Съвети при избор на Ф10 М5?

Модератори: ///Явор, Sharo

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Съвети при избор на Ф10 М5?

Мнение от msi200 » 28 Фев 2020, 19:04

Добре де, колко му е да се сменят тези лагери? Те май са слабо място на всяко БМВ М, откакто се помня, включително Е46 М3 :mhihi: :mhihi:
I love the sound of V8 in the morning...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Съвети при избор на Ф10 М5?

Мнение от Top Gun Maverick » 29 Фев 2020, 19:39

Трябва ли темата да става "не си купувайте Ф10 М5, че ще се счупи"?
Лагерите...бял кахър, не съм гледал колко струват, но няма да е повече от на Е60 или поне нищо фрапиращо. А дали изобщо ще ги смениш някога? А дали тия, които са били за смяна някога са рязали филтъра за да видят за наличие на първи стружчици, което предотвратява проблема или са карали докато спре? Биелните лагери изобщо не са ти проблем ако се чудиш за покупка, скачай и се радвай, по-малко чети. В противен случай ще стигнеш до извода, че колата е максимум Е30 1.8 или някоя друга бюджетна марка автомобили от 80-те, че после вече все се чупят, пък ония били златни.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Съвети при избор на Ф10 М5?

Мнение от In_Memoriam » 29 Фев 2020, 20:04

Top Gun Maverick написа:Трябва ли темата да става "не си купувайте Ф10 М5, че ще се счупи"?

Ами понеже ти не си бил чувал за счупено F10 и ти обещах да пускам всеки такъв случай. Има още десетки, спокойно, ама не са от лагери. :mhihi:

По принцип след като парите не са проблем няма нищо страшно ако нещо се счупи и това едва ли ще откаже някой да си купи F10. Обаче това не променя факта, че този двигател е пълен гаф.
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Съвети при избор на Ф10 М5?

Мнение от Top Gun Maverick » 01 Мар 2020, 9:12

Десетки? А колко гиляди има продадени и какъв процент от всички са тези десетките? Ако ми извадиш статистика сега колко има счупени и те признавам. Ама ще търсим ли колко има, които никога не са били чупени или тях няма как да ги изкараме? Някой от форума има ли със счупен мотор, че аз за такъв не се сещам, пък не е като да няма/нямало коли от модела? Това включва всички М5/М6/М6 кабрио и гран купе да поясня. :mhihi:
Не ме разбирай погрешно, на мен ми дреме реално колко коли има счупени, понеже и да се счупи някога, пак 4.4(по-новото или пак това, понеже вече няма какво да измислят относно мощност и чист бензин) ще си взема, но просто не мисля, че нещата са така както казваш. Обикновено се помни негативното и ако има счупен мотор и ти видиш втори такъв, то това се помни лесно.
Убеден съм, че и при старите има не един и два счупени мотора, просто вече не се коментират толкова. И да, сигурно по-новите се чупят малко повече в процентно съотношение, но мисля ще се съгласиш поне с това, че при тях има повече неща на които трябва да се обръща внимание и при неправилна експлоатация процента се увеличава.
Ако ще вкараш Е39 в сметките, то на 400 коня кола от 5 литра атмосферен мотор естествено, че ще кара условно повече.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Съвети при избор на Ф10 М5?

Мнение от Nickelback » 01 Мар 2020, 9:26

Top Gun Maverick написа:...
Ако ще вкараш Е39 в сметките, то на 400 коня кола от 5 литра атмосферен мотор естествено, че ще кара условно повече.

Не мислА, че превъртяло колело на агренажа има кой знае какво отношение към мощността :dunno: Просто както казах, някой е дремал в процеса на проектиране, избиране на материали, съплайър и така. Контрола на качеството не е това, което беше. Period.
Освен пък да вкараме и E34 с S38B36 на два бара налягане и да мъдриме и него нещо :mhihi:

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Съвети при избор на Ф10 М5?

Мнение от In_Memoriam » 01 Мар 2020, 14:34

Top Gun Maverick написа:Десетки? А колко гиляди има продадени и какъв процент от всички са тези десетките? Ако ми извадиш статистика сега колко има счупени и те признавам. Ама ще търсим ли колко има, които никога не са били чупени или тях няма как да ги изкараме? Някой от форума има ли със счупен мотор, че аз за такъв не се сещам, пък не е като да няма/нямало коли от модела? Това включва всички М5/М6/М6 кабрио и гран купе да поясня. :mhihi:

Чакай малко, аз лично съм виждал десетки публично известени случаи, заедно с всичките им обстоятелства и може лично да питаш собствениците какво, защо и как, ако се интересуваш. Съвсем отделна тема е колко още има, за които никой не е докладвал и със сигурност е 3-цифрено число.

Top Gun Maverick написа:но просто не мисля, че нещата са така както казваш. Обикновено се помни негативното и ако има счупен мотор и ти видиш втори такъв, то това се помни лесно.

Ако те разбирам правилно твърдиш, че за теб е напълно в реда на нещата както си караш лежерно по магистралата стоковата почти нова/гаранционна М5-ца, обслужвана само в оторизиран сервиз, да си направи двигателя на салата без никакви признаци за проблем?

Top Gun Maverick написа:Убеден съм, че и при старите има не един и два счупени мотора, просто вече не се коментират толкова.

Убеден си, но аз не съм виждал/чувал за такъв случай при Е34/Е39 от годините ми четене и разговори за тези двигатели. (изключвам проблеми от биелни лагери на коли над 250 000 км.), но ако има такъв случай и съм го пропуснал ще ми е интересно да го видя. На Е60 се появяват първите по-сериозни проблеми със счупени блокове при палене, заради недомислената горивна рейка и пикаещата дюза на осми цилиндър.

Top Gun Maverick написа:Ако ще вкараш Е39 в сметките, то на 400 коня кола от 5 литра атмосферен мотор естествено, че ще кара условно повече.

Това, че S63 е с турбини от завода не е оправдание, след като е проектиран за налягане. Смея да твърдя, че S62 на 0.5 бара (същата мощност като S63), който не е проектиран за налягане, е доста по-надежден и издръжлив.

П.С. И стига с тоя форум, сякаш е фактор за нещо :roll:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Съвети при избор на Ф10 М5?

Мнение от Rainbow » 08 Мар 2020, 13:15

Има и друго решение - стига стари кочини - М-ка в гаранция, караш 5 години и после да се "радва и трепери" следващият, че като гледам иначе никой няма да си купи.

Но за мен също е факт, че тези коли (съдейки по mobile.bg) почват да се продават все по-трудно и невъзможно при нас...
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Съвети при избор на Ф10 М5?

Мнение от msi200 » 08 Мар 2020, 16:53

Rainbow написа:Има и друго решение - стига стари кочини - М-ка в гаранция, караш 5 години и после да се "радва и трепери" следващият, че като гледам иначе никой няма да си купи.

Но за мен също е факт, че тези коли (съдейки по mobile.bg) почват да се продават все по-трудно и невъзможно при нас...


Всеизвестно е, че М и АМГ се обезценяват най-много от всички коли. И това не е нещо ново :)
I love the sound of V8 in the morning...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 211
Регистриран на: 6.05.2019
Пол: Мъж
Кара: F30 2018 340xi

Re: Съвети при избор на Ф10 М5?

Мнение от Yokata » 08 Мар 2020, 22:10

Пичове направо ше полудея като чета типичните бг размишления.Като искаш м5 на 8 години трябва да имаш таша*и за най лошия вариант!Аз лично бих го взел обслужил и ще му давам газ колкото може и ще си правя кефа , не е ли тва идеята на тая кола?!?!Тва се чупело стария бил по здрав ,нямам думи просто. Хора ако имате пари за такива коли купувайте и си правете кефа!!!Хубаво е малко рисърч ама предобряте много, искам един пример на даден модел който няма счупен мотор?Като чета в чуждите форуми хората се чудят как да ги направят повече коне тука някой като каже тунинг все едно ше сипва вода в резервоара...Доста е разочароващо като гледам начина ни на мислене


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Съвети при избор на Ф10 М5?

Мнение от In_Memoriam » 08 Мар 2020, 22:34

Yokata написа:Пичове направо ше полудея като чета типичните бг размишления.Като искаш м5 на 8 години трябва да имаш таша*и за най лошия вариант!Аз лично бих го взел обслужил и ще му давам газ колкото може и ще си правя кефа , не е ли тва идеята на тая кола?!?!Тва се чупело стария бил по здрав ,нямам думи просто. Хора ако имате пари за такива коли купувайте и си правете кефа!!!Хубаво е малко рисърч ама предобряте много, искам един пример на даден модел който няма счупен мотор?Като чета в чуждите форуми хората се чудят как да ги направят повече коне тука някой като каже тунинг все едно ше сипва вода в резервоара...Доста е разочароващо като гледам начина ни на мислене

Еми... и аз това писах по-горе. Който има пари и нерви да взима, аз само пускам факти в темата :mhihi:

Да не съм оф, успех и с гаранциите:
Изображение
Последна промяна In_Memoriam на 08 Мар 2020, 22:42, променена общо 1 път
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Съвети при избор на Ф10 М5?

Мнение от Nickelback » 08 Мар 2020, 22:41

Yokata написа:Като чета в чуждите форуми хората се чудят как да ги направят повече коне...

Когато основни агрегати сдават багажа, па макар и периферни, но имащи отношение към надеждната работа на двигателя, за мен това си е една абсолютна еднодневка, к'во да кажа повече :dunno:
Нещо подобно като да тъпчеш със зоб 50-килограмов тийн болен от остеопороза, да речем, щото на някой си там му се видяло, че са му дебелЕ кокалЕте (май) и ше направи мускул :mhihi: Е няма как да стане :dunno: Как сърце да ти даде това да го направиш "повече коне", кажи как? :dunno:

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 211
Регистриран на: 6.05.2019
Пол: Мъж
Кара: F30 2018 340xi

Re: Съвети при избор на Ф10 М5?

Мнение от Yokata » 09 Мар 2020, 0:16

Да имаш м5 на 3.5 години и да счупиш мотора си е кофти късмет тва е ,част от играта.Който го е страх да взима голф 4 на газ и ще се роди...


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Съвети при избор на Ф10 М5?

Мнение от Nickelback » 09 Мар 2020, 7:48

Yokata написа:Да имаш м5 на 3.5 години и да счупиш мотора си е кофти късмет тва е ,част от играта.Който го е страх да взима голф 4 на газ и ще се роди...


Sent from my iPhone using Tapatalk


Част от играта е да стопиш бутало, да прогориш гарнитура/блок, да изкривиш биела, все такива работи, които се очаква да се случат, когато се говори за играта "тунинг". И е нещо съвсем нормално, допустимо и поносимо за всеки захванал се сериозно с "играта" :) Това е истинската игра. И тая игра я играем тука няколко човека от темата години наред, 'ма да ти превърти верига на сток колица си е жив зян :)

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Съвети при избор на Ф10 М5?

Мнение от Top Gun Maverick » 09 Мар 2020, 19:35

Затова ще си вземаме такива на някакви километри и на 5-6 години, та ако е имало нещо не в ред, вече е щяло да пищи. :mhihi: Аз като съм вземал съм гледал гаранционно в БМВ какво са правили и абсолютно нищо не беше отразено за което да се замислиш. Някакви тенекии около гърнетата отдолу тип изолации. От там газ и всичко е точно.
Каквото и да казвате има достатъчно хора, които ги вземат и спокойно им качват там някакви коне, не говоря за 1000+, но сток двигателя лесно вдига близо 800 и не се случва нещо изненадващо след това. Не се задълбочавайте толкова, живота е кратък. Ако става дума за само и единствено вървеж и коя кола ще държи повече, сигурно има и по-добри БМВ варианти в миналото като просто ще вземем един дърт блок от преди 30 години и ще му сменим и сложим каквкто трябва, ама не на всеки идеята му е всичко на макс с цел макс цифри. Визията на колата също не е за подценяване ако искаш и да я гледаш и това да те радва. На мен лично ми стига едно ремапче колкото да не е сток и толкова.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Съвети при избор на Ф10 М5?

Мнение от Nickelback » 09 Мар 2020, 20:31

Top Gun Maverick написа:...

Аз това го разбирам и съм съгласен, просто не ме кефи тренда, който поеха БМВ (че и други) и може би мааалко повече храня, но посоката е притеснителна :dunno:
Все ми се искаше да си остана БМВ фен, ама след някоя друга годинка не ги виждам да са ми таргет групата за "следваща бегачка" - или ще е американец, или електричка някоя, там поне няма толкова периферия за трошене :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ПредишнаСледваща

Назад към 2011+ M5 & M6 (F10, F12, F13, F06, F90)

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook