Прост въпрос

Ние сме благодарни за всяко мнение за нашия сайт, изразено от вас! Ако имате проблеми или някакви предложения, моля публикувайте ги тук. Всички новини и промени ще бъдат съобщавани в този форум. Могат да публикуват и нерегистрирани потребители, но безсмислени мнения и коментари ще бъдат трити.

Модератор: I.Voykov

Красива и екстремна
Аватар
Мнения: 486
Регистриран на: 14.12.2004
Местоположение: Варна
Пол: Жена
Кара: bmw 328

Re: Прост въпрос

Мнение от bawarka » 13 Окт 2013, 0:45

Здравейте и от мен.
Отдавна не пиша и не използвам форума по предназначение, по разбираеми причини, които едва ли ви вълнуват в случая.
Бих искала да обясня от моя гледна точка проблема на Пенчев, тъй като наскоро имах подобен ....
Бях пуснала две теми за коли на части, които ми стояха 2г+ , през това време правилата са се променили, но аз не съм ги прочела - Да, моя грешка, че не ги чета периодично. Неприятното в тази ситуация беше, че ми бе изтрита тема с подробно описание на всички части с които разполагам и които съм продала, а тази информация другаде я нямах. Съответно личните съобщения които си разменихме с модератора не бяха с особено добър тон, но в крайна сметка се разбрахме и информацията ми беше върната по един или друг начин.
Пропуска ви от тази гледна точка е, че хората се стараят да напишат обява по правилата, да поставят снимки , да изгубят определено време и за миг са пропуснали 1 точка от правилата и всичко изчезва с малко арогантно 'обяснение'.
Нужно е малко човешко отношение и нормална комуникация.
Изказвания от типа "никой НЕ Е ДЛЪЖЕН' и 'не караме НАСИЛА някой да стои във форума'.....не мисля, че са достойни за един администратор.
Без лоши чувства ще го кажа - губите хора.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Прост въпрос

Мнение от Mollov » 13 Окт 2013, 0:50

Човешко отношение винаги има, но всички сме хора - понякога се случва да не си на кеф... случва се и на тия, и на ония, и на другите...

Колкото до "никого не караме насила" - според стеклата се ситуация не очаквай да се усмихвам на всеки и да пляскам с ръце... не може да се "изсереш" на главата на някого и да очакваш той да ти се радва... аз поне не съм такъв човек. Всяко нещо си има граници и не мисля, че модератори и админи сме длъжни да търпим всяко едно "отрицателно поведение" у съответния потребител... не сме тук с тази цел.

Иначе колкото до твоята ситуация с обявата и описанието - да, кофти е... аз винаги съветвам потребителите да си правят бекъп на всички такива обяви, защото понякога се случват и грешки, а понякога дори форума си прави "шеги" и изчезват теми... рядкост е, ама се случва.

И в конкретният случай на Пенчев обявата дори не беше изтрита... напълно. Бях я запазил ако иска да я пусне в друг форум. Само че не беше оставена в раздела, защото има не малко потребители, които виждат, че обявата не е по правилата и се започва и другата песен - "явно едни са повече потребители от други...".

Бургаското явление
Аватар
Мнения: 1649
Регистриран на: 21.07.2007
Местоположение: Бургас/София

Re: Прост въпрос

Мнение от Illusion » 13 Окт 2013, 0:56

Вероятно си прав за написаното от твоя гледна точка.

Mollov написа:Нещо не мога да те разбера... никъде не съм твърдял, че не съм прост модератор... по-скоро уточних, че не съм модератор, а администратор, и като такъв имам право да преценя кога една тема може да бъде заключена макар и да не нарушава точно правилата.

Няма какво повече да го дъвчем дали си модератор или администратор. Модерирайки теми и мнения, за мен си прост модератор. :mhihi:

Mollov написа:Колкото до написаното от Пенчев - факт е, че с него имаме 1-2 "допирни точки" годишно, евентуално по някакви теми, евентуално да съм коментирал нещо с него... по някаква причина. Колкото до "модератор -> юзър" частта не мисля, че с него сме коментирали каквото и да било в близкото и не толкова близко минало т.е. той проблеми не е имал по никакъв начин. Или аз не помня за такива. Факт е обаче, че неговото "мнение" ме цитира "по име" няколко пъти, така че да оставим настрана това дали е насочено към мен или не... това е ясно.

На доверие приеми, че не само написаното от него, но и написаното от мен в темата му се отнася не само за теб.

Mollov написа:От известно време насам във форума се опитваме да следим правилата по-изкъсо, защото свободията започна да преминава границите на приличното... то не са псувни между потребители, то не са обиди и каквото още се сетиш. Така че не знам за какво упражняване на правата на по-висшия говорим. Когато преди време сменяхме платформата и направихме "огледален образ" на форума с цел тестове без наличието на модерация за една седмица всичко стана така, че никой не искаше да влиза там. А после модератори и администратори били лошите.

Според мен от по-дълго известно време насам модерирането е проблема, който доведе до изнервяне на обстановката, напускането на много потребители, липсата на повече стойностни теми и мнения и като резултат свободията, за която ти говориш. Това си е изцяло моя мнение като юзър, който... да кажем, че е от потребителите, които не ги е кефила обстановката тук и нищо не го е задържало тук.

Denischo написа:И аз искам да задам един прост въпрос, в прочем 2 де :1. Колеги, след като тука никой не ви държи на сила, не сте платили нищо за сайта/форума ( а и никой не ви е молил за това ) защо си го слагате толкова присърце всичко това ?! Човека си е свършил работата и вие веднага А-У като циганите от факултета с извинение... 2. Предполагам, че имате жени/мъже що не идете да си ги гушнете и да спите, а се тормозите с глупости по никое време ?!

И аз имам въпрос към теб: ти нямаш ли жена/мъж, ами се занимаваш с глупости по никое време. ;)




И отделно от тази тема да попитам, ако проблема с темата на Пенчев е, че е пуснал колата на свой приятел да се продава и това не отговаря на правилата, какво би попречило той да се регистрира с друг ник и да си пусне обявата от новия ник? Или, ако спести подробността, че е на негов приятел колата? Изобщо не ми е работата да ви се меся в правилата на форума, но това ми се струва много нелогично и трудно за контролиране правило освен, ако всеки без бой не си признава негова или не е колата.
Mishel_Vaian написа:Качвайте се на бързи ИС-ки. И отзад возете яки Миски. Жените от мотори не разбират.Те колите по цвят избират
Само Илюжън не може се прекара да опита ИС-ка тя да кара

ИзображениеИзображениеИзображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Прост въпрос

Мнение от Mollov » 13 Окт 2013, 1:04

Illusion написа:И аз имам въпрос към теб: ти нямаш ли жена/мъж, ами се занимаваш с глупости по никое време. ;)


И отделно от тази тема да попитам, ако проблема с темата на Пенчев е, че е пуснал колата на свой приятел да се продава и това не отговаря на правилата, какво би попречило той да се регистрира с друг ник и да си пусне обявата от новия ник? Или, ако спести подробността, че е на негов приятел колата? Изобщо не ми е работата да ви се меся в правилата на форума, но това ми се струва много нелогично и трудно за контролиране правило освен, ако всеки без бой не си признава негова или не е колата.


Мъж нямам, и по-добре... жена имам, ама вече ми е сърдита... поне за тази вечер :) Иначе когато бях прост модератор ми беше къде-къде по-добре... когато имаше проблем си имаше администратори, които да се занимават с казусите.

Иначе за обявата - може да направи друга регистрация, ама от нея няма да може да пусне обявата, защото има ограничение по мнения и "старост" на регистрация. И за да отговоря напред и на евентуален въпрос относно това правило - по този начин спряхме разните случайни регистрации с цел пускане на обява и продажба на части/кола, с които в последствие може има проблем, а новорегистрирания си е бил вече камшика. Т.е. пазим си потребителите от евентуални измами. Условието да не се пуска обява от името на друг е породено от това, че в последствие автора на обявата не желание да търпи наказание или да носи отговорност, ако сделката между истинския собственик и продавача/купувача не е преминала като хората. Факт е, че с тези промени в правилата на търговските раздели намалихме драстично "проблемните сделки".

Колкото до ситуацията с Пенчев - той може да е сериозен човек и да е ОК (макар че мнението ми за него се промени коренно), но истинския продавач на колата е непознат, а и "прескачането на правилата" само заради Пенчев ще породи куп подобни теми, но в друга посока на "търсене на сметка". По-горе съм споменал накратко.

Красива и екстремна
Аватар
Мнения: 486
Регистриран на: 14.12.2004
Местоположение: Варна
Пол: Жена
Кара: bmw 328

Re: Прост въпрос

Мнение от bawarka » 13 Окт 2013, 1:09

Не искам да бъда разбрана погрешно, за мен е ясно че вината в един спор винаги се разделя между участниците в него.
Въпроса е , когато се случи модератор/администратор 'да не е на кеф' да го отчете като факт и да се държи дипломатично.
Мисля, че този форум не е 'тийнпроблем.бг', за да си позволяваме да си серем всички на главите. Не е нужно.

И определено не съм съгласна, хора които са допринесли доста за развитието на един клуб и са доказано интелигентни и съвестни да се третират като обикновени юзъри. Това не означава, че за тях правила не трябва да съществуват, а по-скоро да се отчита факта, че е 'възможно нещо да са пропуснали 'неволно', най-малкото защото познавате човека и би трябвало да сте наясно, че не е Калчо Калчев от Айтос, който е влезнал докато чопли семки да 'turi idna tiema v prudava'.
И обидата идва точно от това, че такива хора се третират неправилно. Това не е 'отрицателна пумия' излята от Пенчев, за да си начеше пръстите, а критика и то не само от него, която трябва да вземете предвид, ако искате наистина в този форум все пак да има и читави хора.
Последна промяна bawarka на 13 Окт 2013, 1:12, променена общо 1 път

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Прост въпрос

Мнение от Mollov » 13 Окт 2013, 1:12

Аз по-горе съм го написал - факта, че става дума за Пенчев доведе до това, че не му беше наложен веднага временен BAN, ами просто "прибрах темата" и му написах ЛС да е наясно. Т.е. мисля си съгласна, че тук направо бе проявено отношение спрямо него. Само че начина, по който той реагира мисля, че не беше на ниво.

bawarka написа:Въпроса е , когато се случи модератор/администратор 'да не е на кеф' да го отчете като факт и да се държи дипломатично.


Когато човек не е на кеф не винаги се усеща, че трябва да отчете това си състояние и да не му влияе при подобни ситуации... на всеки може да се случи.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4859
Регистриран на: 7.02.2003
Местоположение: София
Кара: на 1,6 бара
Мечтае да кара: 911

Re: Прост въпрос

Мнение от bmwdriver » 13 Окт 2013, 1:18

Хаха,много бързо сдаваш ;) Преди това се замисли защо действията ти предизвикват такива реакции.След като си отговориш,може и да осъзнаеш,че може пък и да си прибързал и да не си оценил много точно ситуацията,знае ли човек ;)
'91 Е36 32?i 24V- тия с детските болести и многото екстри 8)
Изображение
Driver's Racing Team
KBDremap

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Прост въпрос

Мнение от Mollov » 13 Окт 2013, 1:19

Така е... трябваше да му оставя обява, пък да се занимавам със запитванията на различните потребители, които доста натрапчиво питат "защо неговата обява седи, като не е по правилата...".

Красива и екстремна
Аватар
Мнения: 486
Регистриран на: 14.12.2004
Местоположение: Варна
Пол: Жена
Кара: bmw 328

Re: Прост въпрос

Мнение от bawarka » 13 Окт 2013, 1:21

Не съм запозната в детайли със случая, но уссещането ми е познато и ако ЛС-а е бил "Темата е изтрита поради неспазване на правилата'' , мисля че е ясно защо реакцията му е била такава. Всъщност не ми се иска да се впускам в подробности по случая, защото не ме касае. Исках да изкажа мнение, защото срещам доста хора от 'старите', които казват 'аз във форума не влизам отдавна, пълна пумия е' и това са все хубави хора. Кофти е за нас и нашето общество.
Ред и дисциплина трябва да има, но не и комунизъм. Трябва да е дипломатично, предвидливо и с добър тон.

Бургаското явление
Аватар
Мнения: 1649
Регистриран на: 21.07.2007
Местоположение: Бургас/София

Re: Прост въпрос

Мнение от Illusion » 13 Окт 2013, 1:24

bawarka написа:Здравейте и от мен.
Отдавна не пиша и не използвам форума по предназначение, по разбираеми причини, които едва ли ви вълнуват в случая.
Бих искала да обясня от моя гледна точка проблема на Пенчев, тъй като наскоро имах подобен ....
Бях пуснала две теми за коли на части, които ми стояха 2г+ , през това време правилата са се променили, но аз не съм ги прочела - Да, моя грешка, че не ги чета периодично. Неприятното в тази ситуация беше, че ми бе изтрита тема с подробно описание на всички части с които разполагам и които съм продала, а тази информация другаде я нямах. Съответно личните съобщения които си разменихме с модератора не бяха с особено добър тон, но в крайна сметка се разбрахме и информацията ми беше върната по един или друг начин.
Пропуска ви от тази гледна точка е, че хората се стараят да напишат обява по правилата, да поставят снимки , да изгубят определено време и за миг са пропуснали 1 точка от правилата и всичко изчезва с малко арогантно 'обяснение'.

За това в други форуми при промяна на правилата потребителите се предупреждават, че вече темата им нарушава новите правила и да си я оправят. Ако не я оправят, бива изтривана. Предполагам това отнема повече време от простото Изтрий или просто зависи от кефа на модератора.


Mollov написа:
Illusion написа:И аз имам въпрос към теб: ти нямаш ли жена/мъж, ами се занимаваш с глупости по никое време. ;)


И отделно от тази тема да попитам, ако проблема с темата на Пенчев е, че е пуснал колата на свой приятел да се продава и това не отговаря на правилата, какво би попречило той да се регистрира с друг ник и да си пусне обявата от новия ник? Или, ако спести подробността, че е на негов приятел колата? Изобщо не ми е работата да ви се меся в правилата на форума, но това ми се струва много нелогично и трудно за контролиране правило освен, ако всеки без бой не си признава негова или не е колата.


Мъж нямам, и по-добре... жена имам, ама вече ми е сърдита... поне за тази вечер :) Иначе когато бях прост модератор ми беше къде-къде по-добре... когато имаше проблем си имаше администратори, които да се занимават с казусите.

Иначе за обявата - може да направи друга регистрация, ама от нея няма да може да пусне обявата, защото има ограничение по мнения и "старост" на регистрация. И за да отговоря напред и на евентуален въпрос относно това правило - по този начин спряхме разните случайни регистрации с цел пускане на обява и продажба на части/кола, с които в последствие може има проблем, а новорегистрирания си е бил вече камшика. Т.е. пазим си потребителите от евентуални измами. Условието да не се пуска обява от името на друг е породено от това, че в последствие автора на обявата не желание да търпи наказание или да носи отговорност, ако сделката между истинския собственик и продавача/купувача не е преминала като хората. Факт е, че с тези промени в правилата на търговските раздели намалихме драстично "проблемните сделки".

Toва дали си имаш мъж/жена изобщо не се отнасяше за теб и изобщо не беше сериозен въпрос, а отговор на Denischo.
Относно обявите - благодаря ти за отговора! Разбирам идеята и все пак няма отговор на въпроса - ами, ако се спести подробността, че колата не е на човека, пуснал темата. Ако някой реши да има тема тук, изобщо няма да го усетите.
Mishel_Vaian написа:Качвайте се на бързи ИС-ки. И отзад возете яки Миски. Жените от мотори не разбират.Те колите по цвят избират
Само Илюжън не може се прекара да опита ИС-ка тя да кара

ИзображениеИзображениеИзображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Прост въпрос

Мнение от Mollov » 13 Окт 2013, 1:24

bawarka написа:Не съм запозната в детайли със случая, но уссещането ми е познато и ако ЛС-а е бил "Темата е изтрита поради неспазване на правилата''...


Mollov написа:Заглавие: BMW E36 323ti Compact (Import aus Schweiz)

Предполагам си наясно, че не можеш да пускаш обява от името на друг човек...


След този ми ЛС последваха три от негова страна, като в първия се извинява, във втория ми предлага да заобиколи правилата, а в третия вече тона се променя... след около 30-40 мин видях тия ЛС и му отговорих... само че вече беше късно и "словоизлиянията" бяха налице...

Illusion написа:Относно обявите - благодаря ти за отговора! Разбирам идеята и все пак няма отговор на въпроса - ами, ако се спести подробността, че колата не е на човека, пуснал темата. Ако някой реши да има тема тук, изобщо няма да го усетите.


По принцип си има начини, по които се разбира... и да, има начини, по които ако се направи обявата няма как да разберем... но не мога да ги споделя по обясними причини. Факт е, че не можем да хващаме на 100% опитите за прескачане на правилата, но се стараем да сме максимално ефективни.

Красива и екстремна
Аватар
Мнения: 486
Регистриран на: 14.12.2004
Местоположение: Варна
Пол: Жена
Кара: bmw 328

Re: Прост въпрос

Мнение от bawarka » 13 Окт 2013, 1:32

За това съм съгласна, правилата не бива да се заобикалят.
В случая обаче, Пенчев е 'санкциониран' именно защото го познавате и знаете, че въпросната кола не е негова. Сигурна съм че има стотин обяви от юзъри, които продават 'чужди' коли, но вие няма как да го знаете. Има сериозен пропуск в тази точка, която трябва да преразгледате.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Прост въпрос

Мнение от Mollov » 13 Окт 2013, 1:32

Правим каквото можем, но няма как да "хванем" всички... а и Пенчев не беше санкциониран... и все още не е. Иначе в неговата обява се съдържаше инфото, че колата не е негова... но не очаквай от мен да го "покрия" или да си "затворя очите" и обявата да седи.

Бургаското явление
Аватар
Мнения: 1649
Регистриран на: 21.07.2007
Местоположение: Бургас/София

Re: Прост въпрос

Мнение от Illusion » 13 Окт 2013, 1:42

Mollov написа:По принцип си има начини, по които се разбира... и да, има начини, по които ако се направи обявата няма как да разберем... но не мога да ги споделя по обясними причини. Факт е, че не можем да хващаме на 100% опитите за прескачане на правилата, но се стараем да сме максимално ефективни.


Вместо да се задълбочавате толкова това и да се чудите как да отсявате коректните и некоректните нови потребители, вземете да си припомните, че модераторите и администраторите са в един форум, за да го правят уютен за потребителите, а не да си го правят за тях си. И не, когато не са на кеф, да правят грешки. Като не можеш да разсъждаваш правилно, когато не си на кеф, не модерираш в този момент. Когато пък не можеш да отсееш тези моменти, явно не ставаш за модератор. Можеш да помагаш на хората и без да си модератор. Колкото повече модератори/администратори разберат, че не цвета на ника им ги прави нещо повече, сигурно и потребителите ще подхождат по друг начин... Пенчев беше модератор, чийто раздел беше подреден и без глупости и своеволия на потребителите. И това не беше, защото е страшен модератор и денонощно стои да модерира и да се кара с потребителите. Просто никой не бълваше пумия там и Е34 беше раздела, чийто модератор помагаше на всички, а всички уважаваха модератора. ;)
Mishel_Vaian написа:Качвайте се на бързи ИС-ки. И отзад возете яки Миски. Жените от мотори не разбират.Те колите по цвят избират
Само Илюжън не може се прекара да опита ИС-ка тя да кара

ИзображениеИзображениеИзображение

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 28.04.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 520i e39
Мечтае да кара: Alpina B12 5.7 Coupe
Детайли за колата: M52B20

Re: Прост въпрос

Мнение от Denischo » 13 Окт 2013, 7:51

@bawarka на 21 години каква жена те гони да не съм типов по рождение да се женя на 15...
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Новини, предложения, проблеми & коментари за сайта и форума

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook