Предложение за промяна на правилата за ЪП-ване на обяви

Ние сме благодарни за всяко мнение за нашия сайт, изразено от вас! Ако имате проблеми или някакви предложения, моля публикувайте ги тук. Всички новини и промени ще бъдат съобщавани в този форум. Могат да публикуват и нерегистрирани потребители, но безсмислени мнения и коментари ще бъдат трити.

Модератор: I.Voykov

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: Предложение за промяна на правилата за ЪП-ване на обяви

Мнение от LiTtLeRoCk » 25 Мар 2012, 17:33

ms написа:
LiTtLeRoCk написа:След като ти си ги засякъл, а ние не защо не докладваш за тях, ами сега се опитваш едва ли не да ни навираш наш пропуск в очите?
Или изпитваш някакво удоволствие да го правиш?Затова го има бутона докладвай, а можеше и да ми пишеш лично, щях да ги оправя.
Да.Един юзър с платена обява има право на три в свободните раздели, и какъв е тук проблема?


Май на теб ти е кеф да се заяждаш с мен или пак четете избирателно... ИЗРИЧНО съм написал "СЕГА разгледах..."- кое не разбра :?: Обсъжда се ситуацията и реших да сверя кой има платени обяви и в същото време има комерсиални обяви в общия раздел- нали не мислиш, че дебна специално какво сте пропуснали :?: Или може би си го мислиш...
Конкретно видях 3 поредни обяви за 3 отделни коли на части от 1 юзър- сверих и същият няма платена обява... Видях и 2 коли за части в 1 тема- пак сверих и няма платена... Ама това е специално ровене из разделите което не ми е задължение щото съм прост юзър (и знам, че тея с платена обява имат право на такива изключения- к'во да ровя), това е ваше задължение...

А какъв е проблема ще ти кажа простичко: Дразнят... Не защото някой си върти бизнеса, не щото продава по-евтино, а щото ти писва да гледаш все едни и същи обяви на 1-ва страница...
Особено сложно ли е да смените правилата и да нямат автоматично право на 3 комерсиални обяви като имат 1 платена- като има 1 платена, да има право и на 1 комерсиална в общия раздел... Отделно не усещате ли, че така се губят пари- аз ще пусна една платена в раздел който не пращи от посещения, а в същото време имам право на 3 такива обяви в общия раздел и тея 20-на кинта за платената ги избивам за нула време...

Това, че теб те дразни нещо, друг го дразни второ, а трети трето, няма как да се угоди на всичко и на всички.
Точно това си мисля цял ден, как да се прибера и да се дразня с теб, това ми е единственото разнообразие на мен.
И къде е логиката потребител, който няма платена обява да има право на три, а такъв с платена такава да има 1 ?Нещата са регламентирани, всички потребители имат право на 3 обяви във всеки раздел, единствената привилегия е на потребителите с платени обяви, че имат право на неограничен брой артикули, коли за части и.т.н.

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: Предложение за промяна на правилата за ЪП-ване на обяви

Мнение от LiTtLeRoCk » 25 Мар 2012, 17:39

b2 написа:LiTtLeRoCk не те упреквам за нищо - видимо си вършиш работата стриктно и търпеливо. Въпроса е, че и за теб ще е по-лесно и форума ще е по-смислен ако специално това правило се промени. Поне по мое мнение. Не виждам смисъл да следя кой кога е ъпнал, да докладвам и т.н. и Вие модераторите да вършите такава рутинна работа с голям обем за да прилагате това правило, като очевидно търговците са му намерили цаката без да го нарушават да си изпълняват задачата, а именно техните обяви да са най-отгоре.
Не съм запознат с по-специфичните правила там за колко точно обяви може да има на юзър или колко мнения или от колко време трябва да е регистриран. Те очевидно вършат работа, но според мен по точката с ъпването има какво да се мисли.
Пак казвам нямам комерсиален интерес, но ми се струва смислено правилата да са такива, че да помагат за самоконтролирането на форума и естественото поддържане на удобен вид за масовите потребители.

Струва ти се така, защото повечето хора се прибират по едни и също време, и тогава успяват да си ъпнат обявите.
Наистина обема е голям пропуски е имало, има, и ще има.
Коментраме твоето предложени, но има и една гледна точка, а тя е на потребителите с платени обяви.Реално те си спазват правилата, а сега търсим начин да ги ограничим, но няма логика да си плащаш, а да те ограничават все повече и повече.
Повярвай ми, периодично подлагам на проверка всички потребители с платени обяви, а при констатирана нередност им правя забележка.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Предложение за промяна на правилата за ЪП-ване на обяви

Мнение от Mollov » 26 Мар 2012, 19:36

Фактът, че "комерс" потребителите се грижат темите им винаги да се ъпват не значи, че по някаква причина това е лошо... останалите потребители също имат право на три обяви, така че всичко е точно. Не виждам защо трябва да рестриктираме едни, за сметка на други, щото едните са редовни в ъпването, докато другите не ги интересува толкова много.

А това за "няма да променят правилата, нали печелят от моргаджиите" дори няма да го коментирам...

Колкото до "който си плати, може да си пуска теми и да си продава колкото иска" - такова нещо се случва супер рядко, когато не сме наясно, че това не е комерсиален потребител (т.е. бизнеса му е такъв) - всички останали са "търговци" и именно заради това си плащат.

И докато на едни това им пречи, МНОГО други са предоволни, че са успяли да си купят не едно или две неща. Така че монетата има две страни.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Re: Предложение за промяна на правилата за ЪП-ване на обяви

Мнение от b2 » 26 Мар 2012, 21:23

Mollov написа:... Не виждам защо трябва да рестриктираме едни, за сметка на други, щото едните са редовни в ъпването, докато другите не ги интересува толкова много...


Защото това ще помогне подфорума да изглежда по-добре и за големия брой потребители ще бъде по-удобно и полезно. Те така или иначе и в момента са рестриктирани, просто предлагам рестрикцията да бъде съобразена с условията на форума. Общо взето излизат горе долу 10-15-20 нови обяви в този раздел на ден. А в същото време има над 50 обяви на упорити търговци, които се ъпват ежедневно. Според мен е очевидно, че ъпването като цяло компрометира идеята на раздела. Ако въобще не се ъпват обявите те дори няма да бъдат измествани от първата и втората страница за 48 часа само от естественото движение на форума. Тоест разумно и целесъобразно според мен е позволения интервал между ъпванията да бъде толкова, колкото би било необходимо да прати обявата ти след 5 страница примерно, само от новите обяви. Е съгласете се ама това не е 24 часа при текущото текучество :)

Mollov написа:... И докато на едни това им пречи, МНОГО други са предоволни, че са успяли да си купят не едно или две неща. Така че монетата има две страни.


Трудно е да се измери на колко пречи и колко са предоволните, но аз бих се обзаложил, че "разреждането" малко на ЪП-овете в никакъв случай няма да попречи или затрудни на някой, който си търси нещо конкретно да си купи. А в същото време ще позволи все пак на хората, които наглеждат какво ново и интересно лесно да отсяват "свежите" обяви.

Не виждам каква стойност за големия брой потребители добавя това обяви от над 6 месеца да седят най-отгоре когато в над 50% от случаите там се продава нещо, което така или иначе се продава в още 5 различни обяви и с най-просто търсене лесно можеш да стигнеш до офертите за дадения артикул. И многото други предоволни ще останат все така предоволни.. :)
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.


Аватар
Мнения: 1825
Регистриран на: 23.09.2005
Местоположение: Варна, морето, сините вълни...
Пол: Мъж
Кара: Кенеф от Инголщат

Re: Предложение за промяна на правилата за ЪП-ване на обяви

Мнение от ms » 26 Мар 2012, 22:37

Mollov написа:....


Понеже вчера Малката Скала ме прати да паса трева имам един прост въпрос свързан с това правило от раздела за продажба на чаркове:

3. Всички обяви, касаещи предлагането на услуги от фирми или частни лица, асортимент от стоки, стоки в количества, реклама на магазини или сервизи, се водят комерсиални и се заплащат. Всяка тема, която отговаря на тези условия ще бъде модерирана и заключвана своевременно, без предупреждение. Пускане на подобен тип обяви в този раздел имат право единствено потребителите, притежаващи Платена Обява в раздел „Сервизи, Магазини, Автоцентрове, Услуги“.

Въпроса е прозт: Къде е платената обява на Явор :?: Трябва да има такава за да пусне няколко коли за продажба на части в раздела...
Изображение
Изображение

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: Предложение за промяна на правилата за ЪП-ване на обяви

Мнение от Митко Стоянов » 27 Мар 2012, 11:26

ms написа:
Mollov написа:....


Понеже вчера Малката Скала ме прати да паса трева имам един прост въпрос свързан с това правило от раздела за продажба на чаркове:

3. Всички обяви, касаещи предлагането на услуги от фирми или частни лица, асортимент от стоки, стоки в количества, реклама на магазини или сервизи, се водят комерсиални и се заплащат. Всяка тема, която отговаря на тези условия ще бъде модерирана и заключвана своевременно, без предупреждение. Пускане на подобен тип обяви в този раздел имат право единствено потребителите, притежаващи Платена Обява в раздел „Сервизи, Магазини, Автоцентрове, Услуги“.

Въпроса е прозт: Къде е платената обява на Явор :?: Трябва да има такава за да пусне няколко коли за продажба на части в раздела...
Миленеее, пълно зле си... Нито имаш БМВ, нито някога си имал, нито ще имаш някога...не те знам какво дириш тук изобщо...Да се захапваш за обявите на Явор е меко казано несериозно, имайки предвид какво и колко е направил за клуба.
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: Предложение за промяна на правилата за ЪП-ване на обяви

Мнение от LiTtLeRoCk » 27 Мар 2012, 15:07

ms написа:
Mollov написа:....


Понеже вчера Малката Скала ме прати да паса трева имам един прост въпрос свързан с това правило от раздела за продажба на чаркове:

3. Всички обяви, касаещи предлагането на услуги от фирми или частни лица, асортимент от стоки, стоки в количества, реклама на магазини или сервизи, се водят комерсиални и се заплащат. Всяка тема, която отговаря на тези условия ще бъде модерирана и заключвана своевременно, без предупреждение. Пускане на подобен тип обяви в този раздел имат право единствено потребителите, притежаващи Платена Обява в раздел „Сервизи, Магазини, Автоцентрове, Услуги“.

Въпроса е прозт: Къде е платената обява на Явор :?: Трябва да има такава за да пусне няколко коли за продажба на части в раздела...

Ти ще се спреш ли или не ?Почваш да ми лазиш по нервите, и още малко ще те изтрая.Хем ти обясних на лично.
Определено се чудиш за какво да се зачекнеш.Явор няма обява в Серввизи Магазини Автоцентрове по свое желание.Ако е искал да има щеше да си премести една от обявите там сам.
Аз движа платените обяви в този форум, и никой не е длъжен да ти дава отчет на теб за нищо.Явор, а и всички останали с платени обяви си плащат редовно, това лично го следя.

Понеже петела на село е много разгонен, и изкърти на баба кокошарника с една кокошка, вземи да докараш тоя кенеф с многото нули да го ползваме за курник.


Аватар
Мнения: 1825
Регистриран на: 23.09.2005
Местоположение: Варна, морето, сините вълни...
Пол: Мъж
Кара: Кенеф от Инголщат

Re: Предложение за промяна на правилата за ЪП-ване на обяви

Мнение от ms » 27 Мар 2012, 15:27

LiTtLeRoCk написа:....

Да съм искал мнение от теб :?: Ако исках щях да си прочета лс-то... Ама понеже и ти, и Моллов обяснявате, че не може да ограничавате юзърите с платени обяви, а другите да имат право на повече обяви (тоест си спазвате правилата) искам ясно да обясните защо Явор има комерсиални обяви, а НЯМА платена :?: Тоест излиза, че се толерира някой- то е смешно баш той да е, ама така излиза... Правилото е просто, би трябвало да успееш и ти да го схванеш: имаш платена обява- може да пускаш комерсиални... Толкова- няма друг начин... Не видях да пише някъде "Може да се пускат комерсиални обяви след договорка с екипа"...

Изрично ти казах, че точно с обявите на Явор нямам проблем- така се уцели, че са негови... Дали някой го мързи да си измести обявата е ваш проблем- сега изглежда, че някой се възползва...

ПС: Ти да не очакваше точно в тоя раздел да НЕ ти лазя по нервите :?: Я кажи колко работа ти уредих вчера и то от елементарни пропуски (някои седяха от месеци така) дето ги усетих за половин час- първо си свърши задачките, после пиши тука...
Изображение
Изображение

по-добре 2л пепси от 1.6л хонда
Аватар
Мнения: 5880
Регистриран на: 8.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каквото намери в гаража

Re: Предложение за промяна на правилата за ЪП-ване на обяви

Мнение от I.Voykov » 27 Мар 2012, 15:40

Айде стига толкова...

Помолил съм екипа в търговските раздели да помисли за евентуално подобрение на нещата, ако се измисли ще се приложи.
Изображение
http://WWW.BMWBG.CLUB
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Are you ///M enough ...?

по-добре 2л пепси от 1.6л хонда
Аватар
Мнения: 5880
Регистриран на: 8.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каквото намери в гаража

Re: Предложение за промяна на правилата за ЪП-ване на обяви

Мнение от I.Voykov » 28 Мар 2012, 9:26

По въпроса е направено следното - в долната част на форума има падащи менюта чрез които можете да сортирате обявите, съответно като ги сортирате по дата на пускане ще виждате само новите обяви :yes:
Изображение
http://WWW.BMWBG.CLUB
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Are you ///M enough ...?

Предишна

Назад към Новини, предложения, проблеми & коментари за сайта и форума

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook