Бързи въпроси и отговори за G30

5-та серия (2017+)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от BorislavB » 14 Май 2020, 21:55

Направо го сменяй колега макс 12к и сменяй...
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 28.01.2009
Пол: Мъж
Кара: e 46 - 320ci

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от jovy » 14 Май 2020, 23:24

При мен първото обслужване бе на 25000,сега е на 40 нямам дертове .
Карам G31 530d xdrive


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
by Jovy

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от c04 » 15 Май 2020, 10:44

Е на 40000 няма да имаш, но след време ще имаш. Не си струва...

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 20.02.2019
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от vasil_1 » 19 Авг 2020, 9:45

Display key-a започна да се държи странно, не иска да се светне/отключи винаги, спря да се зарежда на wireless tray-a (телефонът се зарежда без проблеми). Принципно го зареждам с някакво зарядно на Самсунг (оригинално) ако това е от значение. Единият резервен е отново display и няма проблеми.
Да го прежаля ли направо.. не че има особен смисъл от този display key.

Поздрави

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от nxn » 19 Авг 2020, 22:26

vasil_1 написа:Display key-a започна да се държи странно, не иска да се светне/отключи винаги, спря да се зарежда на wireless tray-a (телефонът се зарежда без проблеми). Принципно го зареждам с някакво зарядно на Самсунг (оригинално) ако това е от значение. Единият резервен е отново display и няма проблеми.
Да го прежаля ли направо.. не че има особен смисъл от този display key.

Поздрави


Ако е гаранционна, имаш гаранция и застраховка на ключа, така че по-добре се свържи с дилъра, задължени са да го оправят.

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 20.02.2019
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от vasil_1 » 20 Авг 2020, 8:21

nxn написа:
vasil_1 написа:Display key-a започна да се държи странно, не иска да се светне/отключи винаги, спря да се зарежда на wireless tray-a (телефонът се зарежда без проблеми). Принципно го зареждам с някакво зарядно на Самсунг (оригинално) ако това е от значение. Единият резервен е отново display и няма проблеми.
Да го прежаля ли направо.. не че има особен смисъл от този display key.

Поздрави


Ако е гаранционна, имаш гаранция и застраховка на ключа, така че по-добре се свържи с дилъра, задължени са да го оправят.


За съжаление тригодишната гаранция изтече точно преди месец :)
Видях, че смяната на батерия не е трудно, май по-трудно е да откриеш такава батерия обаче.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 28.01.2009
Пол: Мъж
Кара: e 46 - 320ci

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от jovy » 20 Авг 2020, 11:35

vasil_1 написа:Display key-a започна да се държи странно, не иска да се светне/отключи винаги, спря да се зарежда на wireless tray-a (телефонът се зарежда без проблеми). Принципно го зареждам с някакво зарядно на Самсунг (оригинално) ако това е от значение. Единият резервен е отново display и няма проблеми.
Да го прежаля ли направо.. не че има особен смисъл от този display key.

Поздрави
Батерия


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
by Jovy

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 9.01.2012
Пол: Мъж
Кара: G30 540xi, Е90 320d LCI
Мечтае да кара: M4
Детайли за колата: MPPSK

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от bangelov » 21 Дек 2020, 11:37

Колеги някой имал ли е този проблем "Emergency call system not available"? Потърсих в Интернет и основно се говори за проблем с TCB модула, но пък изходящите обаждания си работят от колата. Другото което се споменава е батерията на този TCB модул да се подмени.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 28.01.2009
Пол: Мъж
Кара: e 46 - 320ci

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от jovy » 21 Дек 2020, 11:47

bangelov написа:Колеги някой имал ли е този проблем "Emergency call system not available"? Потърсих в Интернет и основно се говори за проблем с TCB модула, но пък изходящите обаждания си работят от колата. Другото което се споменава е батерията на този TCB модул да се подмени.
И при мене ми се е случвало, ходил съм до Сервиз и ми смениха Сим-картата в колата, и съответно моб оператор, има си значение като сменя клетки засича софтуерно както при тела - понякога бавно връща обхват... и системата не сработва
by Jovy

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 9.01.2012
Пол: Мъж
Кара: G30 540xi, Е90 320d LCI
Мечтае да кара: M4
Детайли за колата: MPPSK

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от bangelov » 21 Дек 2020, 23:35

Странно... предполагам, че сим картата е вградена (eSIM) в самия модул TCB и не е външна. Днес прочетох грешките и изглежда батерията е за смяна. Ще купя утре батерия и ще си покаже :D
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 23.12.2020
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от Mitko530xdrive » 31 Дек 2020, 14:23

jovy написа:Здравейте, имам питане относно фаровете,
С g31 съм, имам LED Adaptive.

На някой от вас "потят" ли му се стъклата на фаровете?
Не винаги но понякога видимо го прави при мене, уж led и не греят, уж...
Да го рекламирам ли сериозно това, понеже колата е в гаранция или да не се занимавам, според някои... Това било нормално, понеже фара не е херметически запечатан...

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Колега, имам същия проблем. Как да го реша?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 9.01.2012
Пол: Мъж
Кара: G30 540xi, Е90 320d LCI
Мечтае да кара: M4
Детайли за колата: MPPSK

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от bangelov » 03 Яну 2021, 22:35

Смяната на батерията реши проблема, ако някои има този проблем поствам линк към видео как се сменя батерията без да се сваля целия таван както е в ISTA, видеото е за 340и, но при г30 е същото :) Интересното беше, че като свалих старата батерия и я замерих с мултицет показваше 8 волта както и трябва да бъде по спецификация, но явно има някакъв лимит на презареждане, брой цикли като при батериите на лаптопите

https://www.youtube.com/watch?v=gqUKGZ5dKyM

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от zAcK » 08 Апр 2021, 23:26

Да ви питам, при G30 има ли т.нар. акустични стъкла като на новото X3, или като при Е60 :dunno:
Дъртата ми 540-ка беше със стъклопакет, а Е60-ката е с това, на което в момента БМВ казват акустични стъкла - т.е. триплекс, или две стъкла и посредата някакво фолио.
Питам, защото това е едно от нещата, заедно с обдухването на седалките, на които държа най-много. Все пак е екстрата, която винаги е в употреба и е мегаяка :bowdown:
За F10 бях питал и няма такива, което е супер тъпо, та ме интересува при Г30 има ли ги като екстра, че се оглеждам за нова барака :mhihi:

:bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от nxn » 08 Апр 2021, 23:29

zAcK написа:Да ви питам, при G30 има ли т.нар. акустични стъкла като на новото X3, или като при Е60 :dunno:
Дъртата ми 540-ка беше със стъклопакет, а Е60-ката е с това, на което в момента БМВ казват акустични стъкла - т.е. триплекс, или две стъкла и посредата някакво фолио.
Питам, защото това е едно от нещата, заедно с обдухването на седалките, на които държа най-много. Все пак е екстрата, която винаги е в употреба и е мегаяка :bowdown:
За F10 бях питал и няма такива, което е супер тъпо, та ме интересува при Г30 има ли ги като екстра, че се оглеждам за нова барака :mhihi:

:bchug:


на г30 трябва да е или в базовият пакет или от някоя базова екстра, просто защото на Г20(3ката) е част от някакъв много минимален и базов пакет, така че кола без тази екстра надали ще има.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от Exclusive89 » 10 Апр 2021, 18:42

Acoustic glass for side windows is not available for the G30. I wish it was available.
Иначе предните странични стъкла били малко по-дебели от задните, но не са акустични.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към G30/G31/G32/G33

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook