Бързи въпроси и отговори за G30

5-та серия (2017+)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 28.01.2009
Пол: Мъж
Кара: e 46 - 320ci

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от jovy » 08 Апр 2020, 19:01

И аз нямам дертове, в Германия съм обаче


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
by Jovy

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 28.01.2009
Пол: Мъж
Кара: e 46 - 320ci

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от jovy » 08 Апр 2020, 19:11

bangelov написа:Колеги имате ли проблем с ConnectedDrive App-а последните 2, 3 седмици? При мен някои от remote функциите като Locate vehicle не бачкат.. :?:
Да не би да ти е от апликацията или телефона, с андроид ли си? Премахни го и инсталирай отново.
Аз минах на айфон, и честно казано виждам голяма разлика във функционалността
by Jovy

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 9.01.2012
Пол: Мъж
Кара: G30 540xi, Е90 320d LCI
Мечтае да кара: M4
Детайли за колата: MPPSK

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от bangelov » 10 Апр 2020, 19:20

С iPhonе съм, интересното е че до преди няколко седмици работеше, звъннах да ги питам в БМВ и казаха че ще проверят, ще пиша като се намери решение. Иначе другите функции работят, но не и Locate Vehicle. В колата съм го активирал, ъпдейтнах пак ConnectedDrive, но уви все още не работи. Другото което забелязах е че ако отида и преместя колата, тогава локацията в iOS приложението се премества еднократно, след това като се прибера вкъщи и се опитам да видя локацията на колата показва старата дата и час от момента на преместване на колата, т.е. колата пушва данни към БМВ сървъра, когато я отключа, но не и когато рекуестна от iOS приложението.


ПС: пробвах да ре-инстална iOS апп-а, но отново не работи :|

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 19.05.2014
Пол: Мъж
Кара: G02 X4
Детайли за колата: Xdrive 30d

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от marto74bg » 11 Апр 2020, 8:55

bangelov написа:Другото което забелязах е че ако отида и преместя колата, тогава локацията в iOS приложението се премества еднократно, след това като се прибера вкъщи и се опитам да видя локацията на колата показва старата дата и час от момента на преместване на колата, т.е. колата пушва данни към БМВ сървъра, когато я отключа, но не и когато рекуестна от iOS приложението.

Еми то така си е работило винаги :dunno: Когато погледнеш локацията през приложението или от сайта на BMW ConnectedDrive, то винаги ти дава "Last update of your vehicle position", последната локация където е оставен автомобила след последното шофиране. Аз съм с Андроид, но както писах по-горе можеш да провериш локацията на автомобила и от сайта, за да изключиш вероятността за проблеми с приложението на телефона.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 9.01.2012
Пол: Мъж
Кара: G30 540xi, Е90 320d LCI
Мечтае да кара: M4
Детайли за колата: MPPSK

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от bangelov » 11 Апр 2020, 9:31

@marto74bg много странно, защото при мен доскоро работеше по следния начин: в момента в който отворя приложението и избера Locate Vehicle дата и час винаги са ми били текущия (с 10-20 секунди забавяне) прикачвам скрийншот, докато в момента показва стара дата и час :D
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 19.05.2014
Пол: Мъж
Кара: G02 X4
Детайли за колата: Xdrive 30d

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от marto74bg » 11 Апр 2020, 11:49

При мен никога не е показвало текущите дата и час. Нито през приложението на телефона, нито през Windows когато вляза в акаунта си и погледна през сайта на BMW ConnectedDrive.
Сега направих един експеримент като погледнах приложението и естествено ми даваше локацията с дата последния път като съм паркирал колата. Слязох до гаража и влязох в колата като не съм палил двигателя, само изчаках докато се зареди RTTI и Connected Drive и след това излязох. Погледнах на приложението, и вече даваше локацията с днешната дата и час в които излязох от автомобила. Явно информацията за локацията идва от момента на последното напускане на автомобила.
ПС и едно странично въпросче, ако евентуално ползваш български ConnectedDrive акаунт, би ли споделил, дали ти работи приложението My News?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 9.01.2012
Пол: Мъж
Кара: G30 540xi, Е90 320d LCI
Мечтае да кара: M4
Детайли за колата: MPPSK

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от bangelov » 17 Апр 2020, 13:38

Колега прав си, това потвърдиха и от БМВ, че датата и локацията е от последното заключване на автомобила. Много странно, може би бъг, но преди работеше в реално време или поне така изглеждаше :lol:
Иначе за новините ето снимка при мен как изглеждат, новините са на английски, но акаунта ми е в българския connecteddrive сайт.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 19.05.2014
Пол: Мъж
Кара: G02 X4
Детайли за колата: Xdrive 30d

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от marto74bg » 17 Апр 2020, 19:08

bangelov написа:Колега прав си, това потвърдиха и от БМВ, че датата и локацията е от последното заключване на автомобила. Много странно, може би бъг, но преди работеше в реално време или поне така изглеждаше :lol:
Иначе за новините ето снимка при мен как изглеждат, новините са на английски, но акаунта ми е в българския connecteddrive сайт.

Тези новини през "News" са ясни. Аз имах напредвид приложението "My News", дали то се появява и дали работи. Въобще нещо друго освен „Weather”, “News” и „Online Search” има ли?
Ако си забелязъл през Connected Drive портала(Windows) има възможност да си вкараш RSS фийдове от твои избрани сайтове, които после да си четеш през приложението "My News"(излизат си на български на кирилица). За съжаление, когато пробвах преди няколко месеца с БГ акаунт се оказа, че това приложение "My News" въобще не излиза. Писах им на съпорта, а те ми твърдяха, че трябвало да работи...ресетирахме, рестартирахме, не ще и не ще. Казаха да съм отишъл в BMW за да ми преинсталирали софта :kuku: Аз съответно им казах, че няма как да е от софта след като през UK акаунт всичко си ми работи нормално и приложението изчезва веднага като сменя акаунта си с BG. Съответно поисках потвърждение със снимка от друг автомобил с BG акаунт на който се вижда, че приложението го има и работи. Е още не са ми отговорили...
Та затова те попитах, дали вече "My News" работи с наш акаунт, но ако го нямаш в iDrive, то и да си вкараш сайтовете през PC, няма на какво да ги четеш...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 9.01.2012
Пол: Мъж
Кара: G30 540xi, Е90 320d LCI
Мечтае да кара: M4
Детайли за колата: MPPSK

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от bangelov » 18 Апр 2020, 8:52

@marto74bg не съм сигурен за кои точно приложения говориш :?: Ако е в самото Connected приложение, ето тези са налични. През сайта имам това, както ти каза може да се въвеждат разни RSS фийдове и т.н.


PS: доколкото виждам е под BMW Online => Applications => My news, ще отида после до колата да тествам и ще пиша.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 19.05.2014
Пол: Мъж
Кара: G02 X4
Детайли за колата: Xdrive 30d

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от marto74bg » 18 Апр 2020, 14:36

Става въпрос за наличните приложения в Connected Drive менюто на автомобила, а не тези през приложението за телефон. От тези които ти си постнал аз ползвам само Spotify, което работи много добре през iDrive. Иначе точно последния ти скрийншот показва откъде се вкарват фийдовете. Въпроса е дали имаш приложението "My News" с БГ акаунт?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 9.01.2012
Пол: Мъж
Кара: G30 540xi, Е90 320d LCI
Мечтае да кара: M4
Детайли за колата: MPPSK

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от bangelov » 18 Апр 2020, 17:48

Ето снимка от менюто в колата, няма My News :|
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 19.05.2014
Пол: Мъж
Кара: G02 X4
Детайли за колата: Xdrive 30d

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от marto74bg » 18 Апр 2020, 19:39

bangelov написа:Ето снимка от менюто в колата, няма My News :|

"My News" по-принцип би трябвало да е малко по-надолу в секцията "Vehicle Apps", но щом казваш значи го няма. Ще си карам с UK акаунта тогава засега. Жалко, че за повече от година от както са стартирали Connected Drive BG, не са пипнали нищо! Чудно за какво взимат заплати там? Нито сайта им е мръднал, нито услугите!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 9.01.2012
Пол: Мъж
Кара: G30 540xi, Е90 320d LCI
Мечтае да кара: M4
Детайли за колата: MPPSK

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от bangelov » 19 Апр 2020, 17:16

Да, няма го инсталирано и под "Vehicle Apps", още ги чакаме за Remote 3D-то :lol:

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 10.05.2020
Кара: G30, Ducati Diavel

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от Ducater » 13 Май 2020, 11:02

Здравейте,

Нов съм тук и след търсене не можах да намеря отговор на моят въпрос.

След седмица очаквам да пристигне G30 (520i) на 11,000 км.
Попитах дилъра преди да изпрати колата дали ще смени масло и филтри и отговора му беше, не. Нямало нужда. Колата щяла сама да каже, когато било необходимо.

Поразгледах информация в интернет и разбирам, че интервалът за смяна на масло бил 30,000 км или 2 години.
Вие кога сменяте масло?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от ekalchev » 14 Май 2020, 13:56

Сменяй го на 15к.

ПредишнаСледваща

Назад към G30/G31/G32/G33

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook