Смяна Предни Дискове

5-та серия (2017+)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 8.12.2011

Re: Смяна Предни Дискове

Мнение от TauCaHa » 25 Авг 2022, 12:10

Благодаря на всички за отговорите. Нямам намерение да я нося при някой гаражен техник, по-скоро исках мнение за официалните (дару,м кар и бавария) както и други специализирани за марката (тип мирафиори - никога не съм стъпвал там, но съм чувал, че специализират в БМВта).

Колата е със стандартни спирачки (не сини Мкови).

Ще звънна на трите официални сервизи за оферти, а междувременно всякакви мнения за тях са добре дошли.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '17 G31 530dx, '08 R56 Mini Cooper
Мечтае да кара: V8

Re: Смяна Предни Дискове

Мнение от damian2112 » 25 Авг 2022, 12:20

От АБ и Дару имам позитивни впечатления, но не е и като да съм ходил за някакви кой знае какви неща. В Мирафиори си поддържах E61-цата, доволен съм от тях, добри диагностици.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Смяна Предни Дискове

Мнение от zAcK » 25 Авг 2022, 13:45

TauCaHa написа:Ще звънна на трите официални сервизи за оферти, а междувременно всякакви мнения за тях са добре дошли.


На АутоБавария и М-Кар бих заложил :bchug: Както колегата е написал, последните години БМВ се опитват да вкарат в ред нещата дори в територия като нашата :idea:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 8.12.2011

Re: Смяна Предни Дискове

Мнение от TauCaHa » 25 Авг 2022, 14:58

Tакаа, до момента за дискове+накладки ОЕМ:

АБ - една дама ми каза по телефона 1445лв с ДДС (Части + труд), забравих да попитам за гаранцията.
М кар - 1951лв с ДДС, гаранцията е 20 000км/30 000км
Дару - ще получа оферта в понеделник.
:dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.07.2016

Re: Смяна Предни Дискове

Мнение от djvice » 27 Авг 2022, 8:38

и моето г30 започна да тресе,на 1 година е и 25 000км,има гаранция още 2 години,но гаранцията до 20 000км покрива дисковете.Вие какво мислете за стърженето на дискове с машина на място,някой правил ли го е?Дисковете буквално нямат абсолютно никакъв ръб :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Смяна Предни Дискове

Мнение от nickem » 27 Авг 2022, 15:54

djvice написа:и моето г30 започна да тресе,на 1 година е и 25 000км,има гаранция още 2 години,но гаранцията до 20 000км покрива дисковете.Вие какво мислете за стърженето на дискове с машина на място,някой правил ли го е?Дисковете буквално нямат абсолютно никакъв ръб :D


Преди 5-6г бях сменил дисковете(АТЕ афтърмаркет), почнаха да тресат на 6-700км. При Дунев ги направиха като нови, останах много доволен, после колата я карах още 2г и 30хил км и не е имало помен от проблеми. Но задължително със смяна на накладки.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж

Re: Смяна Предни Дискове

Мнение от ///MEHTOP » 28 Авг 2022, 12:50

Много ги хвалят тея АТЕ, пък постоянно , мои близки се оплакват , колко бързо се кривят и то при съобразено каране, т.е. определени километри спокойно каране, без да се скача на спирачката. Ползвали са доста по -нисък клас, нямало е проблеми, чувам добри отзиви за ZIMMERMANN

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Смяна Предни Дискове

Мнение от nickem » 29 Авг 2022, 9:22

При мен проблемът беше от грешните накладки.

За Цимерман има не по-малко оплаквания, от оригиналните дискове също. За мен основния проблем е неправилна експлоатация в първите няколко стотин километра, което отключва проблемите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 778
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Смяна Предни Дискове

Мнение от ekalchev » 29 Авг 2022, 15:54

nickem написа:При мен проблемът беше от грешните накладки.

За Цимерман има не по-малко оплаквания, от оригиналните дискове също. За мен основния проблем е неправилна експлоатация в първите няколко стотин километра, което отключва проблемите.

Каква е правилната експлоатация? Моите са оригинални и те са изкривиха леко.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Смяна Предни Дискове

Мнение от madafaka_donkele » 29 Авг 2022, 18:51

ekalchev написа:Каква е правилната експлоатация? Моите са оригинални и те са изкривиха леко.


Цитирам последния майстор, който сменя дисковете на вече бившата е39-ка:
- за да спреш натискай веднъж малко по-силно, но не много силно
- избягвай резки спирания
- избягвай спирането с многократни натискания, гледай с мотор да спираш
- натискай, като си на възможно най-равно и направо, не в завой, не в/около дупки, неравности, намаляй преди тях и ги минавай на ниска скорост
- като спреш на светофар или някъде другаде за повече от секунда - дръпни ръчната, не дръж крака на спирачката

Това първите 300-400км. и изрично ми каза да не са на магистрала. Дисковете бяха TRW. Първите няколко десетки км. бяха много зле, все едно са намазани с масло, много трудно спираше. Звъннах му, вика нормално е, продължавай така и наистина, след 300-400км. започнаха да коват много по-добре от оригиналните, с които беше. Реално си му свикнах и вече само така карам/спирам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Смяна Предни Дискове

Мнение от carmanf1 » 05 Сеп 2022, 23:15

Аз принципно за повечето неща съм олд скуул и си ги спазвам тия стари правила.

Правя, точно както го описа и ти за накладки и дискове.

И мен са ме учили по същия начин едно време. Може и да са тъпи и остарели правила. Не споря.
(то и за чисто новите гуми се отнася до някъде).

Точно така направих и с не ОЕМ дисковете и не ОЕМ накладките на предната Ф30-ка.
Може би е било чист късмет, но вече 30к км няма никакви грижи (назад в темата писах за това)

И да добавя, аз лично сам си ги смених, лесно е. Всеки може да го направи.
Имах време тогава и имах желание да си ги сменя сам.

Не знам вече какво да кажа и да мисля.

Има хора, които имат проблеми с ОЕМ дискове и накладки.
При мен обратното, никакви грижи с не ОЕМ.

На истина не знам, къде е истината.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 26.05.2015
Пол: Мъж
Кара: G20 330iX

Re: Смяна Предни Дискове

Мнение от Yachev » 20 Сеп 2022, 15:36

TauCaHa написа:Tакаа, до момента за дискове+накладки ОЕМ:

АБ - една дама ми каза по телефона 1445лв с ДДС (Части + труд), забравих да попитам за гаранцията.
М кар - 1951лв с ДДС, гаранцията е 20 000км/30 000км
Дару - ще получа оферта в понеделник.
:dunno:


С какви спирачни апарати си? На G20 с големите апарати сините само предните накладки са към 1.2к. ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 8.12.2011

Re: Смяна Предни Дискове

Мнение от TauCaHa » 12 Окт 2022, 16:51

Здравейте,

Записах си час за технически преглед на ходова част в АутоБавария(Бизнес парк), за да се уверя, че предните дискове са за смяна. Първо след 3 часа чакане казаха,че според ''колегата'' който е карал колата, задните били за смяна. И затова решиха да свалят предно и задно колело и да измерят дисковете. След още 4 часа Заключението им бе, че всички са за смяна - предните били ''много криви'', задните също трябвало да се сменят, и офертата, която получих е за 4 000лв (дискове и накладки). :help: Интересно е, че предварително ми бяха дали цена 1445 лв само за предните дискове и накладки :oops:

Отношението на приемчика Дамян Иванов не ми допадна особено, и имам съмнение, че диагнозата им не отговаря на 100% на истината.

Интересува ме къде в София най-добре да отида за второ мнение.

Благодаря

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: Смяна Предни Дискове

Мнение от Alben » 13 Окт 2022, 8:27

TauCaHa написа:Здравейте,

Записах си час за технически преглед на ходова част в АутоБавария(Бизнес парк), за да се уверя, че предните дискове са за смяна. Първо след 3 часа чакане казаха,че според ''колегата'' който е карал колата, задните били за смяна. И затова решиха да свалят предно и задно колело и да измерят дисковете. След още 4 часа Заключението им бе, че всички са за смяна - предните били ''много криви'', задните също трябвало да се сменят, и офертата, която получих е за 4 000лв (дискове и накладки). :help: Интересно е, че предварително ми бяха дали цена 1445 лв само за предните дискове и накладки :oops:

Отношението на приемчика Дамян Иванов не ми допадна особено, и имам съмнение, че диагнозата им не отговаря на 100% на истината.

Интересува ме къде в София най-добре да отида за второ мнение.

Благодаря

Здравей,
Питай в "Мопарт".

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 26.05.2015
Пол: Мъж
Кара: G20 330iX

Re: Смяна Предни Дискове

Мнение от Yachev » 16 Окт 2022, 19:42

TauCaHa написа:Здравейте,

Записах си час за технически преглед на ходова част в АутоБавария(Бизнес парк), за да се уверя, че предните дискове са за смяна. Първо след 3 часа чакане казаха,че според ''колегата'' който е карал колата, задните били за смяна. И затова решиха да свалят предно и задно колело и да измерят дисковете. След още 4 часа Заключението им бе, че всички са за смяна - предните били ''много криви'', задните също трябвало да се сменят, и офертата, която получих е за 4 000лв (дискове и накладки). :help: Интересно е, че предварително ми бяха дали цена 1445 лв само за предните дискове и накладки :oops:

Отношението на приемчика Дамян Иванов не ми допадна особено, и имам съмнение, че диагнозата им не отговаря на 100% на истината.

Интересува ме къде в София най-добре да отида за второ мнение.

Благодаря


Е, ти не ги ли попита как по-скъпите предни дискове и накладки са ти ги предложили на значително по-ниска цена преди това и ако подвадиш от общата цена тези 1445 лв. излиза, че задните дискове и накладки са 2600 близо?

ПредишнаСледваща

Назад към G30/G31/G32/G33

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook