега обаче четох , че ако при долните има проблем тези ги държи постоянно отворени, а аз тях не съм ги проверявам.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: 2018 G30 540ix

Re: Проблем жалюзи

Мнение от empar » 21 Юни 2026, 13:42

flober написа:
Kroki написа:Механизма здрав ли е, движат ли се свободно като е откачено моторчето. Тест минава ли?



Да механизма работи и се движи без проблем. Сега обаче четох , че ако при долните има проблем тези ги държи постоянно отворени, а аз тях не съм ги проверявам.


Заедно вървят. Ако едните дефектират, се отварят и другите. ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3370
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60-530D F07-530D G11-730D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Проблем жалюзи

Мнение от spacepl » 22 Юни 2026, 10:39

Ако долните са проблеми, горните ще останат отворени. Има вариант да отвориш долните на ръка. ако не са блокирали отворени, да махнеш кабелчето от актуатора им и да кодираш колата, че има само горни. Така горните ще работят нормално, а от долу ще си влиза нормално въздух. Това, ако не ти се занимава да сваляш броня за да ремонтираш долните де...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1094
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: G30 530D MHEV

Re: Проблем жалюзи

Мнение от andy » 22 Юни 2026, 12:25

Аз видях на две G11, долните им не работят (стоят отворени постоянно) , но горните си отварят и затварят. Мисля че не са манипулирани с кодировка.

Назад към G30/G31/G32/G33

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook