Ремап на g30 сериите

5-та серия (2017+)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 31.10.2020
Местоположение: Knezha
Пол: Мъж
Кара: е60 530д 2004
Мечтае да кара: 750li g12

Ремап на g30 сериите

Мнение от toshkatastv » 01 Юли 2022, 15:24

Здравейте! Интересно ми е някои ремапвал ли е вече неговата G30 и какви са му впечатленията след ремап. И също къде във бг могат да го направят качествено и ако колата е още във гаранция след такава процедура ще важи ли още гаранцията?

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Ремап на g30 сериите

Мнение от Atsalov » 01 Юли 2022, 21:18

Хубаво е да споделиш за какъв двигател питаш, иначе ДА правил съм и бензин и дизел и на обд и през бенч вариант(в който гаранцията не се нарушава) резултатите са повече от добри …

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e92 M3 LCI / g30 530d xdrive
Мечтае да кара: всички модели на BMW M GmbH

Re: Ремап на g30 сериите

Мнение от Vanqu1sh » 03 Юли 2022, 12:46

toshkatastv написа:Здравейте! Интересно ми е някои ремапвал ли е вече неговата G30 и какви са му впечатленията след ремап. И също къде във бг могат да го направят качествено и ако колата е още във гаранция след такава процедура ще важи ли още гаранцията?

Естествено, че ако разберат няма да важи гаранцията. Напоследък доста затегнаха контрола за тези неща.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Ремап на g30 сериите

Мнение от MMG » 06 Юли 2022, 19:05

Има и неща като Racechip за целта. Като ще я сервизираш, просто го махаш. А и правят доста разлика със стоковата за power box, както и можеш да ги настройваш на различни карти за повече или по-малко мощност.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Ремап на g30 сериите

Мнение от Dextuar » 07 Юли 2022, 9:58

Няма начин гаранцията да остане. Каквото и да ти обясняват, за софтуер, за кутийки монтирани и демонтирани преди отиване при дилъра, всяка една такава манипулация се засича и остава завинаги в историята на автомобила.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 31.10.2020
Местоположение: Knezha
Пол: Мъж
Кара: е60 530д 2004
Мечтае да кара: 750li g12

Re: Ремап на g30 сериите

Мнение от toshkatastv » 07 Юли 2022, 11:05

Atsalov написа:Хубаво е да споделиш за какъв двигател питаш, иначе ДА правил съм и бензин и дизел и на обд и през бенч вариант(в който гаранцията не се нарушава) резултатите са повече от добри …


За бензин става на въпрос! 40ката дето е 340 коня

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Ремап на g30 сериите

Мнение от MMG » 08 Юли 2022, 15:56

Не знам какво и къде се записва, но доста хора пишат, че минават сервизиране и нямат грижи с дилърите.

п.с. Иначе при сериозен проблем и ако искат да се заядат и се заровят в логовете, може би си прав, че искат ли ще намерят.

Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Ремап на g30 сериите

Мнение от ivanski_2 » 08 Юли 2022, 18:35

Абсолютно , има си логове които не вярвам някой освен oci да знае къде са и да си играе да трие.
Въпроса е дали от бмв им се занимава да ровят.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Ремап на g30 сериите

Мнение от Dextuar » 08 Юли 2022, 21:35

Oci щял да изтрие :mhihi:
В голяма заблуда живеете, след някоя друга година, когато тези коли станат масови и повече хора пропищят, докато все още имат някаква остатъчна гаранция, върнете се и пак ми прочетете мнението.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Ремап на g30 сериите

Мнение от ivanski_2 » 09 Юли 2022, 7:05

Dextuar написа:Oci щял да изтрие :mhihi:
В голяма заблуда живеете, след някоя друга година, когато тези коли станат масови и повече хора пропищят, докато все още имат някаква остатъчна гаранция, върнете се и пак ми прочетете мнението.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Благодаря че ни просвети о вожде наш :bowdown:
Би ли ни казал къде се намират този лог файл, какви права са нужни за да го презапишеш/изтриеш и кое вдига флаг като някой пипа по тоя лог файл и какво да се направи за да не се вдигне флага ? Мога да се обзаложа че идея си нямаш. :mhihi: Хайде отивай да гугълваш бързо, дано вече някой го е описал някъде да може и ти да прочетеш :mhihi:
Ама много ги разбираш нещата ЕВАЛА :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Ремап на g30 сериите

Мнение от Dextuar » 09 Юли 2022, 7:51

ivanski_2 написа:
Dextuar написа:Oci щял да изтрие :mhihi:
В голяма заблуда живеете, след някоя друга година, когато тези коли станат масови и повече хора пропищят, докато все още имат някаква остатъчна гаранция, върнете се и пак ми прочетете мнението.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Благодаря че ни просвети о вожде наш :bowdown:
Би ли ни казал къде се намират този лог файл, какви права са нужни за да го презапишеш/изтриеш и кое вдига флаг като някой пипа по тоя лог файл и какво да се направи за да не се вдигне флага ? Мога да се обзаложа че идея си нямаш. :mhihi: Хайде отивай да гугълваш бързо, дано вече някой го е описал някъде да може и ти да прочетеш :mhihi:
Ама много ги разбираш нещата ЕВАЛА :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Идея си нямаш как се случват нещата и нямам ама никакво желание да ти отварям очите за каквото и да било. Отивай там при оцката, който боготвориш, да триете логове или каквито там неща ограничената ти глава възприема, че се случват, и после в BMW да я закачат колата. Ама за теста ще ти трябва нещо по-ново от Е60-ка.

Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 2.01.2010
Пол: Мъж
Кара: 992 turbo, G30 540ixdrive.

Re: Ремап на g30 сериите

Мнение от Shadowed » 11 Юли 2022, 14:46

Пари на вятъра.....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Ремап на g30 сериите

Мнение от carmanf1 » 11 Юли 2022, 15:45

И проблеми с БМВ ако трябва нещо да се смени по гаранция.

Сервизирането е едно.
Обаче смяна по гаранция на нещо, си е съвсем друго - закачат колата с БМВ сървъра в Германия и четат всичко онлайн,
пазят се части за одит в отделен склад, изпращат се части за анализ в Германия и т.н.

Вероятно има Гуру-та, които могат да прекрият всякакви интервенции, но аз поне до сега не съм чувал/виждал.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Ремап на g30 сериите

Мнение от andy » 12 Юли 2022, 7:42

До колкото съм запознат такава проверка няма как да се направи онлайн през сървер, защото тогава се гледа само за ъпдейт на софтуера, защото реално няма read.
Другото което може да се направи, ако се наложи рекламация по гаранция след като е чипосана колата т.н. back to stock с оригинален флашер.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 4.09.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: G30 540i - B58

Re: Ремап на g30 сериите

Мнение от SuSaMeCa » 20 Май 2023, 12:43

B58 най-добре става мап от MHD. Стейдж 2 е само даунпайп и помпа за високото налягане от TU мотор. Със спортен филтър и чардж пайп може да очакваш към 470-500 hp.

Следваща

Назад към G30/G31/G32/G33

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook