Мнение за конкретна обява G31 540i

5-та серия (2017+)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Мнение за конкретна обява G31 540i

Мнение от nickem » 18 Авг 2022, 22:34

madafaka_donkele написа:
penq написа:
Също така ми каза, че имали достъп до системата на БМВ и били сертифицирани да правят ремонти по БМВ-та. Примерно ако те ми направят ремонт, после ако отида в М-Кар и техния ремонт щял да излезе по ключ… честно казано ми е меко казано съмнително това да е вярно… какво мислите? Хвърля ли ме по върбите?


Така е, не те лъже. Има много неофициални, недилърски сервизи, които обаче са си оторизирани, работят си с БМВ софтуери и т.н. и си излиза в официалната история на колата.

За пръв път чувам за неофициален сервиз, който може да ъпдейтва сервизната история на БМВ. Кои сервизи у нас могат?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Мнение за конкретна обява G31 540i

Мнение от ///M Power » 19 Авг 2022, 0:55

nickem написа:
madafaka_donkele написа:
penq написа:
Също така ми каза, че имали достъп до системата на БМВ и били сертифицирани да правят ремонти по БМВ-та. Примерно ако те ми направят ремонт, после ако отида в М-Кар и техния ремонт щял да излезе по ключ… честно казано ми е меко казано съмнително това да е вярно… какво мислите? Хвърля ли ме по върбите?


Така е, не те лъже. Има много неофициални, недилърски сервизи, които обаче са си оторизирани, работят си с БМВ софтуери и т.н. и си излиза в официалната история на колата.

За пръв път чувам за неофициален сервиз, който може да ъпдейтва сервизната история на БМВ. Кои сервизи у нас могат?


Мисля има доста такива сервизи, там където ходя го правят :winky:
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 2.11.2019
Пол: Мъж
Кара: E70 3.0D LCI
Мечтае да кара: M550D

Re: Мнение за конкретна обява G31 540i

Мнение от Eliyan » 19 Авг 2022, 6:34

nickem написа:
madafaka_donkele написа:
penq написа:
Също така ми каза, че имали достъп до системата на БМВ и били сертифицирани да правят ремонти по БМВ-та. Примерно ако те ми направят ремонт, после ако отида в М-Кар и техния ремонт щял да излезе по ключ… честно казано ми е меко казано съмнително това да е вярно… какво мислите? Хвърля ли ме по върбите?


Така е, не те лъже. Има много неофициални, недилърски сервизи, които обаче са си оторизирани, работят си с БМВ софтуери и т.н. и си излиза в официалната история на колата.

За пръв път чувам за неофициален сервиз, който може да ъпдейтва сервизната история на БМВ. Кои сервизи у нас могат?



Има доста, например колегата AtsalovAuto може да го прави - оторизиран от БМВ, аз си обслужвам при него колите и каквото сме правили влиза в официалната история :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Мнение за конкретна обява G31 540i

Мнение от carmanf1 » 20 Авг 2022, 10:43

Vlado_L написа:
peshehodetz написа:Ти такава ли караш ?


(G30) 540i Кара жена ми, предишното и беше GT 535i , това дето го разправят че харчи 8-9 градско е голяма лъжа .
И харчат масло 535i и 540i при по-агресивно каране доливаш 1л след 6-7000 км.
Винаги сменяйте масло на 10-12 000 !!!



И аз съм с подобни наблюдения.

М340i гори Пловдивско градско около 18 с нормално каране.
Не е мое, на познат е. Информацията е от него.

Отделно B58 си е известен, че си гори масло още от нов.
Явно така е конструиран.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 19.03.2017

Re: Мнение за конкретна обява G31 540i

Мнение от desonator » 25 Авг 2022, 13:37

От 3м месеца карам 540ix.
2000км в София среден разход 11-12.5 (само на климатик) и трафик.
2000км извън градско (магистрала 80%), разход 8.5 до 9 само с климатик с каране 140-180.

За 4000км не е свалило маслото при проверка от навито, след още толкова ще го сменя и ще напиша колко съм източил.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Мнение за конкретна обява G31 540i

Мнение от peshehodetz » 21 Сеп 2022, 17:29

Моето масло го сменям между 5 и 6 хиляди мили както дойде и ми е най удобно. Това по долу е от вчера преди да я закарам за смяна за точно 5775 мили не го е бутнала. А съм с N55, за В58 които се смятат за по добри, а и са, не би трябвало да има разлика.

Изображение

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 27.12.2023
Пол: Мъж

Re: Мнение за конкретна обява G31 540i

Мнение от Sp1r17 » 28 Дек 2023, 12:29

Vlado_L написа:Разхода в града на 540i е около 18-20л. при нормално каране, да се има в предвид :)


Стара тема, но не мога да се съглася. Аз шофирам g30, 540i, вече не съм от най-динамичните, не се движа в най-натоварените часове и разходът ми в градски условия е 13,5-14л. На извънградско шофиране разходът пада между 8 и 9 л. при 120-140 км/ч.

Предишна

Назад към G30/G31/G32/G33

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook