Налягане на гумите

5-та серия (2017+)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 24.11.2021
Пол: Мъж

Налягане на гумите

Мнение от Shori » 25 Мар 2022, 21:04

Колеги, искам да променя заденото налягане на гумите. На компютъра ми показва препоръчително предни 2.7бар, задни 3.1 бар и като е под тези стойности ми изписва съобщение. Според мен е много високо. На врата пише при средно натоварена е 2.2 на 2.4. Дали знаете, как се променят зададените параметри? Колата е г30, 520 бензин.
Благодаря!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Налягане на гумите

Мнение от ekalchev » 27 Мар 2022, 11:40

След като спаднеш гумите от idrive менюто пусни инициализация на системата за гумите да запомни новите стоиности. Ако незнаеш как виж книжката на колата

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Налягане на гумите

Мнение от 100imenov » 28 Мар 2022, 8:50

ekalchev написа:След като спаднеш гумите от idrive менюто пусни инициализация на системата за гумите да запомни новите стоиности. Ако незнаеш как виж книжката на колата

Не помага, защото си търси recomended стойностите.

Shori написа:Колеги, искам да променя заденото налягане на гумите. На компютъра ми показва препоръчително предни 2.7бар, задни 3.1 бар и като е под тези стойности ми изписва съобщение. Според мен е много високо. На врата пише при средно натоварена е 2.2 на 2.4. Дали знаете, как се променят зададените параметри? Колата е г30, 520 бензин.
Благодаря!

За промяна на стойностите не знам, но пробвай да смениш сетъпа, че караш със зимни гуми. Поне при мен с този вариант на един и същи цолаж не гони 2.7.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 8.12.2011

Re: Налягане на гумите

Мнение от TauCaHa » 27 Апр 2022, 0:42

Имах подобен проблем - при нормални стойности на налягането според лепенката отстрани, постоянно показваше грешка и по-ниско налягане за някоя от гумите. Оправих го като смених типа сезонност на гумите в idrive.

Назад към G30/G31/G32/G33

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook