G30 LCI

5-та серия (2017+)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: G30 LCI

Мнение от ekalchev » 19 Авг 2021, 21:35

carmanf1 написа:Каква е идеята на "е" моделите?

Мен ми харесва идеята да карам ел. кола, която няма ДВГ. Но тъй като съществуващите ел. коли не ме кефят, остава 5та серия "е" с ДВГ. В момента в който пуснат изцяло електрическа 5та серия, а не тая грозна кола I4, няма да се вълнувам от хибридите като 545е.
Още не съм решил обаче дали мога да преглътна малкия багажник и по-голямата тежест. Ще видя как ще остарее модела и ще преценя. Другата ми алтернатива е 550и. Като няма да е електрическа, да е V8, че след няколко години няма има и тогава само на ток ще се кара независимо дали искаш или не.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Re: G30 LCI

Мнение от tosh » 26 Авг 2021, 16:45

И така…. Направих си аз конфигурацията, давам я на дилъра и какво мислите се случва?!! Ами оказва се че имало дефицит на компоненти (в случая камери) и опцията “птичи поглед” или 3D surround view не е налична
От 4та серия гран купе мислех да правя ъпгрейд на 5та серия ама то дефакто ще стане даунгрейд…. Направо ме отказаха


Sent from my iPhone using Tapatalk
ИзображениеИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 9.04.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: G30 LCI

Мнение от E30driver » 26 Авг 2021, 17:04

tosh написа:И така…. Направих си аз конфигурацията, давам я на дилъра и какво мислите се случва?!! Ами оказва се че имало дефицит на компоненти (в случая камери) и опцията “птичи поглед” или 3D surround view не е налична
От 4та серия гран купе мислех да правя ъпгрейд на 5та серия ама то дефакто ще стане даунгрейд…. Направо ме отказаха


Sent from my iPhone using Tapatalk


Карал съм БМВ (не петица) с тази опция. Аз лично не бих дал допълнително пари за това. Ако е само за липса на птичи поглед може да спестиш пари или да ги вложиш в нещо друго по-полезно. Не бива да те отказва да си поръчаш колата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

G30 LCI

Мнение от tosh » 26 Авг 2021, 17:09

E30driver написа:
tosh написа:И така…. Направих си аз конфигурацията, давам я на дилъра и какво мислите се случва?!! Ами оказва се че имало дефицит на компоненти (в случая камери) и опцията “птичи поглед” или 3D surround view не е налична
От 4та серия гран купе мислех да правя ъпгрейд на 5та серия ама то дефакто ще стане даунгрейд…. Направо ме отказаха


Sent from my iPhone using Tapatalk


Карал съм БМВ (не петица) с тази опция. Аз лично не бих дал допълнително пари за това. Ако е само за липса на птичи поглед може да спестиш пари или да ги вложиш в нещо друго по-полезно. Не бива да те отказва да си поръчаш колата.
Нали знаеш приказката - “човек може да свикне с лошото, ама трудно отвиква от хубавото”….
Свикнал съм с тази опция и сега като хвърля един куп пари за по-хубава кола, а тя има нещо в “минус” от предната и ще ме е яд.

Ще чакам. Мойта още си е новичка и само на 40к км :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
ИзображениеИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: G30 LCI

Мнение от ekalchev » 26 Авг 2021, 17:11

Изключително добра екстра е. Аз не бих взел кола без нея. Помага много за това да виждаш бордюра когато завиваш в тесни улички да не ожулиш джанти или прагове, както и за всякакви други паркирания.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 2.01.2010
Пол: Мъж
Кара: 992 turbo, G30 540ixdrive.

Re: G30 LCI

Мнение от Shadowed » 01 Сеп 2021, 16:32

ekalchev написа:Изключително добра екстра е. Аз не бих взел кола без нея. Помага много за това да виждаш бордюра когато завиваш в тесни улички да не ожулиш джанти или прагове, както и за всякакви други паркирания.

+1

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 23.05.2010
Пол: Мъж

Re: G30 LCI

Мнение от krastanov » 12 Авг 2023, 14:00

Здравейте, имам проблем с двигателя (вероятно е задрал), на BMW G30, 530e.
оставих колата в М-Кар Пловдив. Някой има ли отзиви относно работата на момчетата в сервиза?
И може ли няко да ми каже ориентировъчно колко би струвал ремонт на двигателя?
Предварително благодаря.

Предишна

Назад към G30/G31/G32/G33

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook