F31/F34 320i Xdrive - въпроси

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 15.01.2022

F31/F34 320i Xdrive - въпроси

Мнение от WickedSixD » 15 Яну 2022, 8:54

Здравейте,

Много ще съм благодарен на малко мнения на собственици и хора които разбират.

Харесал съм си BMW F34 за семейна кола и специално този двигател B48, 2.0 с единично турбо и 184 к.с. след 2016 г.
Карам основно градско на много къси разстояния и дизел не ме интересува. Също така задължително за мен условие е колата ми да е с двойно предаване.
Не съм имал досега BMW и не съм някакъв фен на марката. Търся комфортна и здрава кола, на която мога да разчитам.

Гледах обаче вчера едно ревю на BGCarsUnited, което да кажа почти ме отказа от тази кола.
https://www.youtube.com/watch?v=62EDG7Rzz4I
В клипа са споменати адски много проблеми. Изключвам мотора, защото аз ще търся facelift и няма взема кола с двигател N20.

Въпросите са ми, останалите проблеми свързани с рейка, увиснали жила на ръчната спирачка и т.н. дали са оправени на face-а или продължават до края на производството на колата и дали засягат F31 комбито и F34?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: F31/F34 320i Xdrive - въпроси

Мнение от awful » 15 Яну 2022, 17:05

Това което дрънка този пич че при Н47 дизелите се късала верига на 100к км аз такова нещо не съм чувал и виждал дори при проблемните двигатели н47 от 2007, при Ф сериите проблемите които бяха при н47 Е90 феис ги няма и ако колата се гледа съвсем спокойно си кара 200к км като понякога ако веригата се разтегне по рано се чува добре преди да се скъса, ако разбира се човек не е глух. Като двигател Н47Н при Ф серите е доста добър мотор има си своите +, а при Б47 нщата са добре като разбира се може да се намери кола и на 100к км да е умряла като собственика сменя масло на 40к км. :ranting:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 15.01.2022

Re: F31/F34 320i Xdrive - въпроси

Мнение от WickedSixD » 15 Яну 2022, 18:24

Аз казах, че ако се насоча към тази кола ще е B48 двигателя, проблемът с веригата не би трябвало да е въобще актуален за него.

По-скоро ме притесняват останалите неща: рейка, шум в подлакътника от увиснали жила и шум от уплътненията. :(

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: F31/F34 320i Xdrive - въпроси

Мнение от carmanf1 » 16 Яну 2022, 9:59

Този пич наговори купчина глупости.
Единственото, което трябва да предвидиш е смяна на веригата. Не е чак толкова скъпа смяната.

Всичко останало в тази кола е много здраво и надеждно.

Имах 328и три години и не съм имал абсолютно никакви проблеми.

Колата върви и спира много сериозно и се държи много добре на пътя с правилните гуми.

И е достатъчно комфортна и просторна за дълъг път.

Не на последно място, много внимавай какъв екземпляр ще купиш.
Че има вече пребити от бой таласъми, които ще ти стъжнят живота.
И много внимавай с американките и канадките. Има и хубави, но повечето са били леш, преди да дойдат у нас.


Задължително преглед в официален сервиз.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 15.01.2022

Re: F31/F34 320i Xdrive - въпроси

Мнение от WickedSixD » 16 Яну 2022, 17:20

2 пъти съм взимал кола от Канада имам някакъв опит. Ако е оттам ще си я внеса сам и ще е от дилър, не ударена от търг.
Но по-скоро съм решил да е от Германия или Швейцария, защото в Канада има само седанови 3-ки. Аз търся GT или комби.

Доколкото видях фейслифта излиза 2016 г., но има ли как да съм сигурен ако колата е точно 2016 дали не е от тези преди фейса, как да позная по обявите?

Дали тези с M-пакет са задължително по-ниски на просвет или зависи дали има M окачване?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10389
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: F31/F34 320i Xdrive - въпроси

Мнение от Leon » 16 Яну 2022, 23:21

X-Drive нямат ниско М-тех окачване, само спортни настройки, т.е. по-твърдо е. N20 всъщност е много добър мотор на фона на всички съвременни проблемни двигатели. По нашите земи го оплюват обикновено хора, за които N47 е религия :mhihi: Другата забавна религия са коли от Германия и Швейцария, но всеки си преценява сам :winky: Фейсът се познава по диодните стопове най-лесно.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 15.01.2022

Re: F31/F34 320i Xdrive - въпроси

Мнение от WickedSixD » 18 Яну 2022, 9:55

Leon написа:X-Drive нямат ниско М-тех окачване, само спортни настройки, т.е. по-твърдо е. N20 всъщност е много добър мотор на фона на всички съвременни проблемни двигатели. По нашите земи го оплюват обикновено хора, за които N47 е религия :mhihi: Другата забавна религия са коли от Германия и Швейцария, но всеки си преценява сам :winky: Фейсът се познава по диодните стопове най-лесно.


Благодаря за инфото колега.

Това е много добре, че М пакета не прави колата по-ниска при xDrive, защото търся максимално висока F-ка, което е F34 с клиренс от 165 мм ако може да се вярва на google.

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook