Connected Drive портал

5-та серия (2017+)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 23.04.2021

Connected Drive портал

Мнение от alpinjuga » 25 Май 2021, 9:51

Колеги, някой има ли опит с ползването на Connected Drive услугите през германския портал? Аз първоначално имах акаунт към българския портал, през който бързо се оказа, че нищо не може да се направи. После по съвет на дистрибутора прехвърлих колата към германския портал с измислени лични данни, но в един момент ме изхвърлиха оттам и ми спряха достъп до секцията с услугите. Сега примерно няма как да запиша нови услуги, ако реша, а ако не се променят нещата - не мога да си подновя съществуващите услуги като изтекат? Някои от включените услуги като Online USB Map Update примерно, също не мога да ги ползвам май дори и през българския портал? Има ли начин човек да си управлява услугите постоянно без проблеми след като това през българския портал очевидно не е възможно?

Аз изпратих оплакване до БМВ България, откъдето получих отговор на практика от сорта "всичко си е наред на българския портал, не разбираме какъв ви е проблема" :no: Обмислям да напиша и до централата в Германия да им кажа какво се случва тук, ама не съм сигурен, че ми се занимава.

Съжалявам като нов член на форума, ако това някъде е било дискутирано, но като потърсих открих само откъслечни коментари тук-таме по темите.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Connected Drive портал

Мнение от kraska » 30 Май 2021, 14:24

При мен е същата работа. Премиум селекшън от Германия е колата на 1 год. След регистрация в българския портал, нищо няма освен времето и колата къде се намира и обслужванията й. Нито мап ъпдаейт, нищо. Писах им , пращах им скриншоти и накрая ми казаха да се обърна към дилъра. Без коментар просто ......... Дет се вика хубава работа ама българска. :censored:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 9.01.2012
Пол: Мъж
Кара: G30 540xi, Е90 320d LCI
Мечтае да кара: M4
Детайли за колата: MPPSK

Re: Connected Drive портал

Мнение от bangelov » 30 Май 2021, 18:18

При мен през БГ портала има отдалечено отключване/заключване, присветване на фаровете, клаксон, вентилация, локация, колко гориво има в колата, и сервизните съобщения. Но пък липсват мап ъпдейт и Remote 3D ..

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 23.04.2021

Re: Connected Drive портал

Мнение от alpinjuga » 01 Юни 2021, 9:39

bangelov написа:При мен през БГ портала има отдалечено отключване/заключване, присветване на фаровете, клаксон, вентилация, локация, колко гориво има в колата, и сервизните съобщения. Но пък липсват мап ъпдейт и Remote 3D ..


Да, тези въпросните remote services работят и при мен, само дето това за клаксона го има само в старото приложение. В новото приложение My BMW тази опция е отпаднала май.

Но аз по-скоро имах предвид достъп до активираните услуги за колата. Чета например в българския БМВ сайт, че на портала като регистрираш вин-а в личния си профил трябва да има списък с активираните услуги за конкретния автомобил. Такива разбира се няма. Като се регистрирах в германския портал, за кратко имах достъп до списъка с активирани услуги. Примерно видях, че имам trial достъп до услугата BMW Music, което ако не се бях регистрирал там, нямаше как да го разбера посмъртно. Друг е въпросът, че тази услуга не е активна за българския пазар и така или иначе не може да се ползва. Както и Remote 3D между другото - само за Полша, Австрия и Германия май или нещо такова. От германския портал примерно мога да си купя и допълнителните услуги, примерно Online Recorder-a, стига да искам де.

Доколкото ми обясняваха от дилърството, използването на акаунт в германския портал е обичайна практика, та исках да питам дали има колеги, които наистина ползват него дългосрочно и нямат проблеми? Защото мен от германския портал ме изхвърлиха по едно време, в смисъл нямам достъп до секцията за управление на услугите - утре примерно, ако ми изтекат услугите и искам да ги подновя, няма как да го направя.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Connected Drive портал

Мнение от nxn » 01 Юни 2021, 10:58

Аз съм с Г20, но ползвам английския портал, защото през него имам Спотифай на колата, вече почти година и няма проблем.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Connected Drive портал

Мнение от kraska » 01 Юни 2021, 12:40

nxn написа:Аз съм с Г20, но ползвам английския портал, защото през него имам Спотифай на колата, вече почти година и няма проблем.

За ъпдейтите на картите ти излиза предполагам основно картата на GB... ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 2.01.2010
Пол: Мъж
Кара: 992 turbo, G30 540ixdrive.

Re: Connected Drive портал

Мнение от Shadowed » 01 Юни 2021, 14:51

alpinjuga написа:
bangelov написа:При мен през БГ портала има отдалечено отключване/заключване, присветване на фаровете, клаксон, вентилация, локация, колко гориво има в колата, и сервизните съобщения. Но пък липсват мап ъпдейт и Remote 3D ..


....В новото приложение My BMW тази опция е отпаднала май.....


Онзи ден имаше ъпдейт, и върнаха опцията отново.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Connected Drive портал

Мнение от nxn » 01 Юни 2021, 17:39

kraska написа:
nxn написа:Аз съм с Г20, но ползвам английския портал, защото през него имам Спотифай на колата, вече почти година и няма проблем.

За ъпдейтите на картите ти излиза предполагам основно картата на GB... ?

Не, цяла европа.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Connected Drive портал

Мнение от kraska » 01 Юни 2021, 20:09

Те са цяла Европа , но много по-детайлно и с предимство ъпдейт на GB картата.
Между другото коя версия ти е последната карта?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Connected Drive портал

Мнение от nxn » 02 Юни 2021, 10:08

kraska написа:Те са цяла Европа , но много по-детайлно и с предимство ъпдейт на GB картата.
Между другото коя версия ти е последната карта?

2021-2, което ми напомня, че трябва да я сложа, защото аз ползвам само Waze за катаджиите.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Connected Drive портал

Мнение от kraska » 02 Юни 2021, 12:22

И аз откакто купих колата и само на WAze карам.Автоматично се стартира като вляза в колата. Колко фиш-а в града си спестих досега не е истина..........

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 23.04.2021

Re: Connected Drive портал

Мнение от alpinjuga » 16 Юни 2021, 11:24

WAZE-то и аз го ползвам, много добра работа върши, макар че много късно предупреждава, а не намирам настройки да го наглася по-рано :no: Но в общи линии по основната тема разбирам, че няма кой знае какъв начин да се заобиколи проблема с българския портал. Няма ли колега, който случайно да са му изтекли услугите и да е искал да ги поднови или поне част от тях, как го е направил?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: София/Свиленград
Кара: с удоволствие
Мечтае да кара: по хубави пътища
Детайли за колата: G30 520 xDrive 2017

Re: Connected Drive портал

Мнение от g_mihalev » 06 Авг 2021, 13:39

kraska написа:Те са цяла Европа , но много по-детайлно и с предимство ъпдейт на GB картата.
Между другото коя версия ти е последната карта?


Извинявам се за върпоса, но съм собственик на G30 от няма и месец и още го разучвам и се боря с този ConnectedDrive и всички други щуротии, които са в колата. Колата е G30 2017, за момента си ползвам Waze само от телефона, може ли да споделиш как успяваш да го подкараш директно от автомобила? Коя година е твоята кола? Отделно направих си акаунт в този My BMW, сложих си държава и език английкси (GB) и изненада, всичко е в мили. Чудя се да пробвам WiFi hotspot-a ,гледам пише че позволяват за 1 месец free, но България я няма отново в списъка, GB са извън EU....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Connected Drive портал

Мнение от nxn » 08 Авг 2021, 10:04

g_mihalev написа:
kraska написа:Те са цяла Европа , но много по-детайлно и с предимство ъпдейт на GB картата.
Между другото коя версия ти е последната карта?


Извинявам се за върпоса, но съм собственик на G30 от няма и месец и още го разучвам и се боря с този ConnectedDrive и всички други щуротии, които са в колата. Колата е G30 2017, за момента си ползвам Waze само от телефона, може ли да споделиш как успяваш да го подкараш директно от автомобила? Коя година е твоята кола? Отделно направих си акаунт в този My BMW, сложих си държава и език английкси (GB) и изненада, всичко е в мили. Чудя се да пробвам WiFi hotspot-a ,гледам пише че позволяват за 1 месец free, но България я няма отново в списъка, GB са извън EU....


Милите можеш от настройките да ги смениш при мерните единици. Вифи хотспота не си струва, защото мобилният интернет вече е много и евтин. За вазе и такива ти трябва андроид ауто или апал карплей, като отидеш в приложения виж дали ги имаш.

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 23.04.2021

Re: Connected Drive портал

Мнение от alpinjuga » 09 Авг 2021, 11:34

g_mihalev написа:
kraska написа:Те са цяла Европа , но много по-детайлно и с предимство ъпдейт на GB картата.
Между другото коя версия ти е последната карта?


Извинявам се за върпоса, но съм собственик на G30 от няма и месец и още го разучвам и се боря с този ConnectedDrive и всички други щуротии, които са в колата. Колата е G30 2017, за момента си ползвам Waze само от телефона, може ли да споделиш как успяваш да го подкараш директно от автомобила? Коя година е твоята кола? Отделно направих си акаунт в този My BMW, сложих си държава и език английкси (GB) и изненада, всичко е в мили. Чудя се да пробвам WiFi hotspot-a ,гледам пише че позволяват за 1 месец free, но България я няма отново в списъка, GB са извън EU....


WAZE-то го подкарвам от колата директно като пускам Android Auto, то е част от опциите като се свърже телефона с колата. Но доколкото знам само последните версии на iDrive от фейслифта на G30 поддържат Android Auto, за кола от 2017-та не съм сигурен, че може. Вероятно ако се направи ъпдейт на iDrive, но трябва да се провери в някой сервиз предполагам и сигурно ще струва пари. За Apple телефони доколкото знам няма такива проблеми и по-старите версии си поддържат Apple Carplay.

Следваща

Назад към G30/G31/G32/G33

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook