Форума излезе от контрол

Ние сме благодарни за всяко мнение за нашия сайт, изразено от вас! Ако имате проблеми или някакви предложения, моля публикувайте ги тук. Всички новини и промени ще бъдат съобщавани в този форум. Могат да публикуват и нерегистрирани потребители, но безсмислени мнения и коментари ще бъдат трити.

Модератор: I.Voykov

Ох, на баба!
Аватар
Мнения: 3297
Регистриран на: 6.02.2007
Местоположение: Берлин
Пол: Мъж
Кара: селскостопанска машина
Мечтае да кара: 4етириосен самосвал

Мнение от bavareca_86 » 22 Фев 2009, 13:05

щом укротихте спамер като мен :D може да се справите и с другите,намерете вярното решение,аз вярвам в вас господа модератори
За мен да нямаш право да пишеш един или два месеца не е решение.Единственото решение за мен е когато спама е целенасо4ен директен бан(тва за вапросните дразнители дет се регват за това)
В другите слу4еи веднага да се раздават по4ивки последвани от по серозни санкции.Ще има ефект,поне при мен имаше :D
БМВ фен с Е30-ска и малко акъл си е неочаквано добра комбинация
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Дон Хуан де Маркофф
Аватар
Мнения: 6033
Регистриран на: 1.06.2002
Местоположение: Стара Загора/Казанлък
Пол: Мъж
Кара: Е30 cardio,Е39,Е36 combainero
Мечтае да кара: X6 cabrio

Мнение от B U L L I » 22 Фев 2009, 13:44

въпроса е там,че като ги баннат тия потребители регистрират веднага нов ник,понеже с тия динамични аипита е ташак.
а въпросното мое предложение ще ги умори...от чакане
ИзображениеИзображение
http://bayern-bulgaria.net/
"към крайно тежките заболявания се прилагат крайно тежки форми на лечение!"
71% от повърхността на Земята е покрита от вода… Останалата площ се покрива от Мануел Нойер.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4093
Регистриран на: 28.11.2006
Местоположение: София/Сандански
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330d; BMW F25 30d
Мечтае да кара: BMW M

Мнение от kriso85 » 22 Фев 2009, 13:51

И аз смятам, че един изчаквателен период от (1-2-3 месеца) би бил полезен ;)
Още повече че дори някой да има технически проблем , като не може да пусне тема ще пробва с търсачката (по повечето въпроси има писано , като изключим само най-новите модели). Примерно дори в Е46 скоро не се е появявал проблем, по който да няма тема. Така би се изградила култура у новите потребители и тези които искат да използват форума ще го правят, а другите просто ще им писне да чакат и ще се насочат към друг форум.
И още повече леко забелязвам че най-активните теми в техническите раздели са за модел джанти, брони и други такива външни неща, а техническите въпроси остават без разумен отговор дълго време или дежурното "ходи на диагностика" или "ползвай търсачката".... вече на никой от знаещите не им се пише :confused:
"Try not. Do or do not. There is no try" Yoda
Изображение

Ох, на баба!
Аватар
Мнения: 3297
Регистриран на: 6.02.2007
Местоположение: Берлин
Пол: Мъж
Кара: селскостопанска машина
Мечтае да кара: 4етириосен самосвал

Мнение от bavareca_86 » 23 Фев 2009, 4:26

B U L L I написа:въпроса е там,че като ги баннат тия потребители регистрират веднага нов ник,понеже с тия динамични аипита е ташак.
а въпросното мое предложение ще ги умори...от чакане
преди време на една збирка когато се запознах с Иво(шперко) нещо изкоментира,4е имало някакав на4ин за решаване на проблема с тея ай-пита,не сам в 4ас с компютри и про4ие и не помня то4но какво ми каза
БМВ фен с Е30-ска и малко акъл си е неочаквано добра комбинация
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1089
Регистриран на: 25.12.2002
Местоположение: пловДИВ Стара ЗагорКА
Кара: не кара пил-ама пий карал

Мнение от ///milko way » 23 Фев 2009, 13:28

който е с ADSL+смяна на мак адреса не получава БАНове :arrow: за справка виж Пловдивските нинджи в е30.............БАНнват ги и след 10сек пак са онлайн :type:
-според мен форума има остра нужда от още модове+админи
вижда се,че 5 модератора се задъхват срещу (калабалък) от 25000 потребители
Изображение
Bcu4ko cBъP|_|_|Ba Do5pe.Ako He|_|_|_o cBъP|_|_|u 3/\e,To npocTo He e cBъp|_|_|u/\o!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Мнение от steeN » 23 Фев 2009, 13:48

мен ми харесва идеята с начален readonly период... или поне някакво ограничение за брой мнения/теми на ден... така хората ще избират какво да пишат.

едит: няква глупост съм бил написал...
Последна промяна steeN на 26 Фев 2009, 1:30, променена общо 1 път
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin


Аватар
Мнения: 1825
Регистриран на: 23.09.2005
Местоположение: Варна, морето, сините вълни...
Пол: Мъж
Кара: Кенеф от Инголщат

Мнение от ms » 23 Фев 2009, 14:34

Не става с read only период- човек има проблем, регистрира се и се оказва, че не може да пише. Просто така не става... Но примерно известно време да има ограничение в бройката мнения на ден не е лошо- разбира се в някакви разумни граници, а не 2-3 мнения... Дали обаче е технически възможно е друг въпрос- админите да кажат.
Изображение
Изображение

АЗ СЪМ ТОЛЕРИРАН :)
Аватар
Мнения: 6034
Регистриран на: 15.09.2003
Местоположение: БИАД. Снощи най-културно си излизах от там и някой ме настъпи по ръката
Пол: Мъж
Кара: E53 Х5 3.0d
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Мнение от X-citer » 23 Фев 2009, 14:41

В един от системните форуми написах какво спред мен може да е решението на този проблем. Ще копирам и постна и тук мнението си:

Поставянето на още N на брой модератори не решава проблема окончателно. Ще е някакъв компромисен вариант, който обаче ще е временен и в никакъв случай не може да се счита като решение. Да кажем ако сега имаме 10 хил. потребителя и имаме 10 модератора. Като станат 20 хил. трябва ли да имаме 20? Според мен трябва стриктно да се прилагат правилата на форума защото иначе само си висят горе и никой не ги ебава за нищо - нито тях, нито модовете. Като започнат да се раздават по няколко банана седмично и нещата ще влязат в релси и всеки кандидат за слава ще си помисли малко преди да пусне поредната банална тема в която да се прави на оригинален.
Аз имам едно виждане за нещата тук взаимствано от друг много по-голям форум от нашия, който може да се похвали с много добра дисциплина и култура на писане. Става въпрос за оффроуд форума. Там докато си новак нямаш право да пускаш нови теми - това стимулира четенето на темите, ползването на търсачката и обезмисля регистрирането на множество никове от един и същи човек за да пуска умишлено безмислени теми.
Друго полезно нещо, което може да се взаимства от там е когато нов потребител пусне мнение, то първо да минава през одобрение от модератор и тогава да се публикува. Доста от вас не четат модераторския форум, но там се вижда, че има хора от нас, които са във форума постоянно и няма да се забави чак толкова мнението на човека, а по този начин ще се избегнат доста глупости и кавги.
Няма нужда да търсиме начини за откриване на топлата вода и да си блъскаме главите, хората са го направили преди нас и вместо да си хабим нервите с временни решения можем да премахнем проблемите генерално един по един.

В момента работата на модовете от време на време се обезмисля, защото влизаме, трием простотията написана от двама-трима и след 15 минути те са излезли с нови бисери. пак триеме или заключваме и така до безкрайност. Като му спреш кранчето за една седмица на такъв потребител после ще помисли малко преди да започне със спама отново. На такова дередже сме защото у потребителите в момента се е вселило едно чувство за безнаказаност и че правилата са писани само за да си седят от горе и никой да не се съобразява с тях. Не може да правиш забележка на даден потребител най-културно, а той в отговор да те псува или заплашва с бой. Какъв ти е стимула при това положение да си вършиш работата като знаеш, че ше му накривиш шапката на оня отсреща и нищо няма да се промени. Лошото е, че и той го знае. Дори и да получи някакво наказане (което в момента се случва изключително рядко) той си регистрира нов ник и всичко е тип-топ. На няколко пъти вече сигнализираме за наказани потребители с нови никове и резултата е нулев. Общо взето кой е луд да спазва ограничението, като знае, че няма да има последствия. За това тези зрънца, трябва да се изкореняват още в зародиш.
Изображение

Crash Master
Аватар
Мнения: 1883
Регистриран на: 22.03.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '86 316; '89 520i
Мечтае да кара: Е28 М5

Мнение от viper » 26 Фев 2009, 0:57

Според мен, това с одобрението на публикувани мнения мирише на комунизъм и цензура и се конфронира с конституцията на България (не, че някой я спазва, но все пак...). Хиляди пъти е по-добре, всеки нов потребител да има право да пише след определен период от време - да речем 3 дни. Това би трябвало да възпре регистрацията на поредния ник при бан, пък и работата на модераторите ще намалее в пъти ;)

П.П. Страната звучи далеч по-смислено от "Провинцията" :winky:
П.П.1 Защо Роската пише под безброй нови никове? Стария баннат ли му е или заради друго?

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: Форума излезе от контрол

Мнение от LiTtLeRoCk » 26 Фев 2009, 10:29

Huku написа:За съжаление форума стана много популярен и се пренасели както например 100лицата се пренасели от мързеливи селяни и провинциалисти. Всеки започна да си пише в който подфорум му скимне без да се попита дали е за там. Тука вече по-скоро можеш да си намериш рецепта за телешко варено отколкото да разбереш нещо за твоето BMW.
Всяка жаба да си знае гьола!
Извинявай но не мога да не се намеся случайно София да е лично твоя собственост че да имаш претенций кой идва и и остава да живее там мисля че софия се намира в България а не някъде другаде че да мрънкаш и щом е град в България невиждам нищо лошо млад амбициозен и талантлив селянин да дойде в и да развие потенциала който има в него вместо да си седи на село и да пасе кравите защото мисля че повече от 50% от софиянци са дошли от някъде дали те или техните баби и дядовци.И май като гледам само пусна темата разлая кучетата и повече нито един пост а и всички виждаме как през почивните дни градските чеда си ходят по родните места.


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Мнение от SKISA » 26 Фев 2009, 11:49

аз съм съгласен с период само за четене-единствено ме притеснява някой човечец като влезе да си пита нещо за колата и няма да може веднага да получи информация!
ако има вариант да се направи само за извън темата тоя период би било възпираща мярка-добра!
винаги съм бил против реакционните действия ,но е вярно ,че има доста спам и глупости и доста ненужни теми.
аз ще си наложа сам бан в извън темата за определен период от време ,за да не влизам и пиша по теми ,които са пуснати с цел да се дразни форума и общността от келеши.
трудно е да се самоограничиш и предполагам ,че малко са тези ,които биха го направили сами ,но за това си има модератори и наказания...!!
аз наказанието си го налагам сам ,защото усещам ,че от известно време припокривам функцията на един известен наш бивш съфоромец и мой приятел и предпочитам да не стигам до това да ми го кажат първо модовете - преди да съм го усетил сам...
ако има техническа възможност за изпълнение на предложенията би било добре за чистотата на форума....
противопоставянето софия висъс прованс няма да го коментирам. глупаво е...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 223
Регистриран на: 4.03.2007
Местоположение: Банишора
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS;E30 325i
Мечтае да кара: Самолет

Мнение от Helix » 27 Фев 2009, 12:20

За бога няма ли кой да банне bmw_525tds_turing за два часа усра целия форум!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1430
Регистриран на: 11.02.2008
Местоположение: София
Пол: Жена

Мнение от Мишел » 27 Фев 2009, 13:24

Helix написа:За бога няма ли кой да банне bmw_525tds_turing за два часа усра целия форум!


+1 за zliat71 по същите причини .... (около 16.02 вилня)
Съмнявам се дори, че е един и същ човек, начина и стила на писане по всички възможни теми през 2 секунди е еднакъв!

Новини
Аватар

Мнение от Новини » 02 Мар 2009, 4:42

Хм..

Автоморгаджията
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 16.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: чорапи у тех и маратонки вънка
Мечтае да кара: E60 ///M5

Мнение от Flash » 02 Мар 2009, 17:25

Първо да се извиня за темата " Анархията, наречена http://bmwpower-bg.net/forums" ... Не видях, че тук има такава със същата тематика, защото обикновено не влизам в този раздел. По въпроса:

Мисля, че трябва да се създаде "Кошче", в което да се местят всички излишни теми (визирам тези със заглавия "пежо мъже бмв" или "коо стаа ве идуах ферари" ...
Не мислите ли, че трябва правилата да се СПАЗВАТ? Или това е само на "пост" и кой прочел, кой - не... всеки маже каквото си иска. Аз ще спра да пиша тук известно време, дано се пооправят нещата малко...
http://www.misterika.blogspot.bg - "Архивите на една друга реалност" - Паранормалният блог на България
На завоя заляга, конете яко напряга, задницата бяга - към мантинелата посяга...
Пол Уокър: 1973 - ∞
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Новини, предложения, проблеми & коментари за сайта и форума

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook