Бързи въпроси и отговори за G30

5-та серия (2017+)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 14.04.2017
Пол: Мъж
Кара: 2016 Range Rover SDV8 Autobiography

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от santorini » 07 Юли 2021, 8:54

alpinjuga написа:
ekalchev написа:Имаме ли вече колежи с 550i 530коня? Интересува ме дали последната модификация на двигателя са и оправили проблемите


Аз търкалям една фейслифтова от три месеца, за това кратко време и около 4к км трудно мога да кажа дали са й оправили проблемите. Прави ми впечатление, че след каране, дори и да не съм я насилвал, моторът е забележимо топъл и често има някакър мирис, който ми е трудно да определя, нещо като изгоряло, но не баш. Признавам си не съм карал осмак досега, нито шестак, и не мога да преценя дали топлината и мириса са нормални. Още не съм се наканил да мина през дилър да питам.


докато се наканиш да не стане за смяна ;)

иначе за новите 530кс не се чува нищо страшно засега, но високата температура на работа след време неминуемо дава отражение на всичко под капака.

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 23.04.2021

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от alpinjuga » 08 Юли 2021, 11:35

santorini написа:
alpinjuga написа:
ekalchev написа:Имаме ли вече колежи с 550i 530коня? Интересува ме дали последната модификация на двигателя са и оправили проблемите


Аз търкалям една фейслифтова от три месеца, за това кратко време и около 4к км трудно мога да кажа дали са й оправили проблемите. Прави ми впечатление, че след каране, дори и да не съм я насилвал, моторът е забележимо топъл и често има някакър мирис, който ми е трудно да определя, нещо като изгоряло, но не баш. Признавам си не съм карал осмак досега, нито шестак, и не мога да преценя дали топлината и мириса са нормални. Още не съм се наканил да мина през дилър да питам.


докато се наканиш да не стане за смяна ;)

иначе за новите 530кс не се чува нищо страшно засега, но високата температура на работа след време неминуемо дава отражение на всичко под капака.


Хах, надявам се да не стане така, но като се замисля няма голям смисъл да ходя. Днешните сервизи не реагират на оплаквания, при които няма светеща лампа за проблем на таблото, а при мен няма :)

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 20.02.2019
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от vasil_1 » 09 Юли 2021, 7:59

Здравейте,

Каква е разликата между S на скоростния лост и Sport (при Adaptive бутона, където опциите са Sport/Comfort/Eco).
Предполагам едното е за кутията/смяната на предавките, а другото е за окачването?

Поздрави

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 25.04.2009
Кара: BMW G31 540xd / BMW Z4 E85 3.0si

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от PabloEscobar » 12 Юли 2021, 19:40

vasil_1 написа:Здравейте,

Каква е разликата между S на скоростния лост и Sport (при Adaptive бутона, където опциите са Sport/Comfort/Eco).
Предполагам едното е за кутията/смяната на предавките, а другото е за окачването?

Поздрави


При S само от лоста само кутията влиза в спортен режим, а при спорт+лоста става още по-агресивно? Така мисля, защото ако съм само от копчето на спорт без лоста нямам S на дисплея (със спортната кутия) . При спорт от копчето волана става твърд, бордовете на седалката се помпят, педала на газта става по-чувствителен, кутията сменя по-рязко.

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 20.02.2019
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от vasil_1 » 13 Юли 2021, 10:05

PabloEscobar написа:
vasil_1 написа:Здравейте,

Каква е разликата между S на скоростния лост и Sport (при Adaptive бутона, където опциите са Sport/Comfort/Eco).
Предполагам едното е за кутията/смяната на предавките, а другото е за окачването?

Поздрави


При S само от лоста само кутията влиза в спортен режим, а при спорт+лоста става още по-агресивно? Така мисля, защото ако съм само от копчето на спорт без лоста нямам S на дисплея (със спортната кутия) . При спорт от копчето волана става твърд, бордовете на седалката се помпят, педала на газта става по-чувствителен, кутията сменя по-рязко.


И при мен е така, просто ми е интерсно дали "се случва" нещо друго (освен че сменя предавките по-късно и по-агресивно). Иначе да - създава се усещане, че набира по-бързо.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 25.04.2009
Кара: BMW G31 540xd / BMW Z4 E85 3.0si

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от PabloEscobar » 16 Юли 2021, 6:00

Конете са едни и същи при комфорт и спорт, разликата е в усещането и кутията. Това е.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 10.05.2020
Кара: G30, Ducati Diavel

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от Ducater » 24 Авг 2021, 18:05

От днес взе да ми писка и да излиза съобщение "PDC failure". Някой да е имал подобен проблем?

Мога ли аз да направя нещо или да записвам час при дилър за диагностика? Като чета може да е от сензор за паркиране,... май няма да се размине ходенето до дилър. :(

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 14.04.2017
Пол: Мъж
Кара: 2016 Range Rover SDV8 Autobiography

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от santorini » 30 Авг 2021, 12:44

Ducater написа:От днес взе да ми писка и да излиза съобщение "PDC failure". Някой да е имал подобен проблем?

Мога ли аз да направя нещо или да записвам час при дилър за диагностика? Като чета може да е от сензор за паркиране,... май няма да се размине ходенето до дилър. :(


няма особена драма, някой от сензорите е тръгнал. с диагностика може да се изчисти, но сигурно пак ще излезе

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от Ненко Вранков » 31 Авг 2021, 12:37

Откъде най-лесно може да се хване + след контакт в багажния отсек при комбито... ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.07.2016

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от djvice » 21 Яну 2022, 19:01

Някой гледал ли е тази,продава се от 09.2019
https://m.mobile.bg/details/11618372818138117

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 14.04.2017
Пол: Мъж
Кара: 2016 Range Rover SDV8 Autobiography

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от santorini » 24 Яну 2022, 11:17

В мотопфое има едни БМВ-та, били на някакъв дето ги напазарил да прави вип ренталс или нещо такова, ама влязъл в затвора, някакви такива истории. Та може и тая да е от тях.

Не вярвам да и има нещо, просто не може да се продаде.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.07.2016

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от djvice » 14 Мар 2022, 9:41

Прш някой работи ли 3d remote view,в data privacy нямам 3d remote,някой запознат ли е повече с тази опция?С idrive mgu съм

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 23.04.2021

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от alpinjuga » 15 Мар 2022, 8:48

djvice написа:Прш някой работи ли 3d remote view,в data privacy нямам 3d remote,някой запознат ли е повече с тази опция?С idrive mgu съм


Тази опция работи само в Австрия и още някъде, не помня къде точно, но в много ограничен брой държави. Доколкото ми обясниха, не работи заради непълно законодателство за защита на данните или нещо такова. И като казвам, че работи само в ограничен брой държави, имам предвид, че работи за купувачите на БМВ от тези държави. Ако ние отидем с нашите коли там, тази опция няма изведнъж да проработи и при нас докато сме там.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.07.2016

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от djvice » 15 Мар 2022, 18:37

а remote engine start? От ключа мога да я паля и да я местя,но от телефона не мога да я запаля

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 23.04.2021

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от alpinjuga » 16 Мар 2022, 9:09

djvice написа:а remote engine start? От ключа мога да я паля и да я местя,но от телефона не мога да я запаля


Аз не си поръчах тази опция, така че не мога да кажа, съжалявам

ПредишнаСледваща

Назад към G30/G31/G32/G33

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook