Въпрос относно бан

Ние сме благодарни за всяко мнение за нашия сайт, изразено от вас! Ако имате проблеми или някакви предложения, моля публикувайте ги тук. Всички новини и промени ще бъдат съобщавани в този форум. Могат да публикуват и нерегистрирани потребители, но безсмислени мнения и коментари ще бъдат трити.

Модератор: I.Voykov

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1903
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Въпрос относно бан

Мнение от boris » 09 Апр 2018, 20:34

Don_Diego написа:
Тоя път ще се въздържа да ти обясня кога можеш да ми казваш какво да правя :mhihi:


Продължавай в същия дух. :yes:
Правим се първо на гоуеми, после хленчиме, че сме си получили заслуженото...


Ице, някой овластени можем. :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Въпрос относно бан

Мнение от Don_Diego » 09 Апр 2018, 21:16

Ти сериозно ли не разбра с каква идея е пусната темата? :conf:
И за протокола: когато съм бил прав, доста по-високопоставени от теб хора са чували доста по-неприятни неща, така че се считай за привилегирован и под закрилата на правилата иначе другаде щях да те пратя :mhihi:
И все още не ми е ясно кое правило наруших? Казваш ми да спра да пиша в темата (ако е твоя собственост окей ама май не е), аз ти казвам, че докато спазвам правилата няма как да ме спреш и горя. Къде е правото на отговор, свобода на словото и тн? :kuku:

ПП: Или може би грешката ми е била, че съм дал идея да се спазва ЗДвП? Защото тя самата тема е в разрез с правилата на форума :wave: Радар-детектора е устройство, с което да установиш наличие на измервателна техника и да намалиш, иначе казано търси се вариант за перманентно нарушаване на ЗДвП, пък в правила уж не се допускали такива неща :dunno:
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Въпрос относно бан

Мнение от Mollov » 09 Апр 2018, 22:15

Веднага ще ти отговоря, съвсем обосновано:

- когато Модератор и/или Администратор те моли да спреш с коментарите, отговор от рода на "молбите към арменският поп" е директно за временен BAN. Не знам защо изобщо се коментира. Има си начини и начини (за реакция), ама явно имаш повече мисъл да търсиш сметка, отколкото първо да погледнеш себе си... ако не беше репликирал, нямаше да има и BAN... трудно ли е да се предположи??
- кой точно е наложил BAN-а нямаш ама абсолютно никакво право да изискваш да ти се казва - не знам защо изобщо смяташ, че имаш право на подобно обясняване или нещо от този род? Особено, когато е налице определено държание в определената тема.

И тук няма никаква злоупотреба с власт. Когато не си доволен от работата на някой модератор, можеш да ми пишеш ЛС. Но с поведение, "свързано с арменският поп", сам си вкарваш автогол.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Въпрос относно бан

Мнение от Don_Diego » 09 Апр 2018, 23:00

И после се чудите защо свестните потребители спират да посещават форума :bchug:
Приятна вечер
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Въпрос относно бан

Мнение от Mollov » 10 Апр 2018, 8:54

Ясно ми е, че не ти изнася, и затова се правиш на интересен... искаше отговор по правилата, получаваш го.... само не разбирам защо си недоволен???

Това тук не е Facebook... не можеш да си правиш/пишеш каквото си искаш, когато си искаш, както на теб ти е кеф...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Въпрос относно бан

Мнение от Don_Diego » 10 Апр 2018, 11:14

Но представено през вашата гледна точка излиза, че ако моето мнение не съвпада с Вашето не трябва да го изразявам или ако го направя мога да бъда санкциониран.
Тази тема е подбудена от това, че аз защитавайки тезата си, ми бе заявено изобщо да спра да пиша в темата, след което дори бях санкциониран защото обясних в прав текст, че не нарушавам никое правило.
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Въпрос относно бан

Мнение от Mollov » 10 Апр 2018, 15:28

Изразяване на мнение и получаване на BAN няма нищо общо с това дали съвпада с моето/"нашето" или не.... за пореден път казвам, че беше санкциониран, защото репликира Модератор да отправя молбите си към арменският поп, а не защото изразяваш мнение.... има ДОСТА голяма разлика, ама ДОСТА. Почвам да си мисля, че нарочно заобикаляш този важен момент...

Вече беше цитирано Правило 20 от Основните правила на Форума, няма да дъвчем едно и също нещо по няколко пъти. Като човек, който търси сметка на база на правилата на форума за проявено отношение към него, съвсем според същите тези правила можеш да получиш BAN, защото не си (явно, иначе нямаше да репликираш Модератор, а аз щях да имам ЛС) запознат с тях, а при регистрация си се съгласил да ги спазваш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Въпрос относно бан

Мнение от Don_Diego » 11 Апр 2018, 12:06

Обясни ми тогава защо ми бе заявено да спра да пиша в тема, по която явно имам мнение и искам да го изкажа :idea: (пак да подчертая, че никое правило не бях нарушил дотогава)
Защото в моите очи изглежда, че това мнение не съвпада с това на модератора и репликата беше просто удобно извинение да се наложи бан
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1903
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Въпрос относно бан

Мнение от boris » 11 Апр 2018, 17:34

Какво обяснение искаш повече от това, което съм написал още тогава. Да видяхме го мнението ти, всичко го прочетоха, никой не възрази, че си го написал. Но какво се случва след това? Продължаваш да повтаряш едно и също, направи впечатление и на други потребители, което доведе до това, което ти написах. Ако имаш нещо друго за казване, никой не те възпрепятства, както се вижда и в момента си пишеш във въпросната тема.
Дори и да не съм прав, не е това начина да изразяваш несъгласието си.

Какви разминавания в мненията, какви чудесии...Айде стига си се правил на ощипана мома, много добре ти е ясно всичко.
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Въпрос относно бан

Мнение от Mollov » 11 Апр 2018, 21:05

Don_Diego написа:Защото в моите очи изглежда, че това мнение не съвпада с това на модератора и репликата беше просто удобно извинение да се наложи бан


Ясно ми е, че наистина е доста удобно... да мислиш така... но нещата са доста по-прозаични... имаме причина, налице е и последващи действия. Просто и ясно, без да търсим удобни извинения...

Надявам се да не мислиш, че си търсим кой да BAN-нем.... от забавление... или за назидание... факт е, че са налице далеч по-важни задачи, които изискват внимание.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Въпрос относно бан

Мнение от Knoxville_ » 12 Апр 2018, 10:27

Mollov написа:- кой точно е наложил BAN-а нямаш ама абсолютно никакво право да изискваш да ти се казва - не знам защо изобщо смяташ, че имаш право на подобно обясняване или нещо от този род? Особено, когато е налице определено държание в определената тема.


Защо да няма право? Не е ли редно всеки да застава с името си зад собствените си действия (във форума - с никнейма)?

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Въпрос относно бан

Мнение от Mollov » 14 Апр 2018, 0:04

Модераторите и Администраторите са съответно "назначени" от хората, които това им влиза в работата. Този форум, все пак, не е държавна собственост. По този начин им се дава доверие да вършат своята работа съвестно. Не винаги има "нужда от заставане зад действието си". Когато някой от тия две нива на "властимащи" (че гледам е много популярно да се използва този термин) преценят, че някой е за наказание, този човек освен, че получава наказанието, той наред с това губи правото да му се дават обяснения...

Защо ли? Защото с действията си е нарушил правилата на форума т.е. най-малкото проявил е неуважение (по един или друг начин) не само към това общество, но може би и към някой конкретно (както казах, според-зависи за какво е получил наказанието). Защо, тогава, подобен потребител заслужава да му се дават обяснения??

Имай предвид, че в доста от случаите (този тук е малко по-специфичен) наказаните потребители са в пълното съзнание, че "най-вероятно ще ме изпляскат за това, което съм написал"/"... за това, че прецаках в търговски взаимоотношения този или онзи" (изключение правят нови потребители, които просто не са чели правилата и хич не са наясно какво са забъркали).

И въпреки това, в конкретната ситуация, пращането при "арменският поп" в известен смисъл също може да се приеме като проява на неуважение към Модератор... Нещата малко стават в стил "ти (малко) се "еб@ваш" с мен, пък аз трябва да ти се обяснявам....". Това няма как да се случи...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Въпрос относно бан

Мнение от Don_Diego » 14 Апр 2018, 13:10

Няма как да проявя уважение към модератор, който ми е казал да спра да пиша в тема, по която имам мнение и отговарям на нападка към мен :winky:

И да, трябва да се пише обяснение къде, кога и защо е наложено наказание за да си вземе човек бележка. Не всички имаме кристална топка вкъщи или умеем да хвърляме на боб, че да знаем кога не сме се харесали на управата
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Въпрос относно бан

Мнение от Knoxville_ » 15 Апр 2018, 9:16

От написаното разбирам, че всеки може да отнесе бан(ана) по всяко време, за каквото и да било.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Въпрос относно бан

Мнение от Mollov » 15 Апр 2018, 20:45

Явно нищо не си разбрал от това, което съм написал :)

ПредишнаСледваща

Назад към Новини, предложения, проблеми & коментари за сайта и форума

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook