Вибрация при движение

5-та серия (2017+)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.02.2010
Пол: Мъж
Кара: G31' 540i xDrive, F11' 530d xDrive

Re: Вибрация при движение

Мнение от karisto » 25 Яну 2021, 7:53

sk8 написа:Тоест имаш вибрацията и на свободна ?

Какви са стойностите на road force на всяка гума ?


В интерес на истината, не съм правил Road Force баланс. Мисля,че във Варна няма такава машина. Мислиш ли, че моят проблем ще се повлияе от това? Пак да отбележа! За около година от както го има, не съм установил конкретна причина или момент за появата на това тресене. Правил съм обикновени баланси много и на различни места. Зимните гуми са 19", летните 20". Никаква промяна!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 206
Регистриран на: 12.02.2007

Re: Вибрация при движение

Мнение от sk8 » 25 Яну 2021, 22:50

Виж .. много хора не ми вземат мнението предвид, но се надявам ти да ме послушаш, преди да изхарчиш повече от 10,000лв. за да махнеш подобна вибрация каквато аз имах на моята кола. Ако не ми вярваш ми прочети темата във е60 форума :conf:

По същество:

БМВ в изключително чувствителна на баланс и road force. Допълнително, джантите ти трябва да са оригинални и 100% прави и да пасват на главините с максимум 0.4 мм луфт - това е информация от БМВ Германия и инструмента с който се измерва този луфт ми го показаха вътре в сервиза на БМВ (който беше като хирургическо отделение хаха - чисто и подредено и имаше един пич който само чистеше през цялото време)
Аз имах 0.8мм луфт на на неоригинални джанти и това беше един от проблемите.


Следващото нещо е - при вибрации, road-force стойностите трябва да са под 5 , желателно под 4. Това се постига чрез Tyre Optimization което част от процедурата е въртенето/препозиционирането на гумата върху джантата, така че стойностите на road force да паднат. Всеки път когато се постигне най ниската възможна стойност - се прави баланс отново и се проверява road force.

Допълнително се правят други неща които намаляват road force и оптимизират геометрията на въртенето на гумата, но ако намериш майстор който знае това което обяснявам, ще ги знае тези други неща със сигурност.

Това отнема доста време докато се нагласи всяка гума, но е най-сигурният начин.

Аз тествах с над 4 гуми и джанти, накрая купих оригинални, и с тях имах леки вибрации, и намерих човек с Hunter Road Force machine, който ми балансира всички джанти и гуми и всичко заспа ..и се чудех да рева или да се радвам или да се гръмна за по лесно.

Имах после резервни кардани, полуоски, диференциали и какво ли още не....
Не съм в България и не знам къде има Road Force machine но съм сигурен че има. И задължително виж с очите ти че на всяка една гума са намалили road force до в зелената зона на дисплея на машината.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Вибрация при движение

Мнение от pimpo » 26 Яну 2021, 9:27

Аз съм със същия проблем на е60 от 3г :)
Определено Road Force баланса е задължителен. Аз съм го правил и на зимните и на летните ми гуми и след него резултата е налице. НО ден два след това пак се появява вибрацията, макар и не голяма.
Колата е гледана от трима майстори и четирима гумаджии. Всичко е перфектно. Просто и аз се убеждавам, че е адски капризна на баланс. В София има машини Hunter на няколко места. Аз ходя при Иван в Младост и съм доволен. Предполагам, че и във Варна вече има такива. Просто от всичко което смених по колата нямаше никакъв ефект. Само качествения баланс намали вибрациите.
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.02.2010
Пол: Мъж
Кара: G31' 540i xDrive, F11' 530d xDrive

Re: Вибрация при движение

Мнение от karisto » 26 Яну 2021, 18:45

Карам БМВ от дете! Имал съмЕ34, Е39, Е60, Ф11 и сега Г31. Познавам този автомобил, като петте си пръста. Никога не си правя експерименти и винаги влагам оригинални части в колите си. Разбира се и на този автомобил, джантите му са оригинални - 100%, а гумите истински. Убеден съм, че никакъв Road Force баланс, няма да ми повлияе! Както казах и по-горе, вибрацията-тресене се появява без никаква зависимост, без да има значение скоростта, нищо! Просто в един момент я има на 130км.ч., след няколко сек. изчезва и автомобила е като облак. В следващи момент започва на 80км.ч. и след малко отново я няма. Благодарен съм ти много за съвета и оценявам загрижеността. Търся такава road force машина във Варна, но мисля, че още никой не е вкарал. Ако ми попадне, със сигурност ще се възползвам.
Благодаря още веднъж!
Последна промяна karisto на 26 Яну 2021, 21:03, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Вибрация при движение

Мнение от ivoaudi » 26 Яну 2021, 18:59

Аз само да вметна, че грешиш. Колегите по-горе написаха нещо, дето никак не е безпредметно. Играта гума-джанта(оптималното положение една спрямо друга) хич не е нищо. Това, че проблема ти се появява от време на време и изчезва също не е без обяснение и при това е съвсем простичко. Хората се опитват да ти помогнат и ти въпреки, че си едва ли не удавник, хванал се за сламка, автоматично отхвърляш всичко. Помисли пак

Това, че караш бмв от дете, хубаво, но това не те прави специалист. Какво значи истински гуми? И най-истинските имат 1,2 и 15-то, изтървано качество и са окичени съответно по промоции или пък се продават на нормални цени от алчни търговци и тн и тн..
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.02.2010
Пол: Мъж
Кара: G31' 540i xDrive, F11' 530d xDrive

Re: Вибрация при движение

Мнение от karisto » 26 Яну 2021, 21:02

ivoaudi написа:Аз само да вметна, че грешиш. Колегите по-горе написаха нещо, дето никак не е безпредметно. Играта гума-джанта(оптималното положение една спрямо друга) хич не е нищо. Това, че проблема ти се появява от време на време и изчезва също не е без обяснение и при това е съвсем простичко. Хората се опитват да ти помогнат и ти въпреки, че си едва ли не удавник, хванал се за сламка, автоматично отхвърляш всичко. Помисли пак

Това, че караш бмв от дете, хубаво, но това не те прави специалист. Какво значи истински гуми? И най-истинските имат 1,2 и 15-то, изтървано качество и са окичени съответно по промоции или пък се продават на нормални цени от алчни търговци и тн и тн..


Мисля, че тук не е място за тинейджърски изказвания! Оценявам мнението на колегата и го написах, както и БЛАГОДАРИХ!!! Няма да подмина съвета му, и веднага щом открия такъв баланс ще го направя. Също така и аз дадох своето, защото познавам автомобила си...
За напред те моля да си спестиш нападките, а ако си гладен отовори хладилника, не форума!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 206
Регистриран на: 12.02.2007

Re: Вибрация при движение

Мнение от sk8 » 26 Яну 2021, 23:14

Хаха, споко не се палете :mhihi:

Исках да вметна също и аз че моята кола вибрираше също на различни километри и така се появяваше от време на време.
Но това зависеше от много неща като пътя, колко време е стояла, температура на времето, колко са загрели гумите... и т.н.

Не казвам че проблема ти е 100% в гуми/джанти, няма как да знам. Но нека пак да говорим след road force баланс, но добре направен.


Успех пиши пак да видим какво е ще стане.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Вибрация при движение

Мнение от ivoaudi » 27 Яну 2021, 12:03

karisto написа:
ivoaudi написа:Аз само да вметна, че грешиш. Колегите по-горе написаха нещо, дето никак не е безпредметно. Играта гума-джанта(оптималното положение една спрямо друга) хич не е нищо. Това, че проблема ти се появява от време на време и изчезва също не е без обяснение и при това е съвсем простичко. Хората се опитват да ти помогнат и ти въпреки, че си едва ли не удавник, хванал се за сламка, автоматично отхвърляш всичко. Помисли пак

Това, че караш бмв от дете, хубаво, но това не те прави специалист. Какво значи истински гуми? И най-истинските имат 1,2 и 15-то, изтървано качество и са окичени съответно по промоции или пък се продават на нормални цени от алчни търговци и тн и тн..


Мисля, че тук не е място за тинейджърски изказвания! Оценявам мнението на колегата и го написах, както и БЛАГОДАРИХ!!! Няма да подмина съвета му, и веднага щом открия такъв баланс ще го направя. Също така и аз дадох своето, защото познавам автомобила си...
За напред те моля да си спестиш нападките, а ако си гладен отовори хладилника, не форума!


Много докачливо я караш бе каристо, направо кат девойка. А и какво значи нападка? Къде видя такава? Написах просто, че грешиш и се обосновах от къде може да идва грешката. "Убеден съм, че никакъв Road Force баланс, няма да ми повлияе", това не са ли твои думи?

Дишай, дишай. Недей да подскачаш, опитал съм просто да ти помогна.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Вибрация при движение

Мнение от ekalchev » 27 Яну 2021, 13:23

При мен има вибрации ако колата е стояла паркирана повече от 1-2 седмици. В последствие разбрах че се мачкат гумите и трябват 30-40км да мина за да се "изправят" и вибрацията изчезва.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.02.2010
Пол: Мъж
Кара: G31' 540i xDrive, F11' 530d xDrive

Re: Вибрация при движение

Мнение от karisto » 03 Фев 2021, 6:22

Atsalov написа:Предполагам, че тампоните на мотора са прегледани, но все пак ...


Вече с чисто нови такива, сменени в М-кар Варна, без никаква промяна! :nono:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.02.2010
Пол: Мъж
Кара: G31' 540i xDrive, F11' 530d xDrive

Re: Вибрация при движение

Мнение от karisto » 08 Фев 2021, 6:49

Вече и с направен динамичен Road Force баланас, без никаква промяна! При всички положения, той не беше безмислен, защото имаше леко разминаване на двете гуми, но основния проблем си остава! Тази вибрация - резониране се появя и изчезва... :banghead:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 31.01.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: G30 540xD M

Re: Вибрация при движение

Мнение от Soultaker » 19 Фев 2021, 21:54

Колега, за съжаление няма да се оправи и да се намери никой. Съжалявам за песимизма, но си е факт.
Аз самият съм собтвеник на 540XD, първи собственик от 0км, и от 2500км се появи вибрация на волана на място и в движение, когато е на 1000 - 1100 оборота диапазон само. Къде ли не ходих, какви ли не жалби до БМВ АГ Германия подадох, какви ли не Мкари и майстори се изредиха. В момента съм на 42 000км и няма никаква промяна.

Дори и гаранционна кола, не могат да я оправят, в БГ всички са некадърници, разчитай само на себе си и на никой друг, пожелавам ти от сърце да стигнеш до източника на проблема !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.02.2010
Пол: Мъж
Кара: G31' 540i xDrive, F11' 530d xDrive

Re: Вибрация при движение

Мнение от karisto » 22 Фев 2021, 6:31

Soultaker написа:Колега, за съжаление няма да се оправи и да се намери никой. Съжалявам за песимизма, но си е факт.
Аз самият съм собтвеник на 540XD, първи собственик от 0км, и от 2500км се появи вибрация на волана на място и в движение, когато е на 1000 - 1100 оборота диапазон само. Къде ли не ходих, какви ли не жалби до БМВ АГ Германия подадох, какви ли не Мкари и майстори се изредиха. В момента съм на 42 000км и няма никаква промяна.

Дори и гаранционна кола, не могат да я оправят, в БГ всички са некадърници, разчитай само на себе си и на никой друг, пожелавам ти от сърце да стигнеш до източника на проблема !


За съжаление това е самата истина! Жалко е, че ни принуждават да бъдем такива песимисти, но това е реалността! Благодаря ти за съвета и дано намериш решението за твоя проблем, час по-скоро!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 2.11.2019
Пол: Мъж
Кара: E70 3.0D LCI
Мечтае да кара: M550D

Re: Вибрация при движение

Мнение от Eliyan » 24 Фев 2021, 17:40

pimpo написа:Аз съм със същия проблем на е60 от 3г :)
Определено Road Force баланса е задължителен. Аз съм го правил и на зимните и на летните ми гуми и след него резултата е налице. НО ден два след това пак се появява вибрацията, макар и не голяма.
Колата е гледана от трима майстори и четирима гумаджии. Всичко е перфектно. Просто и аз се убеждавам, че е адски капризна на баланс. В София има машини Hunter на няколко места. Аз ходя при Иван в Младост и съм доволен. Предполагам, че и във Варна вече има такива. Просто от всичко което смених по колата нямаше никакъв ефект. Само качествения баланс намали вибрациите.


Колега, може ли да дадеш контакти на този Иван, че не го намирам дори и ако го гуугълна? Благодаря ти!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Вибрация при движение

Мнение от pimpo » 24 Фев 2021, 18:33

Писах ти на лично. Не знам дали няма да се счете като реклама.
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

ПредишнаСледваща

Назад към G30/G31/G32/G33

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook