G30 мнения?

5-та серия (2017+)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: G30,530D xdrive

Re: G30 мнения?

Мнение от Georgi__V » 20 Май 2019, 13:44

igorvlad написа:Някой има ли монтирано защитно фолио на автомобила и има ли смисъл от него? Пред дилема съм дали да си сложа докато все още не са ме надрали по автомивките ! :help:

Аз имам на преден капак, калници, фарове и колонки на предното стъкло. В София ще ти излезе минимум 2000 лв, в моя блок има едно момче, което явно е много добър, че що кола се изреди да ги лепи и все са скъпи машинки. Иначе аз пътувам много и екстрата излезе 1000лв във Варна.
Лично аз го препоръчвам, но не за цялата кола, плащаш и каско все пак, ако дадеш 5-6 бона за цялата кола фолио в София, това е все едно да платиш първата година каско два пъти.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 28.01.2009
Пол: Мъж
Кара: e 46 - 320ci

Re: G30 мнения?

Мнение от jovy » 11 Юли 2019, 23:58

Don_Diego написа:Аз карах 530d в може би най-високото изпълнение откъм екстри и също се присъединявам към отбора на силно впечатлените фенове. Всичко е крачка напред спрямо ф10. Дори съм приятно изненадан от жестовия контрол - след време кой знае какво ще можеш да контролираш в колата само с леко ръкомахане. Непосмях единствено самоуправлението да тествам, но се говори че при наличие на маркировка и пътни знаци може и да спиш в колата :mhihi:
Колата е "Огин" ,
Имам G31 от половин година,
Много се двоумях дали 540i или 530 d...
Разликата е 75 коня,и малко повече шум, регулируем по вкус...
Разума надделя и взех 530d xdrive,
При нормално каране и пълна кола разхода е 8л нафта, на ламарина в пълен спорт режим 9-10л,
За сравнение 540i среден разход 11л бензин, при спортно каране 14-16л...
Иначе ми трябваше повече от месец за да свикна с джаджите и габаритите, моята е с м оборудване вън и вътре, то май има още някои неща които не съм разучил де,

За сега нямам забележки, Само Адмирации за новото 5..

Комфорт, спорт и динамика,
За държането на пътя няма да коментирам


Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk
by Jovy

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: G30 мнения?

Мнение от iceblast » 16 Юли 2019, 19:04

При мен 540и извън града харчи скандално малко, г/д колкото 535хд, че дори и по-малко.

Магистрала 130-140 разхода е под 8. (7.7 от онзи ден Пловдив - София), като колата е 4х4 с 20 цолови джанти и рън флат гуми.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 28.01.2009
Пол: Мъж
Кара: e 46 - 320ci

Re: G30 мнения?

Мнение от jovy » 16 Юли 2019, 23:44

iceblast написа:При мен 540и извън града харчи скандално малко, г/д колкото 535хд, че дори и по-малко.

Магистрала 130-140 разхода е под 8. (7.7 от онзи ден Пловдив - София), като колата е 4х4 с 20 цолови джанти и рън флат гуми.
Явно караш спокойно ,
Аз я карах около 200 км смесено с магистрала в Германия, абе честно казано изпържих я
.. И после на колонката даде резултат

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk
by Jovy

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 11.12.2009
Местоположение: София, Плевен
Пол: Мъж
Кара: самолет
Мечтае да кара: Совалка

Re: G30 мнения?

Мнение от Koksan » 22 Авг 2019, 12:42

SLY написа:Ако настъпи застрахователно събитие в Германия и застрахователя установи ,че рънфлата е лепен . . . .много неприятности !!! Не го пожелавам на никой !


Не намирам логика в това? Смисъла на рън Флат е да стигнеш до сервиза без да я помпиш. Какъв е проблем да се ремонтира гумата и каква е разликата дали ще залепиш нормална гума или рън флат? :dunno:
"If everything seems under control, you're just not going fast enough" -Mario Andretti

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: G30 мнения?

Мнение от Emooo » 22 Авг 2019, 13:28

Ами ако си я карал 60км спаднала тая гума е за хвърляне, поради същата причина ако караш нормална гума спаднала 60км. Само че никой не кара нормалните гуми спаднали и затова някой могат да се ремонтират.
Tool - Fear Inoculum

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 28.01.2009
Пол: Мъж
Кара: e 46 - 320ci

Re: G30 мнения?

Мнение от jovy » 24 Авг 2019, 23:36

Koksan написа:
SLY написа:Ако настъпи застрахователно събитие в Германия и застрахователя установи ,че рънфлата е лепен . . . .много неприятности !!! Не го пожелавам на никой !


Не намирам логика в това? Смисъла на рън Флат е да стигнеш до сервиза без да я помпиш. Какъв е проблем да се ремонтира гумата и каква е разликата дали ще залепиш нормална гума или рън флат? :dunno:
Дааа, рънфлата се оказа препоръчителен консуматив...
Като се прецака директно нова, колкото и да боли...
Те за това и немците карат измислени марки гуми с тюф, за да е всичко ок при застрахователя...
Друг е въпроса ако караш по-бързичко, разбира се рънфлат е гумата...

Дано да се оправиш.
Успех колега

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk
by Jovy

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 14.04.2017
Пол: Мъж
Кара: 2016 Range Rover SDV8 Autobiography

Re: G30 мнения?

Мнение от santorini » 07 Сеп 2019, 12:54

Гледам доста хора вече въртят 540и по нашите пътища, добре се продава моделът, доста по-добре от бензините от Ф поколението.

Един познат се е насочил към 2015 650и GranCoupe, но наскоро се повози на 540и и сега е супер раздвоен. Бюджета е около 100, и се чуди дали си заслужава да си вземе по-постна 540и(без М пакет примерно), но все пак Г поколение 2018та, или значително по-премиум модел, малко по-евтин, но пък старото Ф поколение, 2015. Планира да кара около 4г.

Петицата е значително по-"сухарска" като визия, но пък е нова, аз лично не бих могъл да кажа кое е по-добре. Гледам че цифрите са почти идентични до 100, 200 и тн.

Мнения?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: G30 мнения?

Мнение от acho.rs » 07 Сеп 2019, 15:17

jovy написа:
Koksan написа:
SLY написа:Ако настъпи застрахователно събитие в Германия и застрахователя установи ,че рънфлата е лепен . . . .много неприятности !!! Не го пожелавам на никой !


Не намирам логика в това? Смисъла на рън Флат е да стигнеш до сервиза без да я помпиш. Какъв е проблем да се ремонтира гумата и каква е разликата дали ще залепиш нормална гума или рън флат? :dunno:
Дааа, рънфлата се оказа препоръчителен консуматив...
Като се прецака директно нова, колкото и да боли...
Те за това и немците карат измислени марки гуми с тюф, за да е всичко ок при застрахователя...
Друг е въпроса ако караш по-бързичко, разбира се рънфлат е гумата...

Дано да се оправиш.
Успех колега

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

:OT: Какво значи, да се прецака гумата ? На рън флат-а са различни "стените" на гумите - почти никакъв шанс да спукаш там или да направиш балон. Стандартен пробив в контактна част от рапидки,витнове, пирони си се оправя както при обикновени гуми :OT:

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 28.01.2009
Пол: Мъж
Кара: e 46 - 320ci

Re: G30 мнения?

Мнение от jovy » 07 Сеп 2019, 17:24

santorini написа:Гледам доста хора вече въртят 540и по нашите пътища, добре се продава моделът, доста по-добре от бензините от Ф поколението.

Един познат се е насочил към 2015 650и GranCoupe, но наскоро се повози на 540и и сега е супер раздвоен. Бюджета е около 100, и се чуди дали си заслужава да си вземе по-постна 540и(без М пакет примерно), но все пак Г поколение 2018та, или значително по-премиум модел, малко по-евтин, но пък старото Ф поколение, 2015. Планира да кара около 4г.

Петицата е значително по-"сухарска" като визия, но пък е нова, аз лично не бих могъл да кажа кое е по-добре. Гледам че цифрите са почти идентични до 100, 200 и тн.

Мнения?
G е ново поколение, за тези 3-4 г., ще си е актуална,
И аз се колебаех много,
Има разлика, не съжалявам изобщо, карам G31 и съм много доволен

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk
by Jovy

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 170
Регистриран на: 13.11.2011
Местоположение: Schweiz
Пол: Мъж
Кара: F11 M550D LCI
Детайли за колата: Champagner quarz metallic

Re: G30 мнения?

Мнение от Burnar » 08 Сеп 2019, 10:51

jovy написа:
santorini написа:Гледам доста хора вече въртят 540и по нашите пътища, добре се продава моделът, доста по-добре от бензините от Ф поколението.

Един познат се е насочил към 2015 650и GranCoupe, но наскоро се повози на 540и и сега е супер раздвоен. Бюджета е около 100, и се чуди дали си заслужава да си вземе по-постна 540и(без М пакет примерно), но все пак Г поколение 2018та, или значително по-премиум модел, малко по-евтин, но пък старото Ф поколение, 2015. Планира да кара около 4г.

Петицата е значително по-"сухарска" като визия, но пък е нова, аз лично не бих могъл да кажа кое е по-добре. Гледам че цифрите са почти идентични до 100, 200 и тн.

Мнения?
G е ново поколение, за тези 3-4 г., ще си е актуална,
И аз се колебаех много,
Има разлика, не съжалявам изобщо, карам G31 и съм много доволен

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk


Не карам никой от посочените модели, но мога да отбележа, че 650и е с проблемния 8 цилиндров мотор и много трябва да се внимава при покупка на автомобил с такъв агрегат. Аз бих се насочил към покупка на Б58 (540и) било то и чисто теоритично. Също и коментарите на съфорумци, че скока от Ф до Г серията се усеща наистина много насочват към този избор. Поддръжката и разхода също са в полза на 540. Вече има и JB4 от "Бургерите" за Б58 и коментарите в чуждите форуми са много добри, така че може лесно и "сейфти" да се засили още малко.
И на края, новото си е ново. :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2241
Регистриран на: 6.05.2005
Кара: '18 BMW G30 540iX

Re: G30 мнения?

Мнение от iceblast » 10 Сеп 2019, 14:34

acho.rs написа:
jovy написа:
Koksan написа:
SLY написа:Ако настъпи застрахователно събитие в Германия и застрахователя установи ,че рънфлата е лепен . . . .много неприятности !!! Не го пожелавам на никой !


Не намирам логика в това? Смисъла на рън Флат е да стигнеш до сервиза без да я помпиш. Какъв е проблем да се ремонтира гумата и каква е разликата дали ще залепиш нормална гума или рън флат? :dunno:
Дааа, рънфлата се оказа препоръчителен консуматив...
Като се прецака директно нова, колкото и да боли...
Те за това и немците карат измислени марки гуми с тюф, за да е всичко ок при застрахователя...
Друг е въпроса ако караш по-бързичко, разбира се рънфлат е гумата...

Дано да се оправиш.
Успех колега

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

:OT: Какво значи, да се прецака гумата ? На рън флат-а са различни "стените" на гумите - почти никакъв шанс да спукаш там или да направиш балон. Стандартен пробив в контактна част от рапидки,витнове, пирони си се оправя както при обикновени гуми :OT:


Това с балоните не съм съгласен въобще. Рънфлата правят балони, особено нископрофилните гуми. Решението е само нова гума.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 28.01.2009
Пол: Мъж
Кара: e 46 - 320ci

Re: G30 мнения?

Мнение от jovy » 22 Сеп 2019, 0:11

igorvlad написа:10 дни управлявам г30 ,имаше наличен с активен заден мост (интегрално активно управление ) ,но не усещам никаква разлика ? Как да разбера дали имам тази екстра в автомобила ?
Усеща се,
При мене поне е така, всъщност аз разбрах за таз екстра в последствие, около седмица след като взех колата...
На излизане от паркинг имаше пясък останал, и като навих пълен ляв на място се чу странен шум отзад, въртя волана обратно и същото със леко закъснение...
И като свалиш огледалата също е можеш да видиш как завиват гумите

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk
by Jovy

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 18.06.2008
Кара: 540 ///M-paket 2003

Re: G30 мнения?

Мнение от lubenti » 14 Май 2020, 23:14

Колеги имам 540i от началото на 2018г. Взех колата чисто нова и от скоро добавих GB4. Искам да ви кажа макар и на първа карта колата полудя. Ако някой се съмнява винаги може да пробва автомобила. Относно здравината на този мотор, всичко се крие дали ще изпълнявате сервизите или ще си сменяте маслото на 10000 км за ваша сметка!!!
35643

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: G30 мнения?

Мнение от ekalchev » 15 Май 2020, 6:38

На мен ми е и интересно дали с чипа е по бърза или поне толкова бърза като 550д

ПредишнаСледваща

Назад към G30/G31/G32/G33

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook