F90 M5 - обща тема

Модератори: ///Явор, Sharo

старши ентусиаст
Аватар
Кара: Всичко и почти всеки за пари
Детайли за колата: На 1.7 млн. км.

Re: F90 M5 - обща тема

Мнение от Top Gun Maverick » 17 Апр 2020, 17:05

Един човек тука си купи Ф90 на 30 хил. км.
Тая седмица му изгърмя мотора, имаше колата не повече от две седмици, кара я като патрулка, съвсем цивилно и спокойно.
Човекът малко не му върви, купи си чисто нова Х5 миналата година и на 1000 км. счупи нещо по окачването, но не от кофти каране пак казвам. Преди това имаше М550и и то беше със сменям на около 20 хил. мотор.
Та не знам какво се случва да мятат мотори тия новите все преди и около 20 хил. км.
Явно като са "откарани" и вече нямат проблем. :mhihi: Или по-точно ако са имали заводски, то той се проявява рано. Ние нечипосана Ф10 примерно тука не сме виждали, всичките се карат както си трябва и дерт няма. Тая новата как може да метне мотор при цивилно каране не знам. Не знам и какво точно е счупено вътре, може би от БМВ като го подменят ще кажат на човека и аз ако дочуя, ще споделя с вас.
Последна промяна Top Gun Maverick на 24 Май 2020, 8:30, променена общо 1 път
Let me take your hand, guide me, I'll walk slow
But stay right beside me, devil's trying find me, hide me
Hold up, I take that back
Protect me and give me the strength to fight back!

Изображение
In God we trust, all others we track.
F90 M5 - обща тема viewtopic.php?f=167&t=416181
I feel the need, the need for speed.

Дон Кроки
Аватар
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: с JB4 :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Мнение от Kroki » 22 Апр 2020, 20:14

Top Gun Maverick написа:...

Преди 2 седмици една М5-ца превъртя биелен лагер на 5-6-ти цил на едно дино в София. Така, че и тук има дерт.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti

старши ентусиаст
Аватар

Мнение от Top Gun Maverick » 05 Май 2020, 20:37

Човекът още си чака, понеже му слагат двигател 2020, а той бил с различни турбини и заради коронавируса се бавят. Дадоха му едно М850и да се мъчат да му го продадат от един БГ дилър, ама е гран купе и хич не е очарован от вървежа при все, че не това го вълнува най-много. Иначе М5-цата му друсала, обаче вървяла доста повече за уж минималната разлика от 70 коня спрямо това М850, но трябва да се спомене, че е гран купе, а не купе. Иначе си беше поръчал снапър рок синя, но я отказа защото му намериха тая въпросната дето издумка и сега я продават.
Иначе по темата и малко покрай нея:
https://www.instagram.com/p/B_oDEWWAeQB ... GtG0-eWdkA

Изображение

старши ентусиаст
Аватар

Мнение от Top Gun Maverick » 23 Май 2020, 18:57

Малко ъпдейт по темата с метнатия двигател, проблемът е бил в два лагера по думите на собственика, каза стегнали мисля и той не знаеше точно, аз предполагам, че са били биелните. Както и да е, колата сега е с нов мотор и тия новите турбини 2020, даже има голяма вероятност да я купи мой близък приятел, доста добре е като изпълнение.

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Кара: 2016 RR L405 SDV8

Мнение от santorini » 23 Май 2020, 19:30

Top Gun Maverick написа:Малко ъпдейт по темата с метнатия двигател, проблемът е бил в два лагера по думите на собственика, каза стегнали мисля и той не знаеше точно, аз предполагам, че са били биелните. Както и да е, колата сега е с нов мотор и тия новите турбини 2020, даже има голяма вероятност да я купи мой близък приятел, доста добре е като изпълнение.

тези новите турбини 11659502565/6 ги няма още по дилърските сайтове като цена, към 5к ли са пак?

Потребител
Аватар

Мнение от gladiat0ra » 23 Май 2020, 20:00

Здравейте, аз имам от модела 2020 или поне така се води с лазерните фарове и новият лайв койпит. Видях, че споменавате някакви нови турбини 2020, та въпросът ми е дали моята кола е с такива, защото съм се сравнявал с доста други коли преди юли 2019 и моята върви една идея повече, дори от М5 ( не компетишън) с JB4.

P.S. Клипа на дизирайдърс с ГТРа съм аз и да, на сепарева баня има наклон от 1,4%.
Ако ви е интересно с летните гуми дава времена 3.1 до 100 и 7.0 на 100-200. По-лошото 0-100 отдавам на по-високата температура и по-високото атмосферно налягане, а по-доброто време на високите скорости на летните гуми, които следва да имат по-малко съпротивление

Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар

Мнение от Top Gun Maverick » 24 Май 2020, 8:28

Нямам идея понеже са му сменени с гаранцията заедно с целия мотор. Знам, че се бавиха само с доставката от Германия заради коронавируса.

Изображение

старши ентусиаст
Аватар

Мнение от Top Gun Maverick » 09 Ное 2020, 9:15

Малко ъп относно тоя мотор. Понеже моя приятел я кара да я обслужват разговаря с друг дилър и онзи му обясни една интересна теория относно смяната на мотора. Според него в Плевенския дилър са сменили мотора просто за да изпишат части защото имат някаква квота. Нещо, което сме чували и преди относно части, аз знам за случаи в които дилърите си сменят части без да е нужно докато открият даден проблем, но не връщат старите когато проблема излиза от другаде, а и кой собственик има против да му сменят гаранционно 8 дюзи да речем, което се е случвало безпричинно. :mhihi:
Човекът от БМВ дилъра отказва да повярва, че колата е имала проблем с мотора първо защото ако е бил дефектен е щял да се прояви много преди тия 30 хил. км. второ защото средния разход на колата при ползвателя е бил 14 на 100, тоест както казах е карана цивилно, трето заради тая врътка с частите и четвърто просто защото досега те нямат случай на счупен мотор. Не казвам все пак умишлено името на тоя дилър, но не е и важно. Казал е, че Руснаците(нещо, което всички знаем)ги вдигат спокойно над 800 коня без да сменят нищо, а знае и за такива с доста повече коне, много рядко някой сменял още при тунинга бутала когато се вдигала супер сериозно мощността и те не са почнали да реват от мотори. За него това е невероятно здрав мотор особено на фона на съвременните конкурентни марки и му е казал да си дава всичката газ, както и прави човека де. :mhihi:
И един интересен клип да пусна на дизитата и маниака чичо Искрен:
https://youtu.be/N9DfgVpEx1g

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Кара: 2016 RR L405 SDV8

Мнение от santorini » 09 Ное 2020, 19:43

Предишна

Назад към 2011+ M5 & M6 (F10, F12, F13, F06, F90)