Поддръжка F34 след закупуване

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 24.06.2023
Пол: Мъж

Поддръжка F34 след закупуване

Мнение от Osmanito » 24 Юни 2023, 10:06

Привет колеги, съвсем нов съм във групата на BMW но ме спечели една 320d GT 2019г.

Искам да попитам, тъй като чета доста но не мога да намеря за точно този модел информация за това какви да слабите места, на колко хиляди километра е добре да се сменя масло на скоростна кутия, верига и като цяло какво кога да се смени и как да си поддържан добре автомобила.

Ще се радвам на всякакви съвети и дискусии по темата. Благодаря!

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 6.10.2007
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: BMW 320D GT F34

Re: Поддръжка F34 след закупуване

Мнение от kingkacho » 04 Юли 2023, 13:15

Osmanito написа:Привет колеги, съвсем нов съм във групата на BMW но ме спечели една 320d GT 2019г.

Искам да попитам, тъй като чета доста но не мога да намеря за точно този модел информация за това какви да слабите места, на колко хиляди километра е добре да се сменя масло на скоростна кутия, верига и като цяло какво кога да се смени и как да си поддържан добре автомобила.

Ще се радвам на всякакви съвети и дискусии по темата. Благодаря!


Масло двигател на 10/12хил , скоростна кутия 70/80хил, вериги на 200000хил. Аз вече съм навъртял 170к по българските пътища, към момента съм на 300000 к и имам вече леки потропвания в предницата.(нищо не съм сменявал по ходовата част от както съм я взел).Сменено по колата вериги, ремъци , наклатки доскове, демферна шайба. По акция сменен егр с някаква тръба. (безплатно).

Много безаварийни...

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 24.06.2023
Пол: Мъж

Re: Поддръжка F34 след закупуване

Мнение от Osmanito » 19 Юли 2023, 10:09

kingkacho написа:
Osmanito написа:Привет колеги, съвсем нов съм във групата на BMW но ме спечели една 320d GT 2019г.

Искам да попитам, тъй като чета доста но не мога да намеря за точно този модел информация за това какви да слабите места, на колко хиляди километра е добре да се сменя масло на скоростна кутия, верига и като цяло какво кога да се смени и как да си поддържан добре автомобила.

Ще се радвам на всякакви съвети и дискусии по темата. Благодаря!


Масло двигател на 10/12хил , скоростна кутия 70/80хил, вериги на 200000хил. Аз вече съм навъртял 170к по българските пътища, към момента съм на 300000 к и имам вече леки потропвания в предницата.(нищо не съм сменявал по ходовата част от както съм я взел).Сменено по колата вериги, ремъци , наклатки доскове, демферна шайба. По акция сменен егр с някаква тръба. (безплатно).

Много безаварийни...



Много благодаря колега, да продължаваш и ти с безаварийното каране. Сега и аз съм се запътил към Ауто Бавария да сменят гаранционно егр и тогава ще поразпитам и тях, но и аз мисля на 200 000 да я вкарам за масла/ремъци/вериги. Можеш ли да споделиш къде поддържаш автомобила и от кой сервиз си доволен, както и всяка друга информация за колата би ми била полезна и интересна.

Поздрави!

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 6.10.2007
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: BMW 320D GT F34

Re: Поддръжка F34 след закупуване

Мнение от kingkacho » 22 Юли 2023, 21:28

Мопарт сервиз. Много съм доволен. Има ги в раздел сервизи.

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook