Смяна Предни Дискове

5-та серия (2017+)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 8.12.2011

Смяна Предни Дискове

Мнение от TauCaHa » 24 Авг 2022, 12:46

Здравейте,

Колата е G30 530xi. Напоследък усещам вибрации при спиране/намаляне на скороста, особено извънградско. Предполагам, че предните дискове са криви.

Бихте ме посъветвали за марка дискове и накладки, както и най-подходящо място за смяна в София?

Благодаря

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Смяна Предни Дискове

Мнение от zvetiko » 24 Авг 2022, 13:25

Колега, с дисковете задължително се сменят и накладките. Най- добрата комбинация е дискове BMW, накладки и датчик накладки ATE.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Смяна Предни Дискове

Мнение от DigitalExile » 24 Авг 2022, 14:42

При мен АТЕ свиреха, ако ще се взимат оригинални дискове е грехота да не се сложат и оригинални накладки.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Смяна Предни Дискове

Мнение от zAcK » 24 Авг 2022, 14:51

Аз бих сложил само оригинални. Гледам, че в момента имат някаква промоция точно за спирачките за Е60 и Ф10, но не виждам за G30 :dunno: Може да попиташ :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 777
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Смяна Предни Дискове

Мнение от ekalchev » 24 Авг 2022, 14:58

Промоциите са за стари модели. Задължително оригинални дискове и накладки да сложиш, всичко друго се криви за отрицателно време.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Смяна Предни Дискове

Мнение от datchko » 24 Авг 2022, 16:18

TauCaHa написа:Здравейте,

Колата е G30 530xi. Напоследък усещам вибрации при спиране/намаляне на скороста, особено извънградско. Предполагам, че предните дискове са криви.

Бихте ме посъветвали за марка дискове и накладки, както и най-подходящо място за смяна в София?

Благодаря


Сигурно ли е, че вибрациите са породени от дисковете?
Често се получават такива от носачи, та бих ги проверил и тях преди да сменя дискове :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 8.12.2011

Re: Смяна Предни Дискове

Мнение от TauCaHa » 24 Авг 2022, 18:04

Благодаря на всички за отговорите.

Тъй като колата няма гаранция или история в БМВ дилърите, къде бихте препоръчали да я закарам в София?

Както споменах по-горе, интересува ме марка дискове+накладки тъй като ще сменя задължително двете.

Относно носачите, аз нищо не разбирам, но вибрациите се усещат когато намалям/спирам, и се увеличават извънградско особено при по-агресивно изпреварване/намаляне. Затова смятам,че е от дисковете.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 14.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G30 540i xDrive
Мечтае да кара: e34 m5

Re: Смяна Предни Дискове

Мнение от w00t » 24 Авг 2022, 18:27

Аз съм със сменени оригинални дискове + EBC Yellowstuff накладки и стоманени маркучи. Определено има разлика в спирането спрямо заводското, но и накладките са по-шумни.

Ако вземаш афтърмаркет накладки, гледай отзад да имат двойно лепяща лепенка - 3М VHB, тъй като ако няма, всеки път при смяна на посоките - напред/назад ще изпуква единично. Това го казвам от личен опит и сравнение на ЕБЦ накладка и оригинална (EBC-то нямаше въпросната лепенка).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Смяна Предни Дискове

Мнение от madafaka_donkele » 24 Авг 2022, 20:03

TauCaHa написа:къде бихте препоръчали да я закарам в София?


В който и да е официален сервиз. Тъкмо да има малко история колата, а и можеш да хванеш някоя промоция нещо. Да не говорим, че ще ти дадат и смислена гаранция. При кварталния майстор или някой прехвален друг хем ще ти излезе същите пари да не кажа и по-скъпо, че някои майстори си мислят, че са в центъра на мюнхен :mhihi: После - цената на дисковете оригиналните ще ти ги продадат по-скъпо или в идеалния случай на почти същата цена, но в никакъв случай на по-евтина цена от официален сервиз. И накрая - ще ти пишат някаква гаранция, която ще е буквално само на хартия, никой няма да ти я уважи наистина впоследствие и въобще в никакъв случай няма да е като тази от официален сервиз. А и Г30 да го закараш при някой гаражен майстор да ти смени нещо, пък да счупи или открадне друго или пък още по-лошо - да се учи на нея...не знам, доста трябва да си мразиш колата за да направиш нещо подобно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 777
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Смяна Предни Дискове

Мнение от ekalchev » 24 Авг 2022, 20:09

Аз имам чувството че в оригиналните сервизи стана по евтино да се облужваш колата. Аз от Дару Кар съм получавал по-ниска цена за обслужвания отколкото в гаражните майстори. Вчера си поръчах от въздушен филтър от laviatan, който продава сравнително изгодно и цената беше 65лв. Гледам в Дару Кар цената за смяна на въздушен филтър - 65лв и това с труда (който не е много но все пак е сервиз)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 426
Регистриран на: 16.05.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW M3 E46

Re: Смяна Предни Дискове

Мнение от Harry Poter » 25 Авг 2022, 1:00

TauCaHa написа:Както споменах по-горе, интересува ме марка дискове+накладки тъй като ще сменя задължително двете.

Колеги , предложете на колегата марка , BMW не е марка .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Смяна Предни Дискове

Мнение от laviatan » 25 Авг 2022, 6:58

ekalchev написа:Аз имам чувството че в оригиналните сервизи стана по евтино да се облужваш колата. Аз от Дару Кар съм получавал по-ниска цена за обслужвания отколкото в гаражните майстори. Вчера си поръчах от въздушен филтър от laviatan, който продава сравнително изгодно и цената беше 65лв. Гледам в Дару Кар цената за смяна на въздушен филтър - 65лв и това с труда (който не е много но все пак е сервиз)

55,50 лв. е . :OT: 10 лв. ти взеха за еконт ли ? :shock:

Дискове - всичко с изключение на оригиналните е леш . Бих препоръчал и оригинални накладки, но става БМВ дискове в краен случай с АТЕ накладки . Трябва да се научат хората ,че като купят нещо по-евтино и после втори път като сложат пак хубавото и излиза зле сметката.
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 777
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Смяна Предни Дискове

Мнение от ekalchev » 25 Авг 2022, 7:41

Ами вероятно доставката е 10лв. Куриера поиска 65лв.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Смяна Предни Дискове

Мнение от carmanf1 » 25 Авг 2022, 9:03

За оригинални дискове и накладки, ако колегата е с М спирачки, да очаква около 3+к.

На предното ми БМВ ф30 328, не знаех че има драма с дисковете и сложих АТЕ дискове и АТЕ накладки, неоригинални.

Така се случи, че след 2000км продадох колата и сега от любопитство звъннах на новия собственик да го питам имал ли е проблеми с дискове и накладки.

30 000км по-късно, никакви проблеми, няма скърцане, няма криви дискове, няма нищо. Всичко точно.

Не знам, явно е до късмет на какво попаднеш и си е риск да сменяш 2 пъти :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '17 G31 530dx, '08 R56 Mini Cooper
Мечтае да кара: V8

Re: Смяна Предни Дискове

Мнение от damian2112 » 25 Авг 2022, 9:10

Слагането на оригинални дискове и накладки в официален сервиз дава 2 години гаранция, като при мен например имаше следния казус - чисто нови предни дискове и накладки, сменени в АБ, се разсвириха ужасно след има няма 500км, два пъти сменят накладки по гаранция, свиренето се завръща буквално на 20-тия километър. Накрая смениха отново дисковете и накладките и проблема се оправи. А това свирене не си мислете, че беше някакво просто скърцане, а ми направо все едно трамвай завива по релси, при плавно спиране с ниска скорост, т.е. в 95% от случаите. Та мисълта ми е, че имаш спокойствието на гаранцията, защото явно дори оригинални части могат да са дефектни или с по-ниско качество, не че доверен майстор няма да ги направи тия неща, ама не всички са коректни.

Следваща

Назад към G30/G31/G32/G33

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook