Избор на джанти ???

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 29.03.2022
Пол: Жена

Избор на джанти ???

Мнение от lady320df34 » 29 Мар 2022, 23:32

20220329_124831.jpg

Здравейте, моля за съвет как се избират джанти, в смисъл освен размера какви точно характеристики се гледат? Искам да са оригинални, не реплики, но не съм убедена какво трябва да гледам точно.Всички ли джанти с този размер стават ? Ще гледам основно в сайтове с обяви, не от специализирани магазини, затова и питам тук...
Колата е 320D, не е спорт пакет, в момента е с 18ки, гумите са 225/50...Благодаря предварително на всички отзовали се с полезен коментар.


Отделно..карам я от 4 години, купена е от Германия, не ми е създавала проблеми до сега -само консумативи сменям , разход - около 6... Изключително комфортен автомобил, не бих я сменила освен с по-нов вариант.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 1.04.2019

Re: Избор на джанти ???

Мнение от DonMakaveli96 » 05 Апр 2022, 9:23

https://www.wheel-size.com/size/bmw/3-series/

Тук можеш да се ориентираш с размерите по каталог.
Важно е да се ориентираш спрямо двигателя на колата - избираш го и излиза списък с размер джанти / гуми.
8.5Jx19 ET47 - тези цифри и букви са важни.

Има и някои частни случаи като примерно - 2NH "M Sport Brake". Ако колата ти е оборудвана с тези спирачки не можеш да сложиш джанти по-малки от 18", защото дисковете са големи.
Аз бих препоръчал да си намериш джанти от твоя модел кола, например ако си с F30 - търсиш оригинални джанти на F30, 99% ще ти паснат.

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook