Правопис

Ние сме благодарни за всяко мнение за нашия сайт, изразено от вас! Ако имате проблеми или някакви предложения, моля публикувайте ги тук. Всички новини и промени ще бъдат съобщавани в този форум. Могат да публикуват и нерегистрирани потребители, но безсмислени мнения и коментари ще бъдат трити.

Модератор: I.Voykov

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 20.12.2011
Пол: Мъж
Детайли за колата: ARKTISSILBER METALLIC (309)

Правопис

Мнение от red_bull92 » 07 Апр 2021, 13:08

Здравейте, въпросът е към администраторите и модераторите на форума. До кога ще продължава неграмотността във форума? Няма авто-форум, в който да не съм влизал и това със сигурност е форумът с най-много неграмотни потребители. До кога ще продължава това?!
Кола с предно предаване е като жена с малки цици, върши работа, но не доставя удоволствие!
BMW E36 318is (m42b18) на части -> http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 5#p3958725

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Правопис

Мнение от pampo » 07 Апр 2021, 13:15

Тест за правопис ли трябва да се въведе преди регистрация? А за вече регистрираните пак тест или бан?

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Правопис

Мнение от Kroki » 07 Апр 2021, 13:48

Освен с плащане на членски внос, хората да получават и ваучер за 100% в някое вечерно училище? :mhihi:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 241
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Правопис

Мнение от empar » 07 Апр 2021, 13:57

Аз никак не намирам темата за смешна.
Положението с правописа е трагично навсякъде и не проумявам как може с подобен сарказъм(а на места и с агресия) да се неглижира подобен въпрос. :bang:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Правопис

Мнение от streetz » 07 Апр 2021, 15:37

Сигурно има български spell check за phpbb, може да се помисли в тази насока. :dunno:
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Правопис

Мнение от zvetiko » 07 Апр 2021, 15:41

empar написа:Аз никак не намирам темата за смешна.
Положението с правописа е трагично навсякъде и не проумявам как може с подобен сарказъм(а на места и с агресия) да се неглижира подобен въпрос. :bang:



Неграмотността е свързана с глобализма и целенасочено се налага с различни прийоми- простия човек, по-лесно се управлява, по-малко разсъждава, по-лесно приема наложеното му. Наистина е добре форума да е перфектен, но някои хора са продукт на системата- не може тук да им промениш мирогледа и дадеш години образование...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 241
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Правопис

Мнение от empar » 07 Апр 2021, 17:06

zvetiko написа: не може тук да им промениш мирогледа и дадеш години образование...


Защо да не може???
Нали точно за това са форумите(били те онлайн автомобилни или цветарски на живо) - да растем и да се развиваме ЗАЕДНО, споделяйки!
В случая явно пропадаме заедно, но аз лично с невежеството никога няма да се примиря и неграмотното писане винаги ще ми бъде трън в очите!

Идеята за spell-check-а преди години се лансираше в един друг форум, но нямаше абсолютно никакъв ефект! Това, че нещо е подчетано като грешно на много малко хора прави впечатление.

пп. Във fishing-mania преди време отказах да продам въдица на човек, който искаше да дойде да си я вземе лично от нас и ме попита кАде живея. След отправена съвсем културна забележка бях заплашен с шамари... :dunno:

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Правопис

Мнение от Mollov » 07 Апр 2021, 17:16

red_bull92 написа:Здравейте, въпросът е към администраторите и модераторите на форума. До кога ще продължава неграмотността във форума? Няма авто-форум, в който да не съм влизал и това със сигурност е форумът с най-много неграмотни потребители. До кога ще продължава това?!


Не ти разбирам запитването... какво точно искаш от нас да направим?!?

Да редактираме постовете, че да са издържани граматично, синтактично и прочие..... или...?? Въвеждането на spell check ще доведе до правилно изписване на думите.... това ли се търси като ефект, защото за мен правилното изписване на думите е много малка част от правописа...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Правопис

Мнение от Top Gun Maverick » 07 Апр 2021, 18:03

Айде да не измервате само акъла на човек по това дали пише правилно във форума. Примерно потребителят alx редовно пише с малки букви само и разни други неща, ама това не е мерило дали е умен или не. Да не говорим, че хората понякога бързат и пишат някакви неща не съвсем правилно, ама да си минаваш поста всеки път за да търсиш някоя досадна грешка...прекалено е малко.
А това, че било най-неграмотния автомобилен форум изобщо не е вярно. Чел съм бая други когато съм търсил нещо и честно казано по-грамотен не съм виждал. Просто това е може би най-големия не просто автомобилен, ами мъжки форум(извинявам се на дамите, ама са малцинство)и е нормално да ви се набиват в очите често правописни греши поради големи брой писане. Имало е сега понякога някакви крайни неща относно правопис, ама забележете, че ако се появи такъв потребител с повече от два поста и веднага му се прави някаква иронична забележка от някой. Мисля, че това е предостатъчно, а наличието на тая тема е безумно, особено пък в основен форум. Поне да я бяхте цвъкнали в извън темата.
И да завърша само, че аз не подкрепям неграмотността във форума или където и да е, но да има правила против нея няма как да стане просто. Радвайте се поне, че през годините си извоювахме във всички БГ форуми с поне малко претенции за качество да не се пише на латиница.
Ако искате да подканвате към грамотност, може да го добавите в подписите си или тактично да го отбелязвате понякога.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 20.12.2011
Пол: Мъж
Детайли за колата: ARKTISSILBER METALLIC (309)

Re: Правопис

Мнение от red_bull92 » 07 Апр 2021, 18:35

Mollov написа:
red_bull92 написа:Здравейте, въпросът е към администраторите и модераторите на форума. До кога ще продължава неграмотността във форума? Няма авто-форум, в който да не съм влизал и това със сигурност е форумът с най-много неграмотни потребители. До кога ще продължава това?!


Не ти разбирам запитването... какво точно искаш от нас да направим?!?

Да редактираме постовете, че да са издържани граматично, синтактично и прочие..... или...?? Въвеждането на spell check ще доведе до правилно изписване на думите.... това ли се търси като ефект, защото за мен правилното изписване на думите е много малка част от правописа...

Ами добавете някакъв редактор на думите, както е при писане от смартфон например.
Не може да се пише Оплътнение или още по-лошо ОплАтнение и други подобни. Как да помогнеш на човек, който има проблем с колата си, като при четенето не можеш да разбереш за какво става въпрос или се напрягаш много, за да го прочетеш и се отказваш да помогнеш.
:dunno:
Кола с предно предаване е като жена с малки цици, върши работа, но не доставя удоволствие!
BMW E36 318is (m42b18) на части -> http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 5#p3958725

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Правопис

Мнение от Top Gun Maverick » 07 Апр 2021, 19:33

Как ли четат Английския в англоезични форуми когато го пишат хора, които не го владеят перфектно и са от други държави? Дали има теми "пишете грамотно". Чак да не се разбира какво се пише май не може да се случи.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6141
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Правопис

Мнение от ares2 » 07 Апр 2021, 20:13

Top Gun Maverick написа:Айде да не измервате само акъла на човек по това дали пише правилно във форума. Примерно потребителят alx редовно пише с малки букви само и разни други неща, ама това не е мерило дали е умен или не. Да не говорим, че хората понякога бързат и пишат някакви неща не съвсем правилно, ама да си минаваш поста всеки път за да търсиш някоя досадна грешка...прекалено е малко.
А това, че било най-неграмотния автомобилен форум изобщо не е вярно. Чел съм бая други когато съм търсил нещо и честно казано по-грамотен не съм виждал. Просто това е може би най-големия не просто автомобилен, ами мъжки форум(извинявам се на дамите, ама са малцинство)и е нормално да ви се набиват в очите често правописни греши поради големи брой писане. Имало е сега понякога някакви крайни неща относно правопис, ама забележете, че ако се появи такъв потребител с повече от два поста и веднага му се прави някаква иронична забележка от някой. Мисля, че това е предостатъчно, а наличието на тая тема е безумно, особено пък в основен форум. Поне да я бяхте цвъкнали в извън темата.
И да завърша само, че аз не подкрепям неграмотността във форума или където и да е, но да има правила против нея няма как да стане просто. Радвайте се поне, че през годините си извоювахме във всички БГ форуми с поне малко претенции за качество да не се пише на латиница.
Ако искате да подканвате към грамотност, може да го добавите в подписите си или тактично да го отбелязвате понякога.


Аз съм съгласен с теб, както и с другите колеги в голяма степен. За мен лично тук е място за разтоварване и евентуално ако мога да допринеса към някоя тема, или пък да се науча на нещо ново от друга. Може би съм неграмотен..
но изобщо не се и старая да пиша с всички детайли тук, защото просто ме мързи.. :) не влагам много в това как изглеждат мненията ми . Предпочитам да са правилни съвети и да помогна на колега с нещо ако мога.
Има разбира се някаква граница, но.. чак да се припада толкова е прекалено. Това е като да си на среща с приятели за по бира и да се правиш на сноб и да позлваш думи които не знаеш какви са..
Все пак не сме в някакви академични среди. Напълно се съгласявам, обаче с правописа на основни думи от типа на: Оплатнения, прожини, термустати, и тн ..
Но пак да припомня, че голяма част от термините са чуждици, а изписването на чуждица на БГ, е въпрос който би могъл да породи сериозни спорове.
И друго за което се сещам.. нали си давате сметка, че образователанта ни система в най новото време е много качествен провал. Аз успях да хвана малко от друга система като започнах училище 1989 и май имах късмет до някъде, но не достатъчно, че да стана добре образован по световни стандарти.
Ако трябва да виним някого за състоянието на обществото ни, то това е профанизацията която ни насадиха в последните 30 години и затриването на образованието ни. В ниакъв аспект не защитавм соца. По скоро твърдя, че за да се утвърди качествена образователна система е нужно много време.. а ние с тези 40 прехода сме за никъде.
Учил съм в САЩ и в Англия и единственото което разбрах там беше, че тук нямаме образование.. колегите ми бяха продукт на работещи системи, от деца до, завършването на университети. Такива разлики не се компенсират с нищо.. но такова е положението. Всека жаба да си знае гьола.. :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Правопис

Мнение от ivoaudi » 07 Апр 2021, 21:18

Аз не виждам голям проблем с правописа. Да, дразни ме и има мнения, даже не си правя труда да допрочета, но не съм съгласен, че това е най-неграмотния форум. Даже ако говорим конкретно за автомобилни, по-скоро е най-грамотния.
Не виждам и вината на администрацията, нито пък начин това да се подобри. Наша, обща задача на всички е, появят ли се неграмотни индивиди да им покажем начина и то обичайно така и се случва.

А че нашето образование като цяло че било некачествено? Зависи с кво ще сравняваме, ако ще е с масата бози на запад е нужен трезв поглед и чак тогаз!
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Правопис

Мнение от c04 » 08 Апр 2021, 9:27

Има един тънък момент, че понякога пишем с грешки нарочно /разговорно/. Е и от другите има де :mhihi: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Правопис

Мнение от ekalchev » 08 Апр 2021, 11:57

Не съм съгласен че това е най-неграмотния форум, форума на Рено е преди този :)

Неграмотността е нещо, което не може да се коригира в старша възраст. Не виждам как това е проблем на форума, това е проблем с нацията. Цяло поколение израсна в чалготеките, вместо да ходи на училище. Какво очакваш да се направи във форума? Да им забранят да пишат или да им редактират постовете. Проблема не е малък и е само върха на айсберга. С неграмотността върви и лошото възпитание и още други лоши неща. Тоя проблем се решава на ниво държава не в БМВ форума.

Следваща

Назад към Новини, предложения, проблеми & коментари за сайта и форума

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook