Впечатления от G11/G12

7-ма серия (2016+)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Кара: BMW 730d (G11, LCI)
Мечтае да кара: BMW Z8

Re: Впечатления от G11/G12

Мнение от AngelGEORGIEV1980 » 09 Авг 2021, 21:14

Здравейте,

Искам и аз да обогатя темата и да споделя все още бедните си впечатления от моя нов автомобил - BMW 730d (G11) LCI.

Закупих го съвсем наскоро. Мога да кажа, че за момента впечатленията ми са повече от прекрасни. Автомобилът е оборугван със завиващ заден мост и е изключително маневрен за размерите си. Оборудван е и с комфортни седалки отпред и отзад и според мен това е най-най-важната екстра в този клас автомобил.

Колата се води хибрид дизел/електричество и е с мощност 286+11 к.с. Прочетох, че някои от Вас имат забележки по мощността, но според мен тя е в излишък.
За под 1000 км пробег до момента ми дава разход от 5.9 л./100 км., което я прави и изключително икономична.

Това е за сега, но предполагам тепърва ще имам впечатления от нея, които ще публикувам и тук.

младши ентусиаст
Аватар
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Мнение от tosh » 02 Ное 2021, 0:31

Колега Мордехай, с LCI модела ли си или преди LCI?
Ослушвам се за една 7-ца 740d LCI от BMW Premium selection и се чудя дали да се хвърлям в дълбоките води или да продължа с първоначалния план да взема 5-ца (пак след фейс)
Колко км навъртя вече и какви са впечатленията?
ИзображениеИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Мнение от tosh » 05 Авг 2022, 12:58

Колата е 740D xDrive Mild Hybrid
Първи впечатления след 5000 км и няколко месеца ползване:
- Колата като за 7ма серия е очаквано страхотна! Нищо общо с 3-та или 4-та серия които карах преди тази. Направо си е космически кораб! Пълна е с екстри които ми отнеха малко време да разуча и които правят карането истинско удоволствие! Колата е пъргава за теглото си от около 2 тона благодарение на 6-цилиндровия дизелов двигател с 340 к.с. (комбинирана мощност с майлд хибрид мотора). Лесно се свиква с размерите, и паркирането не е проблем (стига да има места разбира се) особено със асистента за паркиране. При мен проблем има само с размера на гаража който едвам побира колата на дължина, а на ширина има толкова място колкото да се измъкна от колата гълтайки корема хахаха. Тук обаче в употреба идеално влиза ф-ята Remote parking от дисплей ключа и мога съвсем спокойно да вкарам и изкарам колата от гаража. Лазерните фарове въобще не знам кога и как се пускат, но видимостта на къси и дълги е чудесна. Завиването на задния мост прави маневрите още по лесни само дето при маневри на паркинг е малко трудно за тези които не са свикнали с тази функция. Има още един куп страхотни функции включително и масаж за предните седалки(колата е германската версия), но няма да ви отегчавам да ги описвам понеже повечето са ясни.
Като минус засега мога да споделя само отварянето на задния капак “размахване на крак" под бронята - сензора нещо не реагира толкова добре колкото на предната ми кола серия 4 GC F36
И още един минус, който по-скоро се отнася за всички с harman kardon - ами понякога (вече два пъти ми се случи) музиката тръгва без никакви баси.... Оправя се чак като се излезе от колата и се заключи и после пак се отключи и рестартира iDrive....
ИзображениеИзображениеИзображение

Предишна

Назад към G11/G12