Селектиране на Х-моделите във нов форум/подфорум

Ние сме благодарни за всяко мнение за нашия сайт, изразено от вас! Ако имате проблеми или някакви предложения, моля публикувайте ги тук. Всички новини и промени ще бъдат съобщавани в този форум. Могат да публикуват и нерегистрирани потребители, но безсмислени мнения и коментари ще бъдат трити.

Модератор: I.Voykov

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 13.07.2013
Пол: Мъж
Кара: AMG 560SEC WB 1990
Мечтае да кара: ... като горното,ама ново...
Детайли за колата: This AMG is a very special car in so many ways, the fact that this AMG is an authentic AMG Germany with proof of origin that the M117 / 9 motor was first developed in Germany not Japan. It is an AMG 6.0 DOHC wide body which is one of the most desirable and rarest cars in today's car collection market. The car was built during the final year of the AMG ERA during the merge with Mercedes Benz. This car is also equipped with the rarest engine AMG has ever built which is the M117-9 6.0 32v. There was a very limited number of these authentic AMG engines built in Germany and I would I estimate roughly around 5 or 6.

Селектиране на Х-моделите във нов форум/подфорум

Мнение от VIKING_WARRIOR » 10 Юни 2015, 3:50

Уважаеми Господа Администратори, Уважаеми Дами и Господа!

Извинете за безпокойството искам да Ви попитам възможно ли е да бъде направен селективен подбор по тематичност и година на производство на автомобилите със оглед по-лесно систематизиране на въпросите и на данните при задаване на определени въпроси от страна на Аудиторията? Аз предложих нещо подобно за разделяне на нови и стари модели категоризирани по години за да има повече достоверна и актуална информация, но получих меко казано малко странен отговор , който прилагам на Вашето внимание, като можете да влезете и в профилът ми и да се уверите,че съм го получил надлежно на въпросната дата...


""Re: Молба
Изпратено на: 12 Май 2015, 12:13
От: bum_bum
До: VIKING_WARRIOR
Здравейте уважаеми господин потребител,
Ако не желаете да се занимавате с простосмъртни юзъри мога да Ви изпратя банковата сметка на която да преведете сумата от 1000лв за да получите достъп до тайния форум за членове с коли до 6 години включително.
За целта трябва да предоставите ВИН номер, копие на голям талон + документ за произход на парите.
Разполагаме и с още два тайни форума- за автомобили до 3 години включително таксата е 2000лв, а за автомобили закупени нови от бмв.бг цената е 3000лв.
Също така може да се присъедините и към форума ни за примиъм автомобили с цена над 200 000лв, като годишната такса е 10 000лв.
Отстъпките, които можем да ви предложим са както следва: за автомобили до 3000 кубически сантиметра включително 10%, до 2000 кубически сантиметра 5%.""


Дали това е подигравка със мен или е истина оставам на Вас да решите и коментирате! Не съм казал нищо лошо за да получа подобен отговор, но фактът е налице.Ако е чувство за хумор, то то би се наричалo наистина "черен хумор" буквално и не прави чест на никого в случая!

В случая незнам дали собствениците на нови автомобили примерно след 2010-2015 година се интересуват за проблемите на предшествениците на своите любимци от 1989 година както и дали имат сходни характеристики и разход на гориво, като примерно 1989 годинае нямало Х-серия изобщо така че това е парадокс. Също положението е вице-верса откъмто собствениците на по-старички автомобили които примерно не могат да си позволят поради обективни или субективни причини нови автомобили какво ги интересува примерно тях голямата Pro навигация образно казано на Х6 F16 2015 какви проблеми има и има ли актуален ъпдейт включващ новата магистрала. Казвам примерно. Така Форумът се "смесва". Примерно аз няколко пъти поради недоглеждане не намирайки тема за разход на Х6 F16 2015 без да искам се "натресох" на някакъв Форум който разглеждаше разхода на някакъв модел БМВ който обаче беше трилитров и аз попитах колата с какви характеристики е че харчи толкова малко като горе долу разбрах ме разходът трябва да се очаква около 10 литра /100км. Моя си беше вината от недоглеждане но ако всичко го има категоризирано по години и модели и има реални собственици да споделят реални впечатления и ревюта ще бъде по-пълноценен този БМВ Форум. Трябва да се актуализира малко Форума със нещо като подфорум или друг форум може и срещу определена сума абонамент годишен примерно за да имат стимул екипът да измисли нещо подобаващо. Такъв уважаван и харесван Форум какъвто е БМВ трябва да просперира и да се развива не да тъпче на едно място.Ако смятате,че е излишно питането ми и няма смисъл от такова начинание със продължение просто можете да ми изтриете профилът защото освен Благотворителността която приветствам във Форума за набиране на средства за нуждаещи се хора страдащи от различни болести и проблеми били те финансови или други не намирам смисъл да си обогатявам познанията технологически за да си ремонтирам автомобилът сам. Това никога не съм го правил и нямам намерение да правя - има си Гаранция и оторизирани сервизи които се занимават със тази дейност! Просто нито имам желание нито нужното време да ремонтирам и притежавам стари автомобили. Далеч съм от това намерение и тази мисъл. Иначе във този си формат и състояние намирам Форума за полезен повече за собственици на стари автомобили! Апропо вече си купих новата Х6 F16 2015 и знам колко е разхода така,че и тази тема ми отпада от грижата! Съгласен съм да се включа при необходимост във някакви полезни начинания, но не намирам целесъобразно да губя от своето и на аудиторията ценното време във никому ненужни приказки! Мисля че съм прав. Моля Уважаеми Господа Администратори и Модератори да погледнете сериозно на предложението ми и си кажете тежката дума! Считам,че има резон в искането ми и няма да го подминете току така за което Благодаря предварително и се надявам крайният резултат да бъде позитивен и заинтригуващ и полезен за всички. Аз напълно съм привърженик това даже да бъде платена услуга, тъй като се счита че собствениците на новите коли са платежоспособни и няма да бъде проблем да бъде отделена някаква сума като годишна такса за членство примерно за целта за да се стимулират Модераторите и Администраторите, за да не се комерсиализира услугата и да бъдат доволни всички!
Оставам с респект искрено Ваш Викинг! Благодаря Ви за вниманието и съжалявам ако съм Ви отнел от времето ненужно!!
Последна промяна VIKING_WARRIOR на 10 Юни 2015, 8:39, променена общо 3 пъти
Dream as if you 'll live forever, live as if you'll die today.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 247
Регистриран на: 5.06.2010
Местоположение: София/Карлово
Пол: Мъж
Кара: Печка
Детайли за колата: Малка печка

Re: Селектиране на Х-моделите във нов форум/подфорум

Мнение от weedminer » 10 Юни 2015, 8:30

Подкрепям предложението, тъй като на мен лично ми е доста по-трудно да намирам информация в този раздел, а и в самите теми започвам да се обърквам за кой модел изобщо говорят колегите.
Сравнявам го с Е60/Е61 и Е39 разделите където се ориентирах в пъти по-лесно.

Иначе - страшен отговори си получил колега, модерна работа... :ok:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 13.07.2013
Пол: Мъж
Кара: AMG 560SEC WB 1990
Мечтае да кара: ... като горното,ама ново...
Детайли за колата: This AMG is a very special car in so many ways, the fact that this AMG is an authentic AMG Germany with proof of origin that the M117 / 9 motor was first developed in Germany not Japan. It is an AMG 6.0 DOHC wide body which is one of the most desirable and rarest cars in today's car collection market. The car was built during the final year of the AMG ERA during the merge with Mercedes Benz. This car is also equipped with the rarest engine AMG has ever built which is the M117-9 6.0 32v. There was a very limited number of these authentic AMG engines built in Germany and I would I estimate roughly around 5 or 6.

Re: Селектиране на Х-моделите във нов форум/подфорум

Мнение от VIKING_WARRIOR » 10 Юни 2015, 8:48

weedminer написа:Подкрепям предложението, тъй като на мен лично ми е доста по-трудно да намирам информация в този раздел, а и в самите теми започвам да се обърквам за кой модел изобщо говорят колегите.
Сравнявам го с Е60/Е61 и Е39 разделите където се ориентирах в пъти по-лесно.

Иначе - страшен отговори си получил колега, модерна работа... :ok:


Уважаеми Колега weedminer! Аз се опитах съвсем деликатно и тактично да помоля за нещо което считам че ще е полезно не само за мен като клиент на БМВ, но и за много други хора които се интересуват за пълноценна и достоверна информация преди покупка на нов автомобил както беше при мен в случая с покупката ми на новото Х6. Отговорът на Бум Бум по-скоро е някакъв майтап предполагам или ако истина малко е странно наистина, но това не мога да коментирам вече!Получих някакви незадоволителни и неточни отговори от един познат и няколко предположения от непознати Колеги! След което реших да се доиверя на себе си на информацията от магазина и така да премина към купуване следващият си нов автомобил, след един горчив опит със покупка на принцип "проба/грешка" след като си взех едно чисто ново Х1 от 2013 и констатирах, че е прекрасна машина но....ми е малка просто като габарити и преминах в по-горен клас естествено! Сега се надявам че молбата ми няма да остане като "глас в пустиня" и ще има някакъв позитивен резултат! Аз високо ценя труда на Господата Модератори и Администратори предвид ангажираността им към Форума и смятам ,че това са един колектив от продуктивни и интелигентни персони!
С пожелания за всичко най-добро-
Викинг
Dream as if you 'll live forever, live as if you'll die today.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 91
Регистриран на: 11.08.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: M3

Re: Селектиране на Х-моделите във нов форум/подфорум

Мнение от kpa » 10 Юни 2015, 9:26

VIKING_WARRIOR написа:
weedminer написа:Подкрепям предложението, тъй като на мен лично ми е доста по-трудно да намирам информация в този раздел, а и в самите теми започвам да се обърквам за кой модел изобщо говорят колегите.
Сравнявам го с Е60/Е61 и Е39 разделите където се ориентирах в пъти по-лесно.

Иначе - страшен отговори си получил колега, модерна работа... :ok:


Уважаеми Колега weedminer! Аз се опитах съвсем деликатно и тактично да помоля за нещо което считам че ще е полезно не само за мен като клиент на БМВ, но и за много други хора които се интересуват за пълноценна и достоверна информация преди покупка на нов автомобил както беше при мен в случая с покупката ми на новото Х6. Отговорът на Бум Бум по-скоро е някакъв майтап предполагам или ако истина малко е странно наистина, но това не мога да коментирам вече!Получих някакви незадоволителни и неточни отговори от един познат и няколко предположения от непознати Колеги! След което реших да се доиверя на себе си на информацията от магазина и така да премина към купуване следващият си нов автомобил, след един горчив опит със покупка на принцип "проба/грешка" след като си взех едно чисто ново Х1 от 2013 и констатирах, че е прекрасна машина но....ми е малка просто като габарити и преминах в по-горен клас естествено! Сега се надявам че молбата ми няма да остане като "глас в пустиня" и ще има някакъв позитивен резултат! Аз високо ценя труда на Господата Модератори и Администратори предвид ангажираността им към Форума и смятам ,че това са един колектив от продуктивни и интелигентни персони!
С пожелания за всичко най-добро-
Викинг


Колега, ще си позволя да говоря на ти.
Очевидно предложението ти е добро и има смисъл от разделяне на форума.

Понеже явно не разбираш от намеци - получаваш ироничен отговор, заради постоянните ти реплики от сорта на:
"с покупката ми на новото Х6."
"купуване следващият си нов автомобил, ... след като си взех едно чисто ново Х1 от 2013"
Всичката тази показност идва малко повече и е доста дразнеща, вярвам не само за мен

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 13.07.2013
Пол: Мъж
Кара: AMG 560SEC WB 1990
Мечтае да кара: ... като горното,ама ново...
Детайли за колата: This AMG is a very special car in so many ways, the fact that this AMG is an authentic AMG Germany with proof of origin that the M117 / 9 motor was first developed in Germany not Japan. It is an AMG 6.0 DOHC wide body which is one of the most desirable and rarest cars in today's car collection market. The car was built during the final year of the AMG ERA during the merge with Mercedes Benz. This car is also equipped with the rarest engine AMG has ever built which is the M117-9 6.0 32v. There was a very limited number of these authentic AMG engines built in Germany and I would I estimate roughly around 5 or 6.

Re: Селектиране на Х-моделите във нов форум/подфорум

Мнение от VIKING_WARRIOR » 10 Юни 2015, 11:24

kpa написа:
VIKING_WARRIOR написа:
weedminer написа:Подкрепям предложението, тъй като на мен лично ми е доста по-трудно да намирам информация в този раздел, а и в самите теми започвам да се обърквам за кой модел изобщо говорят колегите.
Сравнявам го с Е60/Е61 и Е39 разделите където се ориентирах в пъти по-лесно.

Иначе - страшен отговори си получил колега, модерна работа... :ok:


Уважаеми Колега weedminer! Аз се опитах съвсем деликатно и тактично да помоля за нещо което считам че ще е полезно не само за мен като клиент на БМВ, но и за много други хора които се интересуват за пълноценна и достоверна информация преди покупка на нов автомобил както беше при мен в случая с покупката ми на новото Х6. Отговорът на Бум Бум по-скоро е някакъв майтап предполагам или ако истина малко е странно наистина, но това не мога да коментирам вече!Получих някакви незадоволителни и неточни отговори от един познат и няколко предположения от непознати Колеги! След което реших да се доиверя на себе си на информацията от магазина и така да премина към купуване следващият си нов автомобил, след един горчив опит със покупка на принцип "проба/грешка" след като си взех едно чисто ново Х1 от 2013 и констатирах, че е прекрасна машина но....ми е малка просто като габарити и преминах в по-горен клас естествено! Сега се надявам че молбата ми няма да остане като "глас в пустиня" и ще има някакъв позитивен резултат! Аз високо ценя труда на Господата Модератори и Администратори предвид ангажираността им към Форума и смятам ,че това са един колектив от продуктивни и интелигентни персони!
С пожелания за всичко най-добро-
Викинг


Колега, ще си позволя да говоря на ти.
Очевидно предложението ти е добро и има смисъл от разделяне на форума.

Понеже явно не разбираш от намеци - получаваш ироничен отговор, заради постоянните ти реплики от сорта на:
"с покупката ми на новото Х6."
"купуване следващият си нов автомобил, ... след като си взех едно чисто ново Х1 от 2013"
Всичката тази показност идва малко повече и е доста дразнеща, вярвам не само за мен


Уважаеми Господин Кра,

Всичко което пиша е спонтанно без да влагам никакъв умисъл и парвенющина ако визирате това! По натура и индивидуалност според моето обкръжение близки и познати и приятели и роднини ме определят като бохем, но това е друга тема на разговор-тематика за писане. Кой от какво се дразни е въпрос на манталитет. Аз лично не се дразня от такива изявления на много колеги които примерно казват "Моята невероятна М3, или Седма серия..." или от сорта. Това е право на всеки от Форумада се изрзява както намеври за добре стига да не нанася вреди и обиди по аудиторията! Кой какво се дразни пак повтарям е въпрос на виждане и има една много подходяща руска поговорка на тази тема която гласи:
"Но ведь, как говорится, на вкус и на цвет товарищей нет" .
Така че препоръчително е за Вас и подобни на Вас персони да се въздържат от коментари от сорта: "Аре ве копеле,простак,дрисльо.." и от сорта които получавам защото ника не са според правилата на Форума. Ако не може да се възприеме единна дипломатичност от всички и търпимост и взаимна тактичност наистина е по-добре да се раздели Форума на адекватни потребители със очевидно различни точки на виждане и мислене както и поведение! Иначе се оказва,че Аднинистраторите и Модераторите трябва да се превърнат на Полицаи и да "разтървават" потребителите! С това мисля , че удовлетворих принципно и в частност Вашето мнение и становище по въпроса който Ви вълнува! Аз примерно не си позволявам да минавам на "ТИ" с когото и да било ако освен и единствено е преминала служебната бариера на формалността и са изградени някакви по-близки взаимоотношения! Но това чев Вие ми пишете на "Ти" не означава, че ще Ви игнорирам или ще се нахвърля да Ви обиждам,че сте невъзпитан! Обноските са много ваьно качество във една деликатна комуникация каквато е тази във Форума за да не се превърне в махленско сборище на много и жсякакви характери и индивиди! Предполагам ще се съгласите със мен,ако ли не няма проблем!
Поздрави и всичко най-добро!
Викинг.
Dream as if you 'll live forever, live as if you'll die today.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1903
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Селектиране на Х-моделите във нов форум/подфорум

Мнение от boris » 10 Юни 2015, 13:03

Що не вземеш малко да вникнеш в това, което ти се казва, преди да напишеш поредните 20 реда размисли и страсти...
Изображение

моргаджия
моргаджия
Аватар
Мнения: 250
Регистриран на: 14.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Всичко

Re: Селектиране на Х-моделите във нов форум/подфорум

Мнение от Krassi_kn » 10 Юни 2015, 14:15

boris_k написа:Що не вземеш малко да вникнеш в това, което ти се казва, преди да напишеш поредните 20 реда размисли и страсти...

Щото ако на колегата му беше даден конкретен и най-вече нормален отговор от "високопоставения" и всемогъщ модератор тази тема нямаше и да я има.
Напоследък много започва да ме дразни отношението на някои модератори към "простолюдието" както е написано в горния цитат :bang:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Селектиране на Х-моделите във нов форум/подфорум

Мнение от adovet » 10 Юни 2015, 14:26

Поведението на viking warrior във всички теми е надменно и иронизиращо. Беше ми пращал и на мене лични съобщения се в този ред на размисли и му писах, че такова поведение не се толерира във форума, но изглежда, че той си знае неговото и това е, пък после се сърди, че другите му се присмиват :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Селектиране на Х-моделите във нов форум/подфорум

Мнение от adovet » 10 Юни 2015, 14:31

А относно самото селектиране не виждам много смисъл, защото и в момента много хора с Х пишат в Е39 или Е60, защото в съответния форум на Х има доста малко посещение.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Селектиране на Х-моделите във нов форум/подфорум

Мнение от Taruno » 10 Юни 2015, 14:42

Човечеца иска да е специален - ако можех да цитирам една глупост дето беше написал регистрациония му номер, ама това е някои хора обичак да се изтъкват колко са велики и за съжаление това е част от манталитета на собствениците намарката и особено на лъскавите нови представители.

Дали това е подигравка със мен или е истина оставам на Вас да решите и коментирате! Не съм казал нищо лошо за да получа подобен отговор, но фактът е налице.Ако е чувство за хумор, то то би се наричалo наистина "черен хумор" буквално и не прави чест на никого в случая!


А Вие господине ако наистина се смятате за такъв интелектуалец, няма да се интересувате въобще от подобни тънки начини да се направите на интересен, но уви. А и вземете един речник и проверете значението на черен хумор, защото не значи (хумор, който не разбирам). Мисля, че доста леко Ви е иронизирал въпросният модератор, ако бях аз щеше да е по-зле.

Поздрави: Taruno (това звучи толкова комично - да пишете подобни неща във форум и то с ника Ви, по-безлично не може, но и няма да е толкова интересно)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1070
Регистриран на: 20.01.2005
Местоположение: у вкъщи
Пол: Мъж
Кара: мел
Мечтае да кара: танк

Re: Селектиране на Х-моделите във нов форум/подфорум

Мнение от XaMaB » 10 Юни 2015, 14:56

А може ли да видим и как точно е бил зададен въпроса, за да получи подобен отговор?
Обикновено подобни отговори са предизвикани от нещо
Кой ми затри подписа, за неспазване на правилата, при условие че подписа ми беше по-стар от правилата

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Селектиране на Х-моделите във нов форум/подфорум

Мнение от Taruno » 10 Юни 2015, 14:57

Въпроса на колегата очевидно не е бил само за Х сериите, но е по-лесно да извади отговора от контекста, за да звучи по-шокиращо.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Селектиране на Х-моделите във нов форум/подфорум

Мнение от adovet » 10 Юни 2015, 15:03

Предлагам да се направи тема на Х серийте след 2014г. :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: Селектиране на Х-моделите във нов форум/подфорум

Мнение от LiTtLeRoCk » 10 Юни 2015, 17:17

Стига глупости. Ще обмислим предложението.

Назад към Новини, предложения, проблеми & коментари за сайта и форума

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook