Съвети за покупка на G30

5-та серия (2017+)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 14.05.2007
Кара: G30 540 d, Е 93 320 d

Re: Съвети за покупка на G30

Мнение от Golden Boy » 06 Апр 2019, 20:24

Ходих да поразкарам колата на ски в Австрия, 14 часа път и трябва да ви кажа, че съм очарован от driving assistance plus.Според мен НЕ трябва да се поръчва кола без тази опция. Бях много скептичен в началото, 6 х лева за автопилот, викам по добре музиката за 10 бона да е, но това е бъдещето!!. Реално в момента това в полуавтономна кола, оставям я и се кара сама десетки километри-нито даваш газ, нито упрсвляваш волана.И се почувствах сигурен почти веднага, детето отзад. Ясно, че има много път да се извърви до автономните коли, които Тесла пробва, но колата е съвсем друго ниво спрямо F10. И според мен, ако я няма тази опция, след 4 години, ще е все едно няма навигация колата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Съвети за покупка на G30

Мнение от Emooo » 07 Апр 2019, 14:08

Като човек който се занимава с изкуствен интелект, ще ти кажа че поне още 10 години няма да се доверя на такова нещо.
Tool - Fear Inoculum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 14.05.2007
Кара: G30 540 d, Е 93 320 d

Re: Съвети за покупка на G30

Мнение от Golden Boy » 10 Апр 2019, 23:02

Emooo написа:Като човек който се занимава с изкуствен интелект, ще ти кажа че поне още 10 години няма да се доверя на такова нещо.


Специален поздрав:)
https://youtu.be/wNAmxL25Bhk

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 28.01.2018
Пол: Мъж

Re: Съвети за покупка на G30

Мнение от emiltanev » 11 Апр 2019, 10:01

Golden Boy написа:Ходих да поразкарам колата на ски в Австрия, 14 часа път и трябва да ви кажа, че съм очарован от driving assistance plus.Според мен НЕ трябва да се поръчва кола без тази опция. Бях много скептичен в началото, 6 х лева за автопилот, викам по добре музиката за 10 бона да е, но това е бъдещето!!. Реално в момента това в полуавтономна кола, оставям я и се кара сама десетки километри-нито даваш газ, нито упрсвляваш волана.И се почувствах сигурен почти веднага, детето отзад. Ясно, че има много път да се извърви до автономните коли, които Тесла пробва, но колата е съвсем друго ниво спрямо F10. И според мен, ако я няма тази опция, след 4 години, ще е все едно няма навигация колата.


Подкрепям изцяло! Това беше едно от нещата, на които държах при поръчката. Системата за съжаление е далеч от тази на Мерцедес, че даже и на Волво, но е много смислена за дълги монотонни магистрални преходи.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 28.01.2009
Пол: Мъж
Кара: e 46 - 320ci

Re: Съвети за покупка на G30

Мнение от jovy » 12 Юли 2019, 0:03

igorvlad написа:Привет ,обмислям покупка на нов автомобил G30 . Колебая се конкретно между 540i или 530д.
От гледна точка на поддръжка тук в България кое е по –рационално дизел или бензин?! Автомобилът ще се кара 8 год. (около 160хил.км) след това ще се продава. Гаранцията е до 5 год. Между 5-тата и 8-та година кой от двата ще ми създава по-малко проблеми? Наблюденията ми са ,че повече дизел се кара в България?!
Поздрави!
Не само в българия...

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk
by Jovy

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 28.01.2009
Пол: Мъж
Кара: e 46 - 320ci

Re: Съвети за покупка на G30

Мнение от jovy » 12 Юли 2019, 0:04

emiltanev написа:
Golden Boy написа:Ходих да поразкарам колата на ски в Австрия, 14 часа път и трябва да ви кажа, че съм очарован от driving assistance plus.Според мен НЕ трябва да се поръчва кола без тази опция. Бях много скептичен в началото, 6 х лева за автопилот, викам по добре музиката за 10 бона да е, но това е бъдещето!!. Реално в момента това в полуавтономна кола, оставям я и се кара сама десетки километри-нито даваш газ, нито упрсвляваш волана.И се почувствах сигурен почти веднага, детето отзад. Ясно, че има много път да се извърви до автономните коли, които Тесла пробва, но колата е съвсем друго ниво спрямо F10. И според мен, ако я няма тази опция, след 4 години, ще е все едно няма навигация колата.


Подкрепям изцяло! Това беше едно от нещата, на които държах при поръчката. Системата за съжаление е далеч от тази на Мерцедес, че даже и на Волво, но е много смислена за дълги монотонни магистрални преходи.


Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk
by Jovy

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 20.02.2019
Пол: Мъж

Re: Съвети за покупка на G30

Мнение от vasil_1 » 22 Юни 2020, 18:33

Здравейте колеги,

Някой ходил ли е да гледа тази https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 3915610648

Поздрави!

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 15.11.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ е39
Мечтае да кара: М5 е60

Re: Съвети за покупка на G30

Мнение от maglataaa » 03 Мар 2021, 23:14

Здравейте колеги дайте мнение моля ви за 530и 2017г.искам да го взема от Канада

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Съвети за покупка на G30

Мнение от peshehodetz » 08 Мар 2021, 21:19

Как ще го взимаш, ще го поръчаш някой/фирма да ти го докарат ли. Аз ако не си я провера лично не взимам, особено ако не е от официален дилър на фирмата, не че и там е много сигурно ако колата е излязла от гаранция. При това кола от Канада или северните щати на Америка много трудно бих се навил да взема. И да не захващаме отново стария спор който в последно време се разразява 530i vs 540i, но щом търсиш кола от около 2017 година, най-вероятно ще е продадена края на 2016 а при такива коли разликата в цените е почти минимална може да няма и $ 1000. Освен това ако предпочиташ кола с повече екстри, 540i в щатите и Канада идва с повече такива, при първата с някои от тях почти е невъзможно да намериш кола.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

Предишна

Назад към G30/G31/G32/G33

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook