какво решение "резервна гума"

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: какво решение "резервна гума"

Мнение от nxn » 12 Май 2022, 13:04

Leon написа:Идват със спрей-лепило и компресор. За дупки върши работа, макар че по-добре да не ползваш спрея, честно казано.


Тоест, ако не го ползваш, трябва пътна помощ. Просто се чудя, защото не ми се слага патерица и не ми се кара повече с рънфлат гуми, че усещам и фасовете...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10393
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: какво решение "резервна гума"

Мнение от Leon » 12 Май 2022, 13:11

Не, с рфт гумите може да се придвижиш някакво разстояние с до 60км/ч, може да не стигнеш до пътна помощ.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 1.10.2008
Местоположение: Sofia
Кара: E91 330D
Детайли за колата: Touring

Re: какво решение "резервна гума"

Мнение от dblos » 12 Май 2022, 13:43

кой размер е патерицата която ползвате за резервна на F30 , и какво ЕТ(IS) ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: какво решение "резервна гума"

Мнение от TNT » 12 Май 2022, 15:48

DigitalExile написа:П.С. За последните 150 000км не съм пукал гума :mhihi: (от както карам без резервна никога не съм :mhihi: )

И аз никога не съм пукал. Веднъж на маса стана на въпрос - никой на масата не беше пукал. От всички, които познавам със спукана гума... само един в движение, в дупка, като беше на 18. И аз не го разбирам този страх. Чак тук във форума са се правели сметки с по една спукана гума годишно :kuku:

Leon написа:Пичове, ако сцепите непоправимо рънфлет гума, тя ще ви е най-малки проблем. :mhihi:

Няма да могат да пишат какво е станало :lol:

DigitalExile написа:Аз от алито си купих такива болтове има 2-3 размера имам от всичките. Търси - Tyre Repair Nail Kit

Благодаря, поръчах и аз два комплекта :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: какво решение "резервна гума"

Мнение от nxn » 12 Май 2022, 16:37

TNT написа:
DigitalExile написа:Благодаря, поръчах и аз два комплекта :yes:


Като за човек, който не е пукал никога гума, два комплекта не са ли много :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10393
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: какво решение "резервна гума"

Мнение от Leon » 12 Май 2022, 21:10

Около мен пък хора постоянно пукат гуми. Аз с Е90-та веднъж си забравих патерицата и сцепих гума по нощите на излизане от Юндола. 4 коли се навързахме на една и съща дупка. Един приятел вече няколко пъти виси по 2-3 часа на пътя, нищо че кара само с нови премиум гуми, но упорито не слага рънфлет. Една колежка уикенда висяла на магистралата да чака пътна помощ, защото не успяла да си развие болтовете да сложи резервната. Та, хората не пукат гуми докато не спукаш ти...
Never mistake motion for action...

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: какво решение "резервна гума"

Мнение от Lenco » 12 Май 2022, 21:44

Използвай този калкулатор да си сметнеш гумите/патериците https://www.calculator.bg/1/avtomobili_gumi.html
от е60 идва малко ниска.
Аз личните ги карам повече на магистрала и държа да имам някаква резервна гума, било то и патерица (то на е93 ако сложиш нормална в багажника става е92 :mhihi: )
Имам няколко спукани на магистрала, сега намерих една от детските години с е21-цата с маааалко над 140, не знам къде може да се сложи пяната :dunno:
2014-05-07-671.jpg

Не знам дали си внушавам, но РФТ 225/40/18+255/35/18 возеше по-лошо от нормални 235/35/19+265/30/19.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 1.04.2019

Re: какво решение "резервна гума"

Мнение от DonMakaveli96 » 13 Май 2022, 11:29

Lenco написа:.....
Не знам дали си внушавам, но РФТ 225/40/18+255/35/18 возеше по-лошо от нормални 235/35/19+265/30/19.



Не, не си внушаваш. Аз преминах и 2-та си комплекта от RFT към нормални. (Зимни 18", летни 19")
Супер дървени са, макар зимните и летните ми бяха Continental WinterContact / SportContact SSR, т.е. висок клас.
Сигурно на S Class, 7 series по швейцарските пътища ще са ок, но на F31 с М окачване в България - не бяха. Определено се усещаше разликата. Пък и си заминаха доста бързо, въпреки сравнително умерено / леката употреба.

Иначе и аз съм пукал гума на магистралата. 15 см пирон ми я спука... ходи разбери кво прави такъв пирон на магистралата... :censored:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: какво решение "резервна гума"

Мнение от TNT » 13 Май 2022, 12:35

nxn написа:Като за човек, който не е пукал никога гума, два комплекта не са ли много :mhihi:

Е и други коли има в семейството :ok:

Leon написа:Та, хората не пукат гуми докато не спукаш ти...

Ее имах една, където издишаше 0,3-0,4атм за 1000км :lol: Едвам я намериха дупчицата. Мислех си, че нещо винтил издиша.

В предния пост излъгах, и друг познавам, който да е пукал в движение. На един приятел баща му дупките ги мери все едно е на видео игра и събира комбо-бонус :ok: Не пропуска, все едно нарочно влиза. Веднъж с една 46-ца така хубаво смери една до Куклен, че гръмнаха 2 еърбега :mhihi: Бая щети имаше по колата, не беше само гума и джанта. Човека всеки ден пътува по този път, не е нова дупка :mrgreen:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 1.04.2019

Re: какво решение "резервна гума"

Мнение от DonMakaveli96 » 13 Май 2022, 13:07

TNT написа:
nxn написа:Като за човек, който не е пукал никога гума, два комплекта не са ли много :mhihi:

Е и други коли има в семейството :ok:

Leon написа:Та, хората не пукат гуми докато не спукаш ти...

Ее имах една, където издишаше 0,3-0,4атм за 1000км :lol: Едвам я намериха дупчицата. Мислех си, че нещо винтил издиша.

В предния пост излъгах, и друг познавам, който да е пукал в движение. На един приятел баща му дупките ги мери все едно е на видео игра и събира комбо-бонус :ok: Не пропуска, все едно нарочно влиза. Веднъж с една 46-ца така хубаво смери една до Куклен, че гръмнаха 2 еърбега :mhihi: Бая щети имаше по колата, не беше само гума и джанта. Човека всеки ден пътува по този път, не е нова дупка :mrgreen:


Има ги такива хора, пък и не е трудно да намериш дупки тук.
Айде, софтуерните инженери - дайте да направим Waze версия ама за дупките специален БГ едишън!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: какво решение "резервна гума"

Мнение от carmanf1 » 13 Май 2022, 15:01

Аз съм с обикновени гуми, със спрей и компресорче.
Което си е компромисен вариант, щото съм пукал и рънфлат и обикновени и знам какво е да не можеш да продължиш.
И чукам на дърво да не ми се налага да го ползвам тоя спрей.

Най-добрия вариант си е резервна гума.
Само проверявайте налягането на тая резервна гума периодично. И дали имате ключ и крик в колата.

Навремето с е46-цата, спуках гума по едни завои в планината и докато намеря къде да спра безопасно, гумата се сряза.
Спокоен бях, че имам резервна. Само че резервната патерица с 0 налягане останала.

Та си откарахме с жена ми няколко часа в чакане да ни донесат помпа/компресорче от най-близкото населено място :lol:

И за не пукалите гума, чукайте на дърво и безаварийно пожелавам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: какво решение "резервна гума"

Мнение от Exclusive89 » 13 Май 2022, 22:12

И аз никога не бях пукал гума до преди няколко години. За първи път спуках в Сърбия, когато купих Е60то и се прибирах от Белгия, но имах резервна :) А пък на тази снимка баща ми държи ''гумата''... прибирахме се от Бургас по АМ Тракия, карах със 150км/ч хубаво, че беше задна гума... и пак патерицата свърши перфектна работа. Скоро купих MB w205 и естествено, че нямаше резервна... та първата ми работа беше да купувам патерица, че знае ли се.. :)
П.с. Та не знам в тези случаи колко щеше да помага пикливият спрей :mhihi: В Сърбия не беше толкова зле, но пак по борда беше се цепнала лекичко.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1190
Регистриран на: 4.04.2003
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW F30 335I xDrive
Мечтае да кара: M12 nasca, e31 850CSI, e30 M3

Re: какво решение "резервна гума"

Мнение от DEFLEPPARD » 26 Юни 2022, 8:38

Аз пък съм от каръците, които редовно пукат гуми :D В повечето случаи събирам винтове и пирони, които не възпрепятстват движението, но все пак :D

Старата кола я продадох с 8 гуми с по 4 лепенки на всяка :D на Ф30ката до момента имам 1 лепенка с опция за още една :D (предна лява спада и я помпя веднъж на 2 седмици)

Случвало ми се е с Х5-цата да спукам гума и да я пълня със спрей. Изпълних всички указания на етикета, но нямаше резултат. Спрея беше започнал да излиза през дупката но не я запуши. Докато стигна до вулканизатор, гумата беше доста спаднала и се преряза от вътрешната страна. И понеже е 4х4 за 1 спукана гума трябваше да купя 4 нови...

Чудя се 17-ка + крик и ключ от Е39 дали ще могат да се ползват на Ф30 335i ?
и другия въпрос, ако сменя фабричния размер 225/45/18 с 225/40/18 дали ще даде някакви грешки, дали ще е необходимо някакво препрограмиране на някой компютър?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10393
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: какво решение "резервна гума"

Мнение от Leon » 05 Юли 2022, 11:47

Не, няма проблем, ако са еднакъв размер всички, но колата ще е по-ниска. Патерица от Е39 не става, 74мм е ЦО, само от Е60 или Е46. Защо просто не караш с рънфлет?
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1190
Регистриран на: 4.04.2003
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW F30 335I xDrive
Мечтае да кара: M12 nasca, e31 850CSI, e30 M3

Re: какво решение "резервна гума"

Мнение от DEFLEPPARD » 05 Юли 2022, 19:12

Leon написа:Не, няма проблем, ако са еднакъв размер всички, но колата ще е по-ниска. Патерица от Е39 не става, 74мм е ЦО, само от Е60 или Е46. Защо просто не караш с рънфлет?


рънфлата има много минуси и само един плюс... чудя се още... колата дойде с всесезонни гуми (мишлен крос климат) дот 2018-а и предстои купуване и на зимни, и на летни гуми, но не съм си подредил приоритетите още... като сравнявам цените на една и съща гума с размер 225/40/18 и 225/45/18 (например MICHELIN PILOT SPORT 4) първата е 252лв, а втората 387лв, за 4 гуми това са 540лв. за нищожна разлика във височината...

Отделно от това, в гр. Варна не съм виждал сняг от 2018-а. Да не говорим, че когато падне повечко сняг никой не чисти вътрешните улички и дори да искам, няма как да изляза с колата докато не се стопи. А дори да мога да изляза, работата ми е зависима от времето, тя няма много много къде да ходя... идва въпроса, трябват ли ми наистина зимни гуми?

От друга страна сега карам с всесезонни гуми - в летните жеги свирят брутално и не седят в пътя като летните - а колата е 306 коня все пак...
Вариант летни + всесезонни пък е безмислен, защото ако ще имам 8 гуми, по-добре да са си летни и зимни

Изобщо... сбъркана работа :lol:

ПредишнаСледваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook