мордахей и модериране

Ние сме благодарни за всяко мнение за нашия сайт, изразено от вас! Ако имате проблеми или някакви предложения, моля публикувайте ги тук. Всички новини и промени ще бъдат съобщавани в този форум. Могат да публикуват и нерегистрирани потребители, но безсмислени мнения и коментари ще бъдат трити.

Модератор: I.Voykov

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

мордахей и модериране

Мнение от alx » 04 Фев 2019, 15:49

Мордехай написа:Момчета, пуснах една тема, дали знаете сериозен автомобилен елтехник за района на София. Темата веднага изчезна, явно беше изтрита. Та значи можем да си пишем всякакви глупости за всичко, но когато опре до нещо, свързано с автомобилите - не може. Често се трият и заключват теми, в които има още потенциал, но някой е решил така. Имам самочувствието на достоен човек и няма да оставя някой да решава какво да пиша и какво - не. Затова, аз бях до тук, беше ми приятно с всички вас, благодаря ви за помощта винаги, когато съм искал, пожелавам ви успех и здраве.


момчета модератори, тоя пост не му ли обърнахте внимание? един от стойностните юзери ...
алекс
трабант 601с
разни други возила

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: мордахей и модериране

Мнение от Mollov » 04 Фев 2019, 17:31

Като се има предвид, че единствен реши да отправиш въпроса по нормалният начин, а не в стил "Боят настана, тупат сърца ни!", тук можеш да разчиташ и на информация по въпроса. В момента проверявам какво толкова е станало.

Макар че аз толкова не мога да разбера какъв толкова е проблема да бъде изтрита подобна тема на когото и да било?

Масово се хилят като да не казвам какво, когато ние си затваряме очите за нарушаване (било то леко или не) на правилата на форума, обаче когато стане така, че някой им изтрие пост/мнение, изведнъж палачинката се обръща и се тръгва на бунт... тва тука да не е 1-ви клас, или дори детската градина?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: мордахей и модериране

Мнение от Don_Diego » 04 Фев 2019, 17:41

Според мен проблема, е че се трие тема, която би била полезна за много хора (добрите електричари са кът), а в същото време не се дава никакво обяснение защо или какво е нарушено в случая. В същото време пък има доволно количество теми с почти идентична тематика, които продължават да се развиват.
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: мордахей и модериране

Мнение от Mollov » 04 Фев 2019, 17:47

Съгласен съм, че най-малкото авторът на темата може да поиска някакво обяснение (има си начини и... начини) защо темата му липсва... но тук малко го удряме на гордост... аз съм тоя и тоя, толкова съм правил, вие сега ми изтрихте темата и повече няма да пиша във вашият форум... какво е това? Детската градина, че да си правиме на пук ли? Аз пък си мислех, че сме големи хора и можем да се разбираме като големи хора.

Темата може да е била изтрита по няколко причини, но лошото в случая е, че се правят заключения и се дават квалификации (някои от които са за директен BAN, ама... нали, бащиния, великани... и там кво беше... треа да си траем, че ще вземем да оправдаем квалификациите и да се изложим...??? ) преди още да се изясни ситуацията. Как па някой не каза - еб@си, вчера наруших правилата, ма вие не ме санкционирахте... тва е бащиния, правите си квото искате в тоя форум!


Типично по български - видял снимка на човек, на която пишело "Много възпитан човек, винаги поздравяваше" и си казал - браво бре, чудесен човек. Заключението е налице. Ама на снимката бил Адолф Хитлер....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: мордахей и модериране

Мнение от Don_Diego » 04 Фев 2019, 17:50

Щом сме големи хора трябва и отсрещната страна да застава зад действията/бездействията си. В случая едно ЛС където да се опише какво е сгрешено в случая и нямаше да има драми
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: мордахей и модериране

Мнение от c04 » 04 Фев 2019, 18:00

Don_Diego написа:Щом сме големи хора трябва и отсрещната страна да застава зад действията/бездействията си. В случая едно ЛС където да се опише какво е сгрешено в случая и нямаше да има драми

И аз съм на същото мнение, много случай може човек без да разбира дори да наруши правилата, а след като не е разбрал грешката си после се сърди, че темата му я няма. Не казвам, че случая е такъв, но все пак. Едно ЛС или един коментар, какъв е проблема, преди за се заключи темата и всичко би било нормално. Разбира се, сигурен съм, че има много малоумни теми които е ясно, защо трябва да бъдат изтрити, но тази не звучи да е една от тях. Все пак крайния резултат, който се получава е много неприятен.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: мордахей и модериране

Мнение от Mollov » 04 Фев 2019, 18:04

Причини да няма ЛС към Мордехай също има много. Но, пак изместваме фокуса...

Според теб каква е работата на Модераторите в случая? Само да трият откровенни псувни и глупости, а за всякакви други неща да си трайкат като мишленца, че да не ядосат евентуално някого? Това е несериозно. Тук излиза, че всички потребители имат правото да търсят сметка за всяко изтрито/модерирано мнение или тема, независимо от всичко. Тоест, Модераторите трябва задължително да имат готовност държат отчет и да се обясняват, при всяко едно запитване - независимо дали е адекватно или не е. А колко ситуации на изтрити мнения и теми има, като цяло? Дай да хванем да не пипаме нищо, че да не "ощипем" някого, щото не му харесва. И да се "избиете до крак" из темите във форума и накрая и форум да няма.


И пак ти казвам - има си начини и "начини". Познай най-често кое от двете се използва...? Какво пречи да се направи едно нормално запитване, без драми, без изтъкване, без никви такива? Модераторът изтрил, не казал веднага. Ама само той виновен за ситуацията.


@c04 - именно, защото сме големи хора, а не "Възпитатели" и "Дечица", не може да се очаква само от Модове и Админи да се случват нещата. Като си голям човек, пък вземи отношение, питай... никой с едно свястно запитване и т.н. не сме изгонили, изтрили, BAN-нали или оставили без отговор. Не е трудно, ама не може само да се седи и да се чака. Имай предвид, че с регистрацията във форума си се съгласил да спазваш правилата. Непрочитането им/незнанието им НЕ извинява по никакъв начин т.е. вината при нарушаване на правилата изначално е твоя (принципно казано, не визирам конкретно теб).

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: мордахей и модериране

Мнение от alx » 04 Фев 2019, 18:38

мисля, че форума му трябва нещо което го има в други западни форуми - допълнителен "интелект" като на някой му изтрият нещо да му праща лс в което да има указана причината.с цел улеснение на модератора причината не е задължително да е свободен текст - може да е избор от списък/ дроп-даун с 4-5 причини.
алекс
трабант 601с
разни други возила

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: мордахей и модериране

Мнение от c04 » 04 Фев 2019, 18:48

alx написа:мисля, че форума му трябва нещо което го има в други западни форуми - допълнителен "интелект" като на някой му изтрият нещо да му праща лс в което да има указана причината.с цел улеснение на модератора причината не е задължително да е свободен текст - може да е избор от списък/ дроп-даун с 4-5 причини.

:yes: Разбира се това е така, прочел си и си се съгласил с правилата, но всеки може да сбърка. Не мисля, че някой човек, тук и като цяло, е безгрешен. А когато имаш проблем и молиш за помощ, искаш да споделиш опит и т.н., но темата просто не се появява (не разбирайки защо), поради което предложението на alx е много добро, но не знам до колко осъществимо.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: мордахей и модериране

Мнение от Mollov » 04 Фев 2019, 20:16

Така е, всички сме хора - грешим... но както потребител може да сгреши, нарушавайки някое правило, така може да се случи и някой Мод да не пусне изрично инфо защо темата е била изтрита... това проява на лично отношение ли е - не; това нещо лошо и непростимо ли е - не; трябва ли да се тръшнем, че едва ли не ни ограничават форумните права - според мен определено не.

В случая с изтриването на темата дори не е било заради нарушаване на правило, ситуацията е далеч по-прозаична, но скоро ще стане дума и за това.

alx написа:мисля, че форума му трябва нещо което го има в други западни форуми - допълнителен "интелект" като на някой му изтрият нещо да му праща лс в което да има указана причината.с цел улеснение на модератора причината не е задължително да е свободен текст - може да е избор от списък/ дроп-даун с 4-5 причини.


Ние имаме, макар да не е автоматично, но е свързано с теми/мнения, които подлежат на модерация - в този случай има "падащо меню" с няколко опции, с които Модератор информира потребителя защо мнението е било отхвърлено.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: мордахей и модериране

Мнение от Nickelback » 04 Фев 2019, 21:32

Mollov написа:...така може да се случи и някой Мод да не пусне изрично инфо защо темата е била изтрита... това проява на лично отношение ли е - не; това нещо лошо и непростимо ли е - не

Вика му се "common sense" :) Ако го нямаш, никой не може да ти помогне, да :yes: Масово в Булгаристан го няма това - да се поставиш на мястото на този отсреща, какво той очаква и как да му помогнеш истински. Една от причините да сме в тиняка, дето сме :yes:
Както каза Don_Diego, с действието си или бездействието си, има огромно значение какво ще провокираш у този отсреща. Може темата му да е била супер важна за него самия, много ясно, че ще се разочарова. Мои мнения, например, неколкократно са били изтривани, без аз да съм имал възможността да си спася информацията в тях (даже подозирам едно келеме :ok: ) :dunno: Най-лесното е цитиране на мнението в ЛС, с коментар "трия ти го, щото..." и така. И го трие. После, ако искаш отговаряй като мод, твоя си работа. Толкова ли е сложно за 20секунди работа?
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: мордахей и модериране

Мнение от (bubsa) » 04 Фев 2019, 21:57

Аз не разбирам с какво тема за добър жичкаджия нарушава правилата?
Дори в момента в "извън темата" има доста теми,които явно ги нарушават,но няма кой да ги изтрие :dunno:
И на мен са ми трити теми без обяснение,но чак да се разсърдя толкова :roll:

ПС Не е лошо правилата малко да се преразгледат,защото има доста безмислени ограничения!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: мордахей и модериране

Мнение от Top Gun Maverick » 04 Фев 2019, 21:59

Nickelback написа: Най-лесното е цитиране на мнението в ЛС, с коментар "трия ти го, щото..." и така. И го трие. После, ако искаш отговаряй като мод, твоя си работа. Толкова ли е сложно за 20секунди работа?

Ами да, ама не е точно така да тормозиш един вид модератора защото в правилата някъде пишеше, че самото искане на обяснение от модератор е повод за наказание. :mhihi: Или поне едно време беше така, ако сега не е значи и аз съм за наказание защото не съм чел скоро или не съм запомнил. :mhihi: Или ти имаш предвид само модератора да упоменава причина като го прави, без да му искат обяснение потребителите.
Мисля стана голяма драма, със сигурност на никой не му е хубаво да му изтрият темата без да знае защо, но и това го пише в правилата, че могат да ги трият без предупреждение ако не отговарят на правилата на форума. Сега с какво е нарушил правилата в тоя случай аз не многа да кажа(дали е нарушил също)защото дори не съм видял за какво точно става дума, но няма да е лошо някой просто да каже след като се вдигна толкова шум.
Ей го на, Бульо като заключва теми винаги се обосновава и няма наши и ваши, познаваме се идеално и т.н. но не му пречеше да ми заключи темата за соца защото бе станала малко в разрез с това, че форума е да обединява. :mhihi: Няма лоши чувства, даже лично му се "накарах" после. :mhihi: Към ноември обаче пускам втора част защото тя се клонира във всяка втора тема, явно хората имат нужда от нея.

Обаче си мисля, че с тази тема за електричаря може нищо да не излезе защото не във всеки форум когато една тема е ИЗТРИТА остават следи от кой и къде е темата. Поне аз като съм бил мод 10 години в на Милан форума понякога имаше архив за теми, но понякога с годините просто се променяше форума. Когато имаше архив обаче и се махаха мнения или теми се упоменаваше изрично защо, имаше тема дори за наказанията и такава за предложения видна за всички, както и такава, която е само за модератори. Но се губи време така, лично аз се отказах от правата си просто защото нямах време вече и желание.

Това с преразглеждането на правилата също съм го виждал, няма начин да се угоди на всички, поне при нас не се получи, винаги е имало и недоволни като имаш предвид, че се питаха винаги потребители кое дасе промени. Били сме без наказания за лични обиди между потребители защото уж не сме детска градина да се превъзпитаваме, били сме и със, били сме и с препоръчителни, били сме с всякакви варианти, винаги, винаги ще има недоволни.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: мордахей и модериране

Мнение от Nickelback » 04 Фев 2019, 22:21

Top Gun Maverick написа:...

Аз му говоря, за комон сенс, той правилата, та правилата, колко тормоз било, тц-тц-тц... :dunno: Ясно, нищо не си разрал от това дето съм написал :yes:
Явно модераторът в тоя форум е олицетворение на "добрия" БГ полицай, това разбрах аз :ok:
Що не ги викнете на кастинг, идЯлни ше са за модове в такъв случай :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: мордахей и модериране

Мнение от dr.peshev » 04 Фев 2019, 23:23

Писал съм на Мордехай да не се впряга за глупости!
Знаем кой е трил и защо! Не сме в детската градина да се правим на сърдити бебета!
Нищо страшно не се е случило, но както виждате правата на потребителите се зачитат и се реагира на момента!
Последна промяна dr.peshev на 05 Фев 2019, 19:32, променена общо 1 път
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

Следваща

Назад към Новини, предложения, проблеми & коментари за сайта и форума

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook