Бързи въпроси и отговори за G30

5-та серия (2017+)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.07.2016

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от djvice » 05 Окт 2022, 22:24

E.5KOV написа:Привет колеги,
Питането ми относно G30 е, дали има български език на дисплея на автомобила? При бенцовете от 2016-та насам има български. Дори на Пасат 2015-та има български. Не че е толкова важно, но понякога излизат сервизни съобщения с по-специфична терминология и английския ми започва да "издиша"...



при фейслифта няма,преди това едва ли :D

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 21.11.2014
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW 525D E60 LCI

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от Stoqnn Georgiev » 26 Ное 2022, 13:25

Здравейте, имам въпрос относно Live cockpit. На някои забелязвам, че в горната част на дисплея по средата има нещо като това на айфоните само че изпъкнало, а на други го няма. Какво е това нещо? И също така може ли да се слага Live Cockpit на преди фейслифт кола

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 2.01.2010
Пол: Мъж
Кара: 992 turbo, G30 540ixdrive.

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от Shadowed » 28 Ное 2022, 10:49

Stoqnn Georgiev написа:Здравейте, имам въпрос относно Live cockpit. На някои забелязвам, че в горната част на дисплея по средата има нещо като това на айфоните само че изпъкнало, а на други го няма. Какво е това нещо? И също така може ли да се слага Live Cockpit на преди фейслифт кола

Инфраред сензори и камери - следят дали гледаш пътя или не. Съответно, ако гледаш пътя - автопилота работи по-дълго без да се изключва ако ръцете ти не са на волана + още подобни неща за сигурност. Не ти трябва :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.07.2016

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от djvice » 01 Дек 2022, 16:51

Shadowed написа:
Stoqnn Georgiev написа:Здравейте, имам въпрос относно Live cockpit. На някои забелязвам, че в горната част на дисплея по средата има нещо като това на айфоните само че изпъкнало, а на други го няма. Какво е това нещо? И също така може ли да се слага Live Cockpit на преди фейслифт кола

Инфраред сензори и камери - следят дали гледаш пътя или не. Съответно, ако гледаш пътя - автопилота работи по-дълго без да се изключва ако ръцете ти не са на волана + още подобни неща за сигурност. Не ти трябва :)



не бях виждал такова чудо с driving asist plus и без сензора на километража :D

И самоуправлението не работи по дълго,влияе се от други фактори.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 272
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: Трявна/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 540i G30, 120d F20
Мечтае да кара: 540i

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от AlonsoBest » 05 Дек 2022, 21:21

AlonsoBest написа:Здравейте.

Очаквам в скоро време да пристигне 540ix от щатите. Колата е 2017 година. Купил съм му европейски стопове, не съм сигурен дали пиновете на буксите за Европа и Щатите са подрене по един и същ начин. До колкото намерих информация в интернет първите модели в щатите даже имат и окабеляването за задния усилен габарит за мъгла, което би трябвало да означава, че са едентични буксите?
Някой дали има информация за това или схема на буксите за Европа и Щатите?

След като не намерих информация никъде, извиках неволята и пробвах да закача европейските стопове.
Всичко е plug&play, единствената разлика е цвета на мигача.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 2.01.2010
Пол: Мъж
Кара: 992 turbo, G30 540ixdrive.

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от Shadowed » 07 Дек 2022, 18:19

djvice написа:
Shadowed написа:
Stoqnn Georgiev написа:Здравейте, имам въпрос относно Live cockpit. На някои забелязвам, че в горната част на дисплея по средата има нещо като това на айфоните само че изпъкнало, а на други го няма. Какво е това нещо? И също така може ли да се слага Live Cockpit на преди фейслифт кола

Инфраред сензори и камери - следят дали гледаш пътя или не. Съответно, ако гледаш пътя - автопилота работи по-дълго без да се изключва ако ръцете ти не са на волана + още подобни неща за сигурност. Не ти трябва :)



не бях виждал такова чудо с driving asist plus и без сензора на километража :D

И самоуправлението не работи по дълго,влияе се от други фактори.

Има такова чудо, при iDrive 7 lite.
Влияе се и от този фактор. При положение, че не си виждал без сензор, не знам как точно заключи че не се влияе.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 26.05.2015
Пол: Мъж
Кара: G20 330iX

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от Yachev » 15 Яну 2023, 14:11

Тази позиция на люка в затворено положение не е нормална, пробвах да я ресетна по инструкциите в този клип [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=9FDYTQ0W_cQ&t=8s[/youtube], но пак не си застава нормално и отзад стърчи 3-4 мм.
Вода не влиза. Друг тип калибрация прави ли се?

Изображение
Изображение

ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от Phil » 16 Яну 2023, 23:34

И моят беше така. Пробвах да го ресетна софтуерно и сега тотално спря да се отваря :mhihi: Щората мърда 5см и т'ва е :mhihi:
Кажи ако успееш да излекуваш твоя.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 19.01.2023
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от nvd » 19 Яну 2023, 14:18

Здравейте, колеги. Имам въпрос относно поставяне на камери за паркиране на G31. Харесъл съм конкретен автомобил, който има единствено PDC сензори на предна и задна броня, но няма камери.

Въпросите ми е дали е възможно допълтелно да се поставят камери? Оригинали през БМВ или има алтернативи? И също ако според вас има ли смисъл от допълнително поставяне на камери или сензорите вършат достатъчно добра работа?

Благодаря!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от nickem » 19 Яну 2023, 20:48

Аз не бих се занимавал, готин фичър, но първо е трудно да се намери комплект, второ вървят към 3 бона (по принцип, не съм гледал конкретно какво има за G31).
Трябват ти нови огледала, да се прекарат кабели през цялата кола...

https://g30.bimmerpost.com/forums/showt ... ?t=1544755

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 23.08.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G30 530d

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от Sotac » 31 Яну 2023, 16:24

Привет Колеги - търся мнения за тихи летни гуми - среден/висок клас. Размера е 245/40R19 за G30 530d xdrive.

В момента съм с Michelin PS4 - гумата е супер, но ми идва прекалено шумна в обичайните скорости на движение.
Спортното каране е сведено до минимум - с дете и бебе в колата, търся комфорт и тишина.

Свел съм избора до Michelin Primacy, Pirelli P-Zero /PZ4 или Goodyear Eagle F1 Asymm 6 - някой с личен опит?

Приемам идеи и за други марки/модели.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '17 G31 530dx, '08 R56 Mini Cooper
Мечтае да кара: V8

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от damian2112 » 31 Яну 2023, 16:54

Лятото карах с PS5, приемливи са, но е много субективно усещането за шум. Преди съм карал F1 Asymmetric 5 но на друг размер и бяха супер тихи. Като цяло в тоя размер, поне според етикетите за шум Pirelli и Bridgestone ги дават най-тихи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от peshehodetz » 31 Яну 2023, 22:05

Аз като купих колата беше с Пирели Синтурато Рън Флат обаче много бързо се изтриха. За около 20к мили бяха почти ударили индикатора на износване, когато намерих на супер дискаунт Bridgestone Драйвгард пак Рън Флат. Та последните освен, че са много по тихи и като комфортно возене са много по добри. Освен това са на почти 40к мили при положение, че им дават 50к мили гаранция което за мен си е супер, дори да не изкарат предвиденото пак отиват на почти 80%. Сега обаче понеже скоро пак ще трябва да сменям гуми, но понеже колата няма да е карам кой знае колко занапред, може би година, година и половина още и ми се ще да и сложа нещо по евтино. Та се двоумя за YOKOHAMA AVID ENVIGOR ZPS 245 /45 R18 96W SL BSW RF с около $100 надолу на гума са под Bridgestone, та ако някой кара с такива или е карал нека сподели впечатления. Забравих да спомена не е за G30, а за F10 2016г 535i ако това има някакво значение де.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от nickem » 02 Фев 2023, 17:02

Sotac написа:Привет Колеги - търся мнения за тихи летни гуми - среден/висок клас. Размера е 245/40R19 за G30 530d xdrive.

В момента съм с Michelin PS4 - гумата е супер, но ми идва прекалено шумна в обичайните скорости на движение.
Спортното каране е сведено до минимум - с дете и бебе в колата, търся комфорт и тишина.

Свел съм избора до Michelin Primacy, Pirelli P-Zero /PZ4 или Goodyear Eagle F1 Asymm 6 - някой с личен опит?

Приемам идеи и за други марки/модели.

PZ4 е UHP гума и е по-шумна от по-"цивилните" гуми. Аз съм доста доволен от тях, но моите размери са доста по-различни.

https://www.tyrereviews.com/Article/202 ... e-Test.htm
В теста на AMS резултатът на PS4 е наистина топ, 68.3 dB е много добро представяне. Съмнявам се, че ще има особена разлика в шума.

От друга страна, с БМВ Мишелин ли си или със стандартен PS4 (БМВ гумите са по-шумни)? Рън-флат гуми ли търсиш или не?

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 23.08.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G30 530d

Re: Бързи въпроси и отговори за G30

Мнение от Sotac » 03 Фев 2023, 10:11

Благодаря за мненията колеги.

Стандартен PS4 в момента(non-RFT), не искам Рън-Флат и за следващите. Goodyear-a също е UHP гума, но чета, че били много тихи... Май ще се ориентирам към Primacy-то в крайна сметка.

ПредишнаСледваща

Назад към G30/G31/G32/G33

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook