MHD Ф серия

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 13.02.2014
Пол: Мъж

MHD Ф серия

Мнение от besniq82 » 21 Ное 2021, 13:48

Някой да е ползвал, MHD или да има опит, този продукт, поръчах си го чакам, колата е 335и ф30 2012 със интейк и голям интеркулер, другия месец слагам и даунпайп.вякой ако има опит с това да сподели.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: MHD Ф серия

Мнение от choio » 21 Ное 2021, 15:35

besniq82 написа:Някой да е ползвал, MHD или да има опит, този продукт, поръчах си го чакам, колата е 335и ф30 2012 със интейк и голям интеркулер, другия месец слагам и даунпайп.вякой ако има опит с това да сподели.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Аз имам в е-серията обаче,продукта е доста добре изпипан ,с wi-fi адаптор ило с кабел ще го ползваш? Иначе първия флаш е малко по дълъг после за под минута макс 2 се качва всичко...опциите са бая и е доста добре да ги проучиш внимателно,аз лично ползвам бърбълите на некво ниско ниво и cool mode за темп на мотора ,тва в най доброто за мен ,държи 95 градуса...ии т.н ако нещо конкретно те интересува питай...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 13.02.2014
Пол: Мъж

Re: MHD Ф серия

Мнение от besniq82 » 21 Ное 2021, 15:38

Здравей, ами като дойде джаджата със сигурност ще имам въпроси повече. Само с WiFi мисля да го ползвам. Без кабел. Нещо не ми е ясно това океаните за горивото в MHD нещо не вижда 98 или 100 октана гориво или аз нещо бъркам нещата.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: MHD Ф серия

Мнение от choio » 21 Ное 2021, 20:38

besniq82 написа:Здравей, ами като дойде джаджата със сигурност ще имам въпроси повече. Само с WiFi мисля да го ползвам. Без кабел. Нещо не ми е ясно това океаните за горивото в MHD нещо не вижда 98 или 100 октана гориво или аз нещо бъркам нещата.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk


Наще горива са по Ron премести горе да не е на oct ,а на ron , реално не флашвай със 102 ,защото авансите са доста агресивни а нашето гориво не е достатъчно добро,ако искаш да го ползваш или яко октан бустер или етанол в умерени дози, обикновено в бг се флашва с 98 , плати си монитор лиценза ( ако не си платил некъв мастър лиценз де) за да може да си четеш логовете,важно е, до колкото знам съпорта им е ок,аз лично използвам мхд за да качвам така наречените (bef) карти за jb4 ,и съпорта на jb4 (burger motorsport ) е на високо ниво,предполагам и на мхд е същия не съм го ползвал...с wifi флашването на колата е доста бързо,принципно препоръчват да си на зарядно но ако си с хубав акумулатор не мисля ,че ще имаш проблем с wifi.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 13.02.2014
Пол: Мъж

Re: MHD Ф серия

Мнение от besniq82 » 14 Дек 2021, 11:05

Здрасти дойде устройството, още не съм флашнал днеска сменям маслото и тогава. Заредих със шефката в пауър 100, в настройките какъв Рон да задам? За сега само снейдж 1 понеже нямам даунпайп. Имам голям кулер ама не знам дали това става за стейдж 2 без дунпайп

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: MHD Ф серия

Мнение от choio » 17 Дек 2021, 21:33

besniq82 написа:Здрасти дойде устройството, още не съм флашнал днеска сменям маслото и тогава. Заредих със шефката в пауър 100, в настройките какъв Рон да задам? За сега само снейдж 1 понеже нямам даунпайп. Имам голям кулер ама не знам дали това става за стейдж 2 без дунпайп

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Аз бих сложил 98, може да пробваш и 102 но определено горивото ни не е за 102...почни с 98...ако правиш логове следи авансите ,и ако са ок пробвай 102.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 13.02.2014
Пол: Мъж

Re: MHD Ф серия

Мнение от besniq82 » 17 Дек 2021, 22:09

Исках да кажа заредих на Шел в пауър 100, за сега пробвах само стейдж 0, определено има подобрение в звука на бърбълите , много яко звучат, скоро ще пробвам стейдж 1. Относно скоростната кутия сигурно също е хубаво да а програмиран и нея със хНР.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: MHD Ф серия

Мнение от choio » 18 Дек 2021, 16:19

besniq82 написа:Исках да кажа заредих на Шел в пауър 100, за сега пробвах само стейдж 0, определено има подобрение в звука на бърбълите , много яко звучат, скоро ще пробвам стейдж 1. Относно скоростната кутия сигурно също е хубаво да а програмиран и нея със хНР.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk


Да де ясно че е 100 в шел но реално това май е най доброто което може да заредиш и пак не е достатъчно добро за флаша с рон 102....тъпото е че и от бензиностанция до бензиностанция отнедна верига разликат в качеството е огромни наскоро с един колега си говорехме реално кои шелове са ок и държат горивата и кои не,както и да е хубаво е че е минал първия флаш без ядове,бърбълите са яки,сложи и cool мода за да ти държи по ниски градуси маслото,и давай смело стейдж 1 ,с 98 рон разликата ще те кара да се усмихваш бая :D ако още не си сложил xhp ,това също е едно най добрите които съм ползвал,и директно там с стейдж 3 ,всичко останало е безмислено слагал съм и 3 те ...успех :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 13.02.2014
Пол: Мъж

Re: MHD Ф серия

Мнение от besniq82 » 18 Дек 2021, 20:38

Това за cool mode да държи маслото с по ниски градуси, аз съм със термостата на моселман та така или иначе държа 95 гр постоянно, но не знам този cool mode дали ще допринесе за още по ниска температура, някой да има впечатление.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: MHD Ф серия

Мнение от choio » 18 Дек 2021, 23:27

besniq82 написа:Това за cool mode да държи маслото с по ниски градуси, аз съм със термостата на моселман та така или иначе държа 95 гр постоянно, но не знам този cool mode дали ще допринесе за още по ниска температура, някой да има впечатление.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk


Той е за температура на охладителна течност,ще е по добре и за двете...мое мнение :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 13.02.2014
Пол: Мъж

Re: MHD Ф серия

Мнение от besniq82 » 21 Дек 2021, 13:34

Здравей флашнах колата със stage 1, показах я малко на комфорта доста пъргава, на спорта е лудница, не дам само след флаш вашето какво се случва. Сменят ли се някакви карти, трябва ли устройството да е постоянно включено,

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: MHD Ф серия

Мнение от choio » 21 Дек 2021, 21:31

besniq82 написа:Здравей флашнах колата със stage 1, показах я малко на комфорта доста пъргава, на спорта е лудница, не дам само след флаш вашето какво се случва. Сменят ли се някакви карти, трябва ли устройството да е постоянно включено,

Sent from my SM-G991B using Tapatalk


Не нищо не се сменя,това си е като ремап преи всеки един мапер,караш си ,докато не решиш да смениш стейджа или некви настройки,казах ти ,че е яко :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 13.02.2014
Пол: Мъж

Re: MHD Ф серия

Мнение от besniq82 » 22 Яну 2022, 23:02

Карах 2000 км със стейдж 1, според мене това е голяма лудница, не ми се мисли за стейдж 2 какво ще е. На комфорта е лудница, карах до София онзи ден докато правя изпреварване малко газ да и дам почва да превърна гумите, направо се стряскам, друг автомобил направо, това е със shell v power 100 и времето се беше студено под нулата. Освен това имам stage 2 въздушен филтър и огромен кулер мишимото, смених и всички тръби с алуминиеви, не знам каква мощност прави в момента, но на задно и на комфорта е цирк, даже не я пускам на спорта, някой има ли идея с тази конфигурация колко кончета вади

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: MHD Ф серия

Мнение от choio » 23 Яну 2022, 20:27

besniq82 написа:Карах 2000 км със стейдж 1, според мене това е голяма лудница, не ми се мисли за стейдж 2 какво ще е. На комфорта е лудница, карах до София онзи ден докато правя изпреварване малко газ да и дам почва да превърна гумите, направо се стряскам, друг автомобил направо, това е със shell v power 100 и времето се беше студено под нулата. Освен това имам stage 2 въздушен филтър и огромен кулер мишимото, смених и всички тръби с алуминиеви, не знам каква мощност прави в момента, но на задно и на комфорта е цирк, даже не я пускам на спорта, някой има ли идея с тази конфигурация колко кончета вади

Sent from my SM-G991B using Tapatalk


То си го пише някъде по мхд,но около 350-60 н55 вади голям въртящ в ниските и това ти създава това усещане,за съжаление след 5000 об умира зверски,заради едното си и по мъничко турбо...но да забавно си е ,няма разлика в мощноста на комфорт и спорт просто на спорт кутията сменя доста по отзивчиво и респонса е по як :yes: ,да върти гуми,тези коли само на задно при кофтия бг асфалт са жалки :mhihi:

https://mhdtuning.com/collections/mhd-f ... se-for-n55

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 13.02.2014
Пол: Мъж

Re: MHD Ф серия

Мнение от besniq82 » 27 Мар 2022, 11:17

Здравейте хората които имат повече опит със mhd, в момента съм на стейдж 1, забелязвам че колата гъста повечко масло, това поне по компютър, минах 2000 км със стейдж 1 маслото падна на половина, това след смяна на масло, долях 500 мл, показваше нивото на маслото на макс. След добиването карах може би още 200 км и пак мерих маслото и пак беше паднало малко може би 1/4. Та въпроса ми възможно ли е да гори повече масло със стейдж 1.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Следваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook