BMW F30 Pre LCI клатене люлеене на купето

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 19.11.2020
Пол: Мъж

BMW F30 Pre LCI клатене люлеене на купето

Мнение от Melir » 28 Мар 2022, 8:27

Здравейте колеги, това ми е първото БМВ и нямам голяма база за сравнение, но определено ми напави впечатление, че понякога има едно нестабилно поведение при по-спортно каране по неравен път. След това гледах видеото на DizzyRiders и разбрах, че всъщност не е нещо, което аз съм си внушил, а си е реален проблем. Питането ми е дали при вас го има въпросното люшкане и дали има някакво решение на проблема?

Това е линк към видеото: https://youtu.be/_sr0zGrEfG8?t=1104

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: BMW F30 Pre LCI клатене люлеене на купето

Мнение от expl0de » 28 Мар 2022, 19:40

Аз лично не забелязвам клатене, при завои колата се накланя повече от е92 с което мога да сравня, но пък вози много по-добре по лоша настилка. На мен ми харесва комфортът. Вариант е да се мине на спортно окачване, оригинално или билщайн например, но ако не е някоя 335ца, не виждам голям смисъл. Понеже колите са на години вече е уместно и да се провери окачването/амортисьорите за износване.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 1.10.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F31 320da+ M power kit= 200hp;420Nm

Re: BMW F30 Pre LCI клатене люлеене на купето

Мнение от mopasan » 21 Юни 2022, 18:06

Melir написа:Здравейте колеги, това ми е първото БМВ и нямам голяма база за сравнение, но определено ми напави впечатление, че понякога има едно нестабилно поведение при по-спортно каране по неравен път. След това гледах видеото на DizzyRiders и разбрах, че всъщност не е нещо, което аз съм си внушил, а си е реален проблем. Питането ми е дали при вас го има въпросното люшкане и дали има някакво решение на проблема?

Това е линк към видеото: https://youtu.be/_sr0zGrEfG8?t=1104


Aз също го забелязвам това люлеене при завои с висока скорост имаш усещането за нестабилност, а колата е проверена в БМВ и всичко по окачването е наред. За тампони не съм се сетил.
Изображение

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook