Зимни гуми xdrive

5-та серия (2017+)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 8.12.2011

Зимни гуми xdrive

Мнение от TauCaHa » 06 Дек 2021, 12:32

Здравейте,

За G30 xdrive ми предстои да купувам Зимни гуми. В момента е с 19 OEM style 664, колата няма спорт пакет.

Добра идея ли е да купувам зимни гуми 245 40 19 за този сет джанти, или да търся 18ки ОЕМ и да купя зимен комплект гуми 18''. Въпроса ми е същия и по отношение на 17''ки.

Струва ли си инвестицията във втори комплект джанти по отношения на по-добра возия, поведение на пътя и т.н.

П.С Гумите смятам да са Non-runflat, премиум клас

Четох за проблем при сензора за налягане, който не фукнциора добре с този размер зимни гуми. Някой да има опит с това?

Благодаря предварително

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Зимни гуми xdrive

Мнение от carmanf1 » 06 Дек 2021, 12:51

Аз съм с два комплекта, зимни 18' ОЕМ и летни 19' ОЕМ и видях вече,
че не си струва инвестицията и разправията с втори комплект джанти/гуми.

Най-лесно и чисто решение за мен е, купи си зимни гуми същия размер,
оставяй летните на хотел и не се занимаваш с излишни хамалогии и разправии.

Да не говорим, че след смяната, 18-ките не мога да ги гледам

ПС. Вероятно догодина ще продам зимните 18ки с джантите и ще купя 19ки зимни гуми да ги въртя на летните джанти.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Зимни гуми xdrive

Мнение от nxn » 06 Дек 2021, 13:31

carmanf1 написа:Аз съм с два комплекта, зимни 18' ОЕМ и летни 19' ОЕМ и видях вече,
че не си струва инвестицията и разправията с втори комплект джанти/гуми.

Най-лесно и чисто решение за мен е, купи си зимни гуми същия размер,
оставяй летните на хотел и не се занимаваш с излишни хамалогии и разправии.

Да не говорим, че след смяната, 18-ките не мога да ги гледам

ПС. Вероятно догодина ще продам зимните 18ки с джантите и ще купя 19ки зимни гуми да ги въртя на летните джанти.


Напълно съгласен, при положение, че в момента мобилен сервиз за гуми е 20-30лева на гума, идват до вас/до работа, сменят ги и си тръгват и забравяш, няма голям смисъл да се слагат джанти за няколко хиляди, освен ако не иска човек разнообразие, или не толкова нископрофилни гуми за зимата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Зимни гуми xdrive

Мнение от awful » 06 Дек 2021, 17:50

nxn написа:
carmanf1 написа:Аз съм с два комплекта, зимни 18' ОЕМ и летни 19' ОЕМ и видях вече,
че не си струва инвестицията и разправията с втори комплект джанти/гуми.

Най-лесно и чисто решение за мен е, купи си зимни гуми същия размер,
оставяй летните на хотел и не се занимаваш с излишни хамалогии и разправии.

Да не говорим, че след смяната, 18-ките не мога да ги гледам

ПС. Вероятно догодина ще продам зимните 18ки с джантите и ще купя 19ки зимни гуми да ги въртя на летните джанти.


Напълно съгласен, при положение, че в момента мобилен сервиз за гуми е 20-30лева на гума, идват до вас/до работа, сменят ги и си тръгват и забравяш, няма голям смисъл да се слагат джанти за няколко хиляди, освен ако не иска човек разнообразие, или не толкова нископрофилни гуми за зимата.


При мен във Италия за да си сменя гумите преди сезона трябва да си запазя час за след 2 3 седмици и за смяна искат по 40 Евро, на година 80Евро аз за 5 години съм си изплатил едни 2 ръка джанти и при смяната ги сменям аз за 10 мин съм ги монтирал, не да чакам по 1 час или да оставям колата и на другия ден да ходя да е взема. :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 9.01.2012
Пол: Мъж
Кара: G30 540xi, Е90 320d LCI
Мечтае да кара: M4
Детайли за колата: MPPSK

Re: Зимни гуми xdrive

Мнение от bangelov » 06 Дек 2021, 22:57

И аз съм с 2 комплекта, летните са ми на 664m 19, зимните на 786m 19 и бих ти препоръчал ако ще държиш колата по-дълго време да си вземеш втори комплект джанти

Първо втория комплект джанти ти дава друга визия на колата (малко разнообразие), второ не ти надират джантите при смяната, трето може да си ги смениш сам и да не чакаш и четвърто от финансова гледна евентуално ще си +- малко според зависи :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 8.12.2011

Re: Зимни гуми xdrive

Мнение от TauCaHa » 07 Дек 2021, 16:43

Благодаря за отговорите. Мен ме интересува от гледна точка на функционалността на 19'' зимни при този модел, и дали ще има проблеми със сензорите за налягане. Иначе икономическите фактори са ясни.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Зимни гуми xdrive

Мнение от carmanf1 » 11 Дек 2021, 10:13

Идеални са си 19-ките за зимата.
Относно други джанти, купуваш си оригинални БМВ сензори от eBay и с тях няма да имаш проблеми, обучават си се сами за 2-3км. и всичко е точно
(мисля че бяха към 50-60 евро комплекта, но гледай да са оригинални)

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 20.02.2019
Пол: Мъж

Re: Зимни гуми xdrive

Мнение от vasil_1 » 13 Дек 2021, 12:14

Oт моя опит - за българските пътища през зимата - максимум 18ки (по възможност рънфлат).
Освен, че е по-комфортно е и по-сигурно.

Назад към G30/G31/G32/G33

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook