F90 M5 - обща тема

Модератори: ///Явор, Sharo

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: F90 M5 - обща тема

Мнение от Nickelback » 18 Фев 2020, 21:38

rve написа:Тъжно наистина...
...За съжаление единственото при БМВ, което уверено лети нагоре са цените на колите :dummy:


Има-няма $36000 с намалението, необорудван :yes: Иначе $42000 и кусур за плебеите :ok:

https://parts.bmwnorthwest.com/p/BMW_20 ... 03182.html
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: F90 M5 - обща тема

Мнение от ekalchev » 18 Фев 2020, 22:13

Мерси, така като гледам почти 2но на м550и. Ако приемем и че другите неща са по 2 е ясна работата, не е за мене :)

///Мтусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 16.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ///М3 и още нещо

Re: F90 M5 - обща тема

Мнение от rve » 18 Фев 2020, 22:18

Това е сайт за бедни хамериканци. Отиваш като инстински патриот на bmw.bg и грабваш топла М8-ца за само 305 800 лв с ДДС базова цена. Позаиграваш се с конфигуратора и без да искаш стигаш скромните 400к! :shock:

Патологичен случай са от БМВ отвсякъде. Бодат се с игли не по-тънки от газопровода Балкански поток дето го копаят около Плевен :dummy: :weed:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: F90 M5 - обща тема

Мнение от Cinder » 19 Фев 2020, 10:01

ekalchev написа:Мерси, така като гледам почти 2но на м550и. Ако приемем и че другите неща са по 2 е ясна работата, не е за мене :)


Аз не успях да разбера защо гледаш колко струва двигателя, като в момента няма F90-ка извън гаранция? Отделно можеш да си потърсиш кола закупена с 4-5 години гаранция, което значи, че ще е гаранционна до 2022/3 най-малко.

Отделно за тези вече почти 2 години от както модела е излезнал, към момента няма отявлени проблеми с мотора, а не е като да ги жалят. Има F90-ки с < 2.6 сек 0-100 и < 10 сек 1/4 миля, което за stage 2 кола 2 тона си е впечатляващо.
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: F90 M5 - обща тема

Мнение от Top Gun Maverick » 19 Фев 2020, 18:59

Руснаците я съсипаха откъм тунинг още що излезна и дава някакви ненормални времена на 400 метра без отявлени проблеми, ама тука пак се почна как купуваш М-ка да метне мотор. Разсъждавайки в тоя ред на мисли за тези неща, които се ширят явно по нашите ширини от що са турбинирани М-ките, то ще побългаря и аз отгора като изключа рационалиния такъв на Синдера - ами ще вземеш втора ръка мотор(защото със сигурност има)или ще ремонтираш твоя.
Съгласен съм за цените само, но то М8 е ясно, че не се котира като кола за простосмрътни и е редно да я нама на всеки ъгъл, та затова и цената е нагоре, а не понеже е с нещо свръх естествено вътре. Тя и М850и не лъже, сега има добра в Бовата за 206 лева, а модела вече не е излезнал едва ли не вчера. Който иска да вземе нещо по-евтино, което също така да върви, има бол Американски коли или Нисан ГТР. Но не мислете, че има безпроблемни нови автомобили, аз за такива не съм чувал, дори при преките конкуренти от години е по-зле.
И аз не виждам никакъв смисъл да се дават пари за Астън Мартин след като ще го строша с някоя хубава М-ка навсякъде, ама хората си искат парите за марката и сигурно има защо според вижданията на купувачите, така е и с тези на М8.
Относно М5, вече има добри оферти с хубав цвят и малко километри на 75 евро(държат цената въпреки минаването на годините от излизането и вкарването в новите на лазерни фаров еи новото табло), вървежа е същия като на М8 купе(от гран купето М5-цта си върви повече)та ако не ви вълнува чак толкова визията и това да е супердяка колата, едва ли някой ще моли някого да си купи М8..
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: F90 M5 - обща тема

Мнение от Ganchev__ » 19 Фев 2020, 19:54

Колеги, използвам тук темата да попитам.Имате ли представа как може да се уреди тест драйв на Ф90 М5, който не е с цел покупка ? Искам да зарадвам близък човек чрез среща с такава кола, возене и каране в рамките на нормалното, както и запознаване с възможностите на автомобила.Предполагам дилърите биха отказали, щом не става въпрос за покупка.Някой с връзки там ? Не знам дали от някоя автокъща биха се съгласили срещу заплащане. Имате ли някакви идеи ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: F90 M5 - обща тема

Мнение от Rainbow » 20 Фев 2020, 11:50

Top Gun Maverick написа:...


Като цяло доста правилни разсъждения и съм съгласен с тях :) Просто скандалното е, че М8 е на цената на 911, Хуракан и подобни...

Иначе за въпроса за F90 M5 за ден - преди да търсиш трябва да си отговориш ок ли си да дадеш 3-4к за 1 ден или си я представяш за 200 лева?
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: F90 M5 - обща тема

Мнение от msi200 » 20 Фев 2020, 11:59

М5ци имаше под наем в Sixt - Германия.
Счупените мотори 99% са от чипосване и неграмотна експлоатация. Преди, като не бяха турбо, не ги чипосваха... На тия новите юзърите обикновено не ги интересува какво ще стане след гаранцията. То затова толкова им падат цените.
I love the sound of V8 in the morning...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: F90 M5 - обща тема

Мнение от Ganchev__ » 20 Фев 2020, 17:24

Rainbow написа:Иначе за въпроса за F90 M5 за ден - преди да търсиш трябва да си отговориш ок ли си да дадеш 3-4к за 1 ден или си я представяш за 200 лева?

По-скоро си го представях с продължителност около час.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: F90 M5 - обща тема

Мнение от Top Gun Maverick » 20 Фев 2020, 19:23

msi200 написа:Счупените мотори 99% са от чипосване и неграмотна експлоатация. Преди, като не бяха турбо, не ги чипосваха... На тия новите юзърите обикновено не ги интересува какво ще стане след гаранцията. То затова толкова им падат цените.

Ами чипосват ги, но се чупят според мен не от това, а по-скоро от второто написано от теб. Понеже почти всичките ги чипосват, а точно по време на гаранцията има по-малко чипосани защото така тя пада освен ако не е с външно устровйство от типа JB4.
Rainbow написа:
Top Gun Maverick написа:...


Като цяло доста правилни разсъждения и съм съгласен с тях :) Просто скандалното е, че М8 е на цената на 911, Хуракан и подобни...

Ами така е, но...не точно. назад, който написа 307 ли беше в лева на конфигуратора и с екстрите ги направил 400, аз самия ей така за спорта конфигурурах като излезе една и си сложих само желан от мен интериор, музиката и не помня още едно нещо, но ги докарах до към 350. Тя стандартно има доста неща, та не мисля 400 да е реална цифра. БМВ обаче почти винаги можеш да ги хванеш да ти направят 20-22%-та отстъпка от цената на М кола, та на тия 350 като сложиш 20%-та и стават едни 280 максимум с екстрите ако не изпадаш в мания да искаш всичко, което е абсолютно ненужно в повечето случаи. За Хуракан, 911 и Астън едва ли ще ти направят такава отстъпка и цените според мен не са съпоставими. Обслужването мисля ще е в позла на М8.

На мен от всичко най-много не ми допада постоянното дебелеене на купетата въпреки използването на всякакви леки материали. За мен теглото на М8 трябваше да е във всички случаи по-ниско от това на М5 както е при М5 и М6 във Ф поколенията, а не сега купето да е с 30 кила по-тежко, което може да се окаже и доста повече всъщност.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: F90 M5 - обща тема

Мнение от msi200 » 20 Фев 2020, 20:34

За тези скъпите бмв-та отстъпките са и над 22%. Например, миналата година имаше М760i чисто ново от 360 на 180х лева, и това оферта по имейла, без пазарлък.
I love the sound of V8 in the morning...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 14.04.2017
Пол: Мъж
Кара: 2016 Range Rover SDV8 Autobiography

Re: F90 M5 - обща тема

Мнение от santorini » 21 Фев 2020, 9:11

Тея дилъри в БГ май играят някакви схеми с тези смяна на двигатели, тука е някаква масова практика, а не съм чул на запад и в Америка за щяло и нещяло да сменят ей така цял двигател, компресори и тн. Просто се отремонтира каквото трябва.

Всички казват че S63 е по-здрав, по-умно направен от Н63, и пак нашите сменят за норматив. Да се чуди човек направо....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: F90 M5 - обща тема

Мнение от In_Memoriam » 21 Фев 2020, 13:55

santorini написа:Тея дилъри в БГ май играят някакви схеми с тези смяна на двигатели, тука е някаква масова практика, а не съм чул на запад и в Америка за щяло и нещяло да сменят ей така цял двигател, компресори и тн. Просто се отремонтира каквото трябва.

Всички казват че S63 е по-здрав, по-умно направен от Н63, и пак нашите сменят за норматив. Да се чуди човек направо....

Сменят, защото най-често щетите са по блока. Като задере бутало няма какво да му ремонтират.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: F90 M5 - обща тема

Мнение от ekalchev » 21 Фев 2020, 15:32

santorini написа:Тея дилъри в БГ май играят някакви схеми с тези смяна на двигатели, тука е някаква масова практика, а не съм чул на запад и в Америка за щяло и нещяло да сменят ей така цял двигател, компресори и тн. Просто се отремонтира каквото трябва.

Всички казват че S63 е по-здрав, по-умно направен от Н63, и пак нашите сменят за норматив. Да се чуди човек направо....

Аз също имам такива наблюдения. В гаранция се сменят масово двигатели (става въпрос за дизелите), после изведнъж стават страшно здрави и не се чупят. Това си го обяснявам че дилърите просто мамят БМВ с измислени повреди - ако път и "счупения" двигател остава при дилъра, смятай каква далавера е.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: F90 M5 - обща тема

Мнение от Nickelback » 21 Фев 2020, 15:38

Кое му е по-умното на S63, спрямо N63 ми стана любопитно? :dunno:

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ПредишнаСледваща

Назад към 2011+ M5 & M6 (F10, F12, F13, F06, F90)

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook