Въпрос относно теч в купето

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 19.04.2010
Кара: BMW e90 320d

Въпрос относно теч в купето

Мнение от Isys » 06 Мар 2022, 18:28

Здравейте от скоро имам седан ф30 колеги имам теч в купето от антената дето е катп декорация акула отзад до задния прозорец на тавана,посъветвате ме трябва ли да махам целия таван от долу да отвъртам някакви болтове или от горе по някъв начин да го махна и залепя с силикон,някой има ли схемата как е закрепено от горе помъчих го с ръка но не мърда,ще съм благодарен да ме посъветвате как да го отстране теча.Благодаря предварително.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Въпрос относно теч в купето

Мнение от Ивайло Димов » 06 Мар 2022, 19:20

Здравей ,на повечето коли антената е захваната с болт към тавана ,а гайката е под кората ,самото уплътнение с времето се изпича и пропуска вода ,беза да се свали кората ще е зор и вероятно няма да стане .Може да отидеш в някой сервиз за поставяне на стъкла и да уплътнят външно със черен силикон ,който използват за залепяне на стъкла .Ако си свършат добре работата ще ти решат проблема .Иначе нова гумичка ,сваляне на кората на тавана и подмяна на старата .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1904
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Въпрос относно теч в купето

Мнение от boris » 06 Мар 2022, 21:15

"Перката" е декорация върху самата антена. Залепена e към тавана с двойно лепещо. Най-вероятно някога е сваляна и в последствие не е залепена както трябва.
Отлепи я и я залепи наново. Не е нужно да сваляш интериорната кора на тавана /дори и за смяна на антената/.


Изображение

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook