Среден доход за ново бмв г30

5-та серия (2017+)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от Ghostdriver » 08 Окт 2020, 3:34

Към автора на темата:
Ако вземеш бмв от магазина на този доход си е автогол, особено от факта, че се ограничавш да имаш деца следващите x години. Най-малко замисли се не как ще я изплащаш, а от колко много ще се лишиш (opportunity cost), най-вече всеки месец започваш на червено 2.5/3к и си дал всичките Ти спестявания.
Щом си събрал 40к и си решил, че “живот веднъж се живее”, дръпни 120к от банка, ходи да я изкараш от фабриката в Мюнхен, тамън да я тестваш по аутобана
Хем и по-евтино ще ти стъпи, друго си е да го изживееш, па и ще ти остане некой лев
за черни дни, току виж те повишат да се вместиш в бюджета.
От друга страна погледнато, ако ти се живее 335/435 нещо бюджетно в кеш, ако ще поулягаш ф10.

Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Кара: Mazda 2 II

Мнение от Burnar » 11 Окт 2020, 13:12

Аз да споделя само едно предположение... следващата година моделната серия Г30 става на 4г и в същия момент излиза фейслифта. Според мен ще има осезаем спад на цените през следващата година и огромен през 2022, когато вече ще е пика в смяната на поколението Ф10 фейслифт и Г30 към Г30 фейслифт.
Най-разумното, за човек който няма огромен бюджет, а иска да е в крак, е просто да изчака малко и да спести една огромна сума пари.
Към момента се наблюдава вече значим спад на цените при Г30 в Швейцария, където пазарът е много чувствителен към подобни феномени като нов модел или изпреварваща конкуренцията марка. В същия момент Ф10 фейслифт тук е доста актуален модел и обявите в сайтовете се появяват и изчезват изключително бързо.

Потребител
Аватар
Кара: F10 528i

Мнение от krissso » 12 Окт 2020, 10:29

streetz написа:Никъде не се споменават 2 години, по-скоро с 4 бяха сметките някъде по-нагоре и се твърдеше, че не можело ;)
Или само директорите на банкови клонове с 2300 на месец могат да заделят по 2 лв? :lol:

Остави ги форумните драскачи.. само се правят на интересни и не знам що трябва да се рови супер дълбоко в личното пространство на човек :dunno:
Само ше кажа, че от родителите ми пари не съм искал/взимал от ученическите ми години.
Предишната кола я бях карал 7 години - Несемеен, без кредити, без наеми, с доста ниски месечни разходи, отдавна отминал времената на ку*вите и Най-клуб. Никога не съм се лишавал от екскурзии, пътувания или хубава храна, но просто с годините се събира сума, който всеки решава как да си похарчи. :driving:

Моля за извинение за лирическото отклонение и нека темата продължи за Г30!

младши ентусиаст
Аватар
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d/Honda CB600
Мечтае да кара: 911 GT3

Мнение от Jorixa » 13 Окт 2020, 12:19

Аз съм със същия доход като автора, карам ново Х1 и то защото от БМВ ми направиха много добра отстъпка (взех го преди да излезе феислифта точно), иначе разхода си се усеща. Този пичага на ново г30 къде се е метнал, не знам. Ама да си троши главата, както казват "кеф цена няма" (famous last words). Въпроса е че не знам какъв кеф точно г30 ше му даде, това е чичовска кола за хора които карат много много километри. ИТ специалистите не мисля че са от най-пътуващите професионалисти, да не кажа точно обратното.

кандидат ентусиаст
Аватар
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Мнение от Alben » 13 Окт 2020, 13:14

Какво толкова има да се умува, не разбрахте ли, че да се кара БМВ трябва да имаш пари, не казвам да си милионер, но все пак!
Говоря за що-годе, по-нови коли, а не таралясници на по 15-20год.
Това да не е Дачия или Рено, не че и тях ги продават:" купи едно, вземи две".

младши ентусиаст
Аватар

Мнение от Benord » 03 Ное 2020, 21:54

Коли и техника се купуват само от Германия и то от началото до средата на февруари.Другото е загуба на средства.Успех!

старши ентусиаст
Аватар
Кара: '18 BMW G30 540iX

Мнение от iceblast » 03 Ное 2020, 23:33

Benord написа:Коли и техника се купуват само от Германия и то от началото до средата на февруари.Другото е загуба на средства.Успех!

Защо от началото до средата на февруари?

младши ентусиаст
Аватар
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Мнение от toncho83 » 04 Ное 2020, 9:05

iceblast написа:
Benord написа:Коли и техника се купуват само от Германия и то от началото до средата на февруари.Другото е загуба на средства.Успех!

:OT: Може би заради "Св. Валентин" :D дет се вика най-късно до тогава да и се качиш....

младши ентусиаст
Аватар

Мнение от Benord » 06 Ное 2020, 22:49

iceblast написа:

Цените са наполовина,затова.

младши ентусиаст
Аватар
Кара: current: E92 335d, G30 540ix

Мнение от Shadowed » 11 Ное 2020, 18:56

Benord написа:
iceblast написа:

Цените са наполовина,затова.

BS

кандидат ентусиаст
Аватар
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Мнение от Alben » 12 Ное 2020, 9:27

Предишна

Назад към G30