Анкета За и Против добавяне рейтинг към профилите

Ние сме благодарни за всяко мнение за нашия сайт, изразено от вас! Ако имате проблеми или някакви предложения, моля публикувайте ги тук. Всички новини и промени ще бъдат съобщавани в този форум. Могат да публикуват и нерегистрирани потребители, но безсмислени мнения и коментари ще бъдат трити.

Модератор: I.Voykov

Анкета За и Против рейтинг на профилите

За
56
71%
Против
23
29%
 
Общо гласове : 79
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 495
Регистриран на: 23.01.2005
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: is turbo / 520i,и на жената е30ката

Анкета За и Против добавяне рейтинг към профилите

Мнение от Vozq_bez_pari » 07 Мар 2009, 1:17

Напоследък все повече и повече ми се струва че би било много добре да се сложи рейтинг на профила. Много по удобно ще е ,когато някой продава нещо в форума вместо да преглеждам темата за некоректни продавачи, просто под профила му да е отразен някакъв рейтинг.Даже могат да бъдат разделени на две рейтинг-коректност при продаване и отделно за рейтинг-компетентност или нещо подобно...
И за да се избегнат някакви злоупотреби с изкуствено сваляне на рейтинг, да е забранено гласуването на скоро регистрирани потребители :roll:
Поне на мен ми се струва добро допълнение , въпреки че пак може да се получи някакво изкуствено занижаване ......особено като гледам напоследък как в много от темите има някакви дразги..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1390
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: Кауфланд Варна
Пол: Мъж
Кара: Без книжка.
Мечтае да кара: Тунинг Голф 2-ка с PK номер.
Детайли за колата: Ускорител на елементарни частици.

Мнение от t060 » 07 Мар 2009, 1:26

Подкрепям идеята, само че мисля че промяната на рейтинга трябва да се извършва от модераторите, след аргументирано предложение на един или повече потребители. Като за неаргументирани предложения има наказания, за да няма излишен тормоз и злоупотреби.
Изображение
От тогава русото не е на мода.


Аватар
Мнения: 1818
Регистриран на: 10.05.2006
Местоположение: Плевен

Мнение от TUZara` » 07 Мар 2009, 1:34

И аз съм за...но нека е един общ рейтинг за всичко...коректност,компетентност,интелигентност и каквото още там се сетите. Определено ще е полесно и респектиращо...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 894
Регистриран на: 19.09.2008
Местоположение: Burgas
Пол: Мъж
Кара: **** ми янко
Мечтае да кара: CL65 AMG

Мнение от LizarD » 07 Мар 2009, 2:33

Пълна простотия - никой няма да се навие да дава оценка на хората околу себеси и много ще останат неоценени. Това е технически форум и 65% от влизащите са да зададат някой друг въпрос.... Няма файда от такива екстри - доказателство са другите форуми, където съществуват такива системи.
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 762
Регистриран на: 1.08.2008
Местоположение: София
Пол: Жена

Мнение от krystal » 07 Мар 2009, 3:08

И с тази система,какво правите?...Ще настане още повече хаус,ще има излишни регистрации с цел трупане на нечий рейтинг и не виждам нищо коректно в цялата ситуация.Някой по стар потребител си го познават...естествено рейтинга му се качва...а новите да се спасяват... :shock:

Денис-Белята!!!
Аватар
Мнения: 1634
Регистриран на: 3.11.2005

Мнение от 00Cool » 07 Мар 2009, 4:22

Може пък само модовете и админите да цъкат плюсчета и минусчета :winky:
Ако видят, че човек е заслужил , дават или взимат , зависи за какво
е заслужил :!:
“All the power in the world won't make you fast at the Ring.“

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 341
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 520i, E30 318

Мнение от ivan1590 » 07 Мар 2009, 10:56

Аз съм "ЗА".По скоро съм за отрицателен рейтинг в разделите купува и продава.Да излизат брой пуснати теми и брой сигнали под ника като линк примерно с възможност да се видят негативните мнения.Всеки сигнал може да се трие от модератора на раздела, ако прецени, че не основателен.Примерно Х -50 теми 2 сигнала за некоректност.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 495
Регистриран на: 23.01.2005
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: is turbo / 520i,и на жената е30ката

Мнение от Vozq_bez_pari » 07 Мар 2009, 14:11

krystal написа:И с тази система,какво правите?...Ще настане още повече хаус,ще има излишни регистрации с цел трупане на нечий рейтинг и не виждам нищо коректно в цялата ситуация.Някой по стар потребител си го познават...естествено рейтинга му се качва...а новите да се спасяват... :shock:




Ами както казах по горе заради изкуствената промяна на реинтинг на даден профил да могат да гласуват потребители например регнатати от преди 6 месеца и да кажем с опред брой мнения .Пак не е сигурно, но доста труд трябва да си напрай някой да регистрира профили 6 месеца и чак тогава спец. да гласува отриц за някой.......
А за старите потребители някой който не влиза мн в форума не ги знае....А за новите дето именно за тях като направят един гаф в продава и всички ще го виждат в на профила му
Но пък и с това може да се злоупотребява ....незнам както казаха колегите ,може би модераторите трябва да имат някаква намеса в гласуването...

UFO Pilot
Аватар
Мнения: 2752
Регистриран на: 2.08.2004
Местоположение: In a galaxy far, far away...
Пол: Мъж

Мнение от Azrail » 07 Мар 2009, 20:26

Според мен никой от колегите няма да е навит само модераторите да слагат рейтинг на потребителите. Първо, че никой от няма да иска по този начин да си сложи главата в торбата, защото винаги ще има недоволни и ще стане бетер детската градина; второ, че така му се губи целият замисъл - 10.000 души като цяло са в пъти по-обективни, отколкото 20.
MORE BEER!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Мнение от kiko » 11 Мар 2009, 22:14

нещо като в ибея,мисля че е добра идеята в продава да е така.

Ох, на баба!
Аватар
Мнения: 3297
Регистриран на: 6.02.2007
Местоположение: Берлин
Пол: Мъж
Кара: селскостопанска машина
Мечтае да кара: 4етириосен самосвал

Мнение от bavareca_86 » 12 Мар 2009, 2:03

тва за рейтинга добре,да се направи кат в ибей,ма като някой напише за някой 4е е коректен или не да се обяснява защо,и тогава модераторите да решът какво да сложат
БМВ фен с Е30-ска и малко акъл си е неочаквано добра комбинация
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 744
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Кара: 318 TDS touring

Мнение от St.Dilov » 20 Мар 2009, 6:09

Azrail написа:Според мен никой от колегите няма да е навит само модераторите да слагат рейтинг на потребителите. Първо, че никой от няма да иска по този начин да си сложи главата в торбата, защото винаги ще има недоволни и ще стане бетер детската градина; второ, че така му се губи целият замисъл - 10.000 души като цяло са в пъти по-обективни, отколкото 20.
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Мнение от steeN » 20 Мар 2009, 7:55

замислете се как работи wikipedia... всеки (пробвайте ако не вярвате) може да промени нещо там, но ако някой напише глупост винаги го поправят. на същия принцип работят и сайтове като digg.com и т.н. това си е изпробвана отдавна формула за мен. на пръв поглед невъзможно да работи, но на практика не се оказва така.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Назад към Новини, предложения, проблеми & коментари за сайта и форума

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook