Смяна на Ангренажна Верига

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 10.11.2023

Смяна на Ангренажна Верига

Мнение от mukine » 10 Ное 2023, 11:28

Здравейте,

Понеже виждам, че темата е обсъждана няколко пъти, но преди години, а сега само в бързите въпроси. По този повод искам да попитам някой сменял ли е ангренажна верига на Н20 двигател и къде?

Имате ли някакви впечатления и къде според вас е най-рентабилно да се смени, защото е механична част за смяна и трябват малко повече знания от сервиза и специфични инструменти?

Тук искам и да добавя, че винаги ауто бавария, м кар и тн са опции, но смятам, че надценките им са прекалено високи за качеството, което предлагат.

Аз в момента събирам различни оферти, но бих искала и да разбера какъв е опита на останалите хора във форума, с цел да съберем малко повече мнения за тази тема и сервизите, в които са сменяни.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 25.01.2022
Пол: Мъж
Кара: F30 328i xDrive

Re: Смяна на Ангренажна Верига

Мнение от Tsarski » 14 Ное 2023, 22:06

Аз сменях преди година и половина точно на този мотор, след като вече беше почнала голямата инфлация в цените на частите. Смяната я направих в Мопарт с оригинални части. Не мога да кажа с точност до стотинката колко излезе понеже правих още доста неща освен ангренажа, но между 3000 и 4000лв излезе пълен комплект с части и труд.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 4.02.2021
Пол: Мъж
Кара: F30 328i xDrive
Детайли за колата: Red Leather Sport Interior

Re: Смяна на Ангренажна Верига

Мнение от nniXXann » 16 Ное 2023, 20:17

@Tsarski, на колко КМ смени вериги? Беше ли започнало да се чува типичното виене на веригата на маслената помпа, или ги смени превантивно? Вярно ли е, че на всички комплекти за смяна обтегачите са бели и по това може да се познае дали веригата е сменяна само през капачката на маслото, или се слагат и оранжеви афтърмаркет?

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 25.01.2022
Пол: Мъж
Кара: F30 328i xDrive

Re: Смяна на Ангренажна Верига

Мнение от Tsarski » 29 Дек 2023, 12:32

Съжалявам за късния отговор, но все пак по-добре късно отколкото никога. Веригите смених превантивно на 117к км като при ваденето се установи, че единия от водачите вече е бил счупен, така че смяната се оказа добро решение. Откъм симптоми нямаше виене, но опипвайки веригата през капачката за масло ми се струваше една идея по-хлабава отколкото трябва. Относно цвета на водачите, доколкото знам ако са кафяви(оранжеви), значи са заводските с които излизат ранните коли преди 2015-та. Не знам при афтърмаркета как седят нещата, но ревизирите водачи от БМВ обикновено са бели.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 10.11.2023

Re: Смяна на Ангренажна Верига

Мнение от mukine » 12 Яну 2024, 15:49

Благодаря за отговорите!

Реших да се доверя на сервиза, в който си ходя и за други по-малки ремонти. Когато свалиха веригата бананите на няколко места бяха счупени и наистина е имало нужда от смяна. Колата при смяната беша на 140 хил километра и си бяха оранжеви, тоест както @Tsarski сподели са били заводски, а сега са бели.

Смяната с целият комплект + допълнителни неща като семеринги излезе около 3000 лв с оригинални части.

Допълнително се чуваше шум, който след смяната не изчезна. Попринцип тези двигатели знам че са по-шумни, но ще търся в следващите месеци и други причини. Най-вероятно покрай горивната система.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Смяна на Ангренажна Верига

Мнение от Leon » 18 Яну 2024, 15:43

Инжекторите са шумни също, особено като се покарат с хубавите ни горива. Другият шумен проблем на моторите до 2015г.е механичния уейстгейт.
Never mistake motion for action...

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook